Žraločí tornádo 5 (2017) (TV film)

Už to definitivně není ono a ani cameo obrovskýho Lundgrena to nezachrání...15%

Kletba hadího údolí (1987)

Celkem souhlasím s komentem od Lachtana. První půlka ušla, slušná atmosféra, pár dobrých nápadů, ale v půli druhé se to zvrtne do trochu zbytečně překombinované blbosti. Jinak velkolepou akci ve stylu Indiana Jonese fakt nečekejte, ale na Polsko- Ruskou koprodukci to není nejhorší pěkný exteriéry i slušná zlověstná hudba plus srandovní triky. No nakonec to na odlehčený nedělní večer stačilo.50%

Baby Driver (2017)

Are you slow? No! Ok netvrdím, že ten film není hrozná píčovina, ale má to svoje momenty a aspoň si to na nic nehraje. Začněme plusy je tu pár povedených scén nejvíc boduje loupež v maskách Michaela Myerse, ale najdou se i další je tu pár solidně obsazených rolí z nichž nejvíc boduje lehce psychopatický Jon Hamm, ale i Spacey je velmi stylový a typově naprosto přesně obsazený velký plus je sladění hudby s akčními scénami tady máme bez prdele kandidáta na oscara za střih zvuku. Bohužel ve chvíli kdy se film snaží přepnout z bezmozkové krimi komedie do vážnějšího módu to povážlivě drhne i když i mě celkem překvapila ta drsnější a nekompromisnější druhá polovina, ale je to dost nevyvážené nemluvě o tom, že hlavní hrdina je hrozný koště a ty rádoby dramatický scény z jeho života byli spíš k smíchu, ale zase na rozdíl od fast and fekální série co se točí jenom pro prachy tu je aspoň vidět srdíčko režiséra co si evidentně splnil svůj klukovský sen.55%

Dunkerk (2017)

Třeba mě zastřelte, ale Nolan to opět (ne)dokázal a to jsem se na to po Temném Rytíři a Interstellaru docela těšil, ale tohle bohužel hodně připomíná jeho starší tvorbu takže těžká póza. Sice oceňuji, že bez nějakých zbytečných keců nás háže rovnou do děje, ale ten je tak chaotickej, že jsem se do toho po celej film nemohl dostat. Pro mě to je v podstatě jenom nesourodý sled na sebe nalepených a někdy i nesouvisejících obrázků kde není žádný příběh, žádný prostor pro postavy, nikdo komu bych fandil a jestli to byl tedy režisérův záměr jak tu někteří píší, tak mě to dokonale minulo, takže jsem se vesměs pronudil celým filmem od začátku až do konce a, že je to audiovizuální mrda? no možná, že jo, ale na druhou stranu dejte mi ty prachy co to stálo a natočím to taky. Fakt nevím proč bych se měl v dnešní době kdy jeden takový velkofilm stojí to co kdysi deset filmů dohromady podělat z toho, že to má dobrý vizuál a kvalitní technickou stránku?! to by měla být samozřejmost a co se audia týče tak se potvrzuje, že Zimmer už není co bejval a já tu žádný výrazný hudební motiv nepostřehnul. Takže co s tím? no raději zapomenout a vy ostatní si u toho můžete honit dál.35%

Výkupné (1975)

Zajímavý námět kdy vojenští a vládní představitelé musí řešit neobvyklou situaci dvou spolupracujících teroristických skupin zadržujících rukojmí v letadle a na ambasádě. Jenom škoda, že z přibývajícím časem jsem získával pocit, že scénárista kombinoval až to celé překombinoval a závěrečná pointa není zase až tak šokující jak tu někteří píší. Teda neříkám, že jsem věděl, že se stane přesně tohle, ale když si během děje filmu dáte dohromady různé nesrovnalosti, tak začnete tušit, že ten konec to celé postaví na hlavu. Jinak celkem napínavá záležitost s tradičním držákem Connerym, ale pozor kdo se těší na nálož akce, tak bude zklamán, protože se jedná o klasický sedmdesátkový thriller s pomalým tempem sázejícím hlavně na atmosféru a psychologii postav. Na 4* to nevidím, ale jinak jsem se bavil celkem obstojně, takže v tomto případě to vidím na slušných 65%

Valerian a město tisíce planet (2017)

No tak já teda nevím, ale dva pánové režiséři kterých příjmení začínají na B to jest Bay a Besson letos potvrdili, že v žánru výplachová zábava jsou pořád dobří a i když už jenom vesměs vykrádají sami sebe, tak pořád mají divákovi co nabídnout točí prostě pořád ty stejné filmy jako kdysi a to se holt v dnešní době různých rádoby cool osvěžujících blbostí z takzvané nové vlny neodpouští i proto po nich hateři v jednom kuse jdou a jejich filmy mají předplacenou modrou barvu a Valerian je zářným důkazem jasně, že je to blbost intergalaktických rozměrů, ale při vypnutém mozku zjistíte, že mimo ukolíbání pěkným vizuálem a zábavnou akcí starý kolo pořád dobře jede a kdo řemeslo uměl kdysi ho umí pořád, ale to už si musí každej přebrat sám...75%

Loupež ve velkém stylu (2017)

Příjemná oddychovka. Celkem zábavná dědkovská komedie ve který se předvedli některý prověřený starý dobrý páky. Příběh je uvěřitelný tak trochu ze života může se to stát i vám, ale asi nebudete mít koule na to s tím něco dělat. Nicméně zůstanu u lehce nadprůměrného hodnocení hlavně z důvodu, že film není tak úplně originální, ale jedná se o další remake. I když jsem původní neviděl, tak to musím zohlednit.60%

Přepadení (2010)

Hmm na film jsem se docela těšil, ale spíš mě zklamal. Já tedy na rozdíl od některých hodnotících zde nečekal, že se objeví na scéně Wesley Snipese a Arabáče pobije věděl jsem totiž, že tohle je reál a skutečně se to stalo. Nutno uznat, že film je celkem věrný historickým skutečnostem, ale bohužel se dost táhne a sráží ho nevýrazní herci. Pokud vás zajímá jak to bylo a nechcete se nudit mrkněte raději na zpracování tohoto únosu v rámci seriálu letecké katastrofy díl : Když na palubu vstoupí teroristé. Holt to co dobře funguje v 50 minutovém dokumentu bohužel zjevně nestačí na to aby to utáhlo celovečerní film.45%

Avalanche (1978)

Tak ten obsah od nejvyššího a jeden zdejší krátký koment celkem sedí. Ty herecký výkony jsou opravdu prkenný a celá první půle je z výjimkou jedné menší laviny spíš katastrofa než katastrofák. Proč tedy za 3*? Jak udeří velká lavina, tak je pořád na co koukat, živel ničí všechno a pohřbívá zaživa všechny co se mu postaví do cesty a když už to náhodou někdo přežije tak se zabije při nehodě sanitky která spadne do propasti. Efekty přiměřené své době dnes už zastaralé tehdy se na to muselo koukat dobře mám holt slabost pro žánr takže dávám 55%

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Někdo tu viděl zábavný buddy movie, ale já ne. Trapná užvaněná záležitost kde většina vtipů šla mimo mě.25%