Den nezávislosti (1996)

Tož tedy dobrá. Nedávná návštěva druhého dílu v kině mě přiměla zopáknout si po letech i jedničku a dobrá bude se tedy lehce přehodnocovat. Tenhle film mi dlouho ležel v žaludku a bral jsem ho jako případ té nejdražší hlouposti co byla kdy natočena. Ovšem optikou dnešního pohledu a mé zvyšující se tolerance k hloupým filmům už to tak striktně nevidím. Jasně je to furt vocasárna. On taky Emmerich nikdy nic inteligentního nenatočil, ale nedá se upřít, že ta destrukce a akce jako taková má něco do sebe. Navíc když přihlédnu k tomu do jaký sraček se Roland později propadnul, tak ty jeho starší filmy z toho ještě nevycházejí tak špatně. Jenom tu stejně jako v jeho jiných filmech nefunguje žádná atmosféra, žádné ztotožnění z postavami ani soucit z jejich osudem. Emzáci útočí lidi chcípají po milionech, ale divákovi je to tak nějak jedno. Nicméně musím bejt trochu spravedlivej, protože když to vezmu kolem a kolem tak jednička i dvojka jsou v podstatě úplně to samý. Akorát teda u dvojky nechám to o hvězdu vyšší hodnocení, protože je tam vyšší level sebeparodie, tady se přeci jenom nemůžu občas zbavit pocitu, že to bylo míněno i vážně a hlavně Will Smith a jeho postava je extrémně otravná a proto jsem kvitoval, že se v dvojce neobjevil, takže takhle.40%

Den poté (2004)

Je to zajímavý, ale nějak mi ten Emmerich přestává vadit. V poslední době jsem si kdo ví proč začal znova pouštět jeho filmy i v rámci mé session katastrofických snímků kterých zrovna Roland natočil požehnaně a kterou teď zrovna absolvuju jsem si zopáknul tenhle spektákl a opět přehodnocuji. Pořád platí, že mě po trikově vymazlený destrukci v první půli celkem obstojně sere ta druhá, která je dost nudná, ale dá se to přežít. Navíc některý ty dialogy jsou tak úsměvný a brakový, že se u toho nedá nebavit, tak s přimhouřením obou očí to nakonec s mou zvyšující se tolerancí k blbým filmům na ten slabej trojec nakonec dá.50%

Batman a Robin (1997) odpad!

naprosta hruza!!! takhle zmrvit batmana to chce opravdu super schopnosti uz batman navzdy byla debilita ale tohle je totalka a co v tom dela Arnold asi pravdepodobne nevi ani on sam

Nízký přelet (2000)

dalsi nedoceneny zetko naprosto brutalni horskej akcnak z holohlavym psycho Brucem! ted nebudu spekulovat co to vykrada ale prca je to neskutecna Campbell je ok vsude kde hraje ale moje nejoblibenejsi postava je reditel strediska Clay dialog o hlavnim hajzlovi agent fbi rika je to jeden z nejnebezpecnejsich zlocineckych mozku a Clay mu odpovi umi vubec lyzovat?! a kdyz se nasere stoji to teprv za to je nacase jim nakopat a co? prdel ma draha prdel!

Měsíční past (1988)

na svou dobu dokonale scifi becko mraziva atmosfera a skvela hudba ktera vtahne do deje velmi temne a zaroven presvedcive ty triky sou na nizkorozpoctak opravdu v pohode a nektery dnesni miliardovy projekty by si z tohoto dila meli vzit mustr jak delat za malo penez hodne muziky

10 000 př. n. l. (2008)

Vid ze mne nesezeres?! az na vrchol Emmerichovsky stupidity ten savlozubej tygr byl pekne udelanej ale jinak je to tak neskutecna primitivita ze to strci do kapsy den nezavislosti a 2012 dohromady a co fakt nechapu proc frajerka ktera zije 10000 pred nl musi vypadat jak modelka z 21 stoleti neskutecne desny Emmerich uz nicim jinym nez miliardovym hrobarem nebude a dokud na to ty duty hlavy budou chodit do kina budou se podobny skvosty tocit dal bohuzel...

Neviditelný útočník (1998)

Dudikoff uz byl v 90 letech v kopru a Rick Jacobson patri k reziserum ktery k tomu vyznamne prispel tenhle hodne prumernej film patri sice k tomu ne uplne nejhorsimu ale spis to parazituje na lepsim superpilotovi a v pohode je tu hlavne Norton ten si drzi svuj standart

Černý pás (1992)

souhlasim ze Hues se vic hodi na bouchace nez na psychotickyho zabijaka ale nekdo to musi spasit kdyz ten Don Dragon by to akorat pohrbil typicky ulitly zetko ktery je asi ale prekvapive nejlepsim kouskem Ricka Jacobsena

Přepadení z hlubin (2008) (TV film) odpad!

Tak ani nevim co jsem od toho cekal kdyz v tom hral Roberts mozna slusny akcni zetko ale to sem se zmylil televizni sragora ktera mi prisla jako ze to myslela snad opravdu vazne nebo co nejvic mne dostalo kdyz Roberts vyklada svym totalne ubohym lidem ze vsichni byli vybrani pro sve konkretni schopnosti takze volne prelozeno vsichni jste tupci dobry akorat tak na zabiti a musel jsem si vas vzit hodne aby to melo aspon 80 minut hlavni antihrdina taky nestoji za nic misto toho aby obcas zahlaskoval tak jenom jako retardovanej zaseklej gramofon vytrvale opakuje vypadni z my ponorky! tomu kdo ma rad ponorkovy zetka radsi doporucuju rudyho agenta z Ludgrenem je to o dost vetsi sranda

Vysoký cíl (1997)

typicky produkt dua Pepin Merhi tentokrat si bitky neuzijeme ale hromada automobilovych honicek to vynahradi ty dokazujou ze tahle slozka ma v podani pm enterteiment opravdu profesionalni kvalitu Madsen je sympatickej drsnak a Roy Scheider hraje prezidenta celkem dustojne vlasteneckych kecu je tu nastesti minimum hodne se strili a nici auta akorat ten Hues kdyby nebyl v titulkach tak sem ani nezaregistroval ze se tu vyskytoval