The Best Man (2023)

Dolph je pro mě určitě pořád best man, ale ne v podobných pochybných projektech. První půlka je taková ukecaná nuda, že už se modlíte aby do toho hotelu vtrhli konečně ti teroristi  a začalo se něco dít, ale ani po tom to není o moc lepší. Akce je tuctová bitky se omezují na pár vteřinové konfrontace a přestřelky už taková dnešní levná klasika s digitálními výstřely a krví. Navíc Dolph se v akci moc nepředvede a působí dost unaveně, ale víme co za tím může být. Tak nakonec slabá dvojka, ale měl jsem zkřížený prsty.25%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Sice jsem se v komentáři na trojku zařeknul, že už s touhle sérií nechci mít nic společnýho, ale zvědavost mě nakonec přeci jenom přemohla i když v kině bych to asi nedal. Co to vytahuje oproti předchozímu dílu jsou lepší akční scény a moji oblíbenci Donnie Yen a Scott Adkins, ale proč to proboha má 169 minut? To je dneska novej trend ve filmových blockbusterech či co? No průměr pro tentokrát dám.55%

Renfield (2023)

Na tohle jsem se docela těšil a Cage v nejrůznějších šílených a přehrávajících rolích můžu a ani tady mě nezklamal a svoje si odehrál. Krvavý a násilný scény jsou záměrně přehnaný a ne úplně vyloženě špatný, ale to co je mezi nimi mě vůbec nebavilo a rozhodně to netvoří nic jako souvislý celek a tak v neakčních scénách jsem se i přes krátkou délku docela nudil plus hlavní hrdina mi přišel dost necharizmatický a divný. Takže místy dobrej úlet, ale ty přesahy a rádoby poselství si mohli klidně odpustit.45%

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

No po tý katastrofální verzi z roku 2013 jsem od toho radši nic neočekával, ale tady se na to aspoň nesnaží jít úplně z gruntu jinak, ale ctí pravidla původní verze. Jasně nebál jsem se ani minutu a ani zdaleka to nemá atmosféru originálu, ale to ani mít nemůže už jenom z titulu toho, že to bylo natočeno v osmdesátých letech a osmdesátá léta už nejsou. Tohle je prostě podobný případ jako novej Predátor. Režisér je evidentně fanda originálu a odkazů na první dva díly se tady dá najít víc než dost. Takže v tomto případě zůstanu neutrální a jsem rád, že původní obavy se nenaplnily i když znovu už na to asi koukat nebudu.60%

Rituální zabiják (2023)

Senilní Freeman patrně ani neví do čeho vlezl to ho omlouvá a z úcty k němu nedám odpad, ale jen těsně.10%

Odznak Vysočina (2022) (seriál)

Další snaha přiživit se na Případech prvního oddělení dopadla podobně jako ty předchozí. Pravda v produkci Novy to mohlo dopadnout i hůř a není to aspoň vyložený odpad jako např Specialisté, ale i tak to není žádná výhra. Linie s vedlejším starým případem která se táhne celým seriálem je o ničem. Suchánek jako policajt je špatný vtip. A ta blbá hudba hrající skoro v každý scéně to dorazí. Některý díly jsou aspoň průměrný, ale když to budu hodnotit jako celek tak si to vyslouží za mě maximálně 40%

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Tak je mi úplně jasný, že ve světle současné doby a událostí to má každej potřebu odjebat i když i sám Oliver prozřel, ale ať už si o jeho tendenčnosti můžete myslet co chcete, tak po stránce dokumentů to prostě vždycky uměl a je mazec kolik věcí který tu padnou jsou vlastně pravdivý ať už se to někomu líbí nebo ne. Na druhou stranu člověk pak úplně nepochopí jak mohlo tak přemýšlivému a zdánlivě klidnému politikovi jako Putin až tak mrdnout, že teď ničí svoji zemi neúspěšnou invazí do bezvýznamného státu. Tak jako tak nehodnotím tu některé současné subjektivní aspekty, ale toto dílo jako takové a ty 4* mu dám.70%

Sky Sharks (2020)

No mohla to bejt i větší prdel, ale zase abych tomu nekřivdil tak má to svoje momenty. To určitě jo.50%

Místo zločinu Ostrava - Krvavý olej (2020) (epizoda)

Tak musím souhlasit s ostatními, že tahle epizoda je někde úplně jinde než všechny předchozí. Temný krimi thriller o špinavých policajtech kterému trochu škodí jenom to, že nebyl natažený do celovečerní délky a konec je tak trochu zbytečně urychlený. Jinak nečekaně podařené. Škoda, že tak nevypadal celý seriál.80%

Trhák pana Bowfingera (1999)

No po pravdě řečeno na repete už v tom trhák úplně nevidím, ale pořád dost slušná komedie u který jsem se obstojně pobavil i když vzhledem k tomu námětu a hereckému obsazení se z toho dalo vytěžit i o něco víc.60%