Hwaiteu keuriseumaseu (2011) (seriál)

Fantastickej scénář. Vůbec se nedivím, že na nich v poslední době ujíždím nejvíc ze všeho. Dokonce mi přijde lepší jak u Death note, protože vůbec nesklouzává ke stereotypu a nemá žádná hluchá místa. Děj se neustále vyvíjí nejrůznějšími směry, napětí lítá nahoru a dolů, aby si člověk aspoň na chvíli oddechl a v psychologii postav zachází čím dál hlouběji a hlouběji. Teď už zase dlouho nebudu moct najít něco tak dobrého. Jenom doporučuji snažit se zapamatovat jména hned na začátku. Obvykle se snažím je ignorovat, ale tady je to zapamatování 8 jmen prakticky nutnost. Po dvou dílech mi došlo, že Šílený, Mor a Anděl nebudou stačit a musel jsem to těžce dohánět.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

A to jsem si myslel, že Žhavé výstřely 2 už nikdo nepřekoná v počtu zabitých. Tady je vyvražděn dohromady asi takový menší stát, jako je třeba Kanada. Přitom je to taková sranda. Možná existuje nějaký poměr, že od určitého množství čím více je zabitých, tím větší legrace. Nejlepší ale je, jak se tam všichni výborně baví. Možná proto jsou jediná hluchá místa ta, kde musí být chvíli vážnější. A i na nich se dá užít trocha srandy, když už se tam sem tam něco splete. Bylo mi teda líto, když se Jet Li objevil jen v první akci, protože jeho souboje byly vždy nejvtipnější a moc jsem se těšil na jeho souboj s Van Dammem, ale to bych si to musel točit asi sám. A určitě bych nezapojil tak výborně Chucka.

Total Recall (2012)

Arnolda hold nikdo nepřekoná, ať už sem dá kolik chce hezky vypadajících ženských, které jsou v záběru dohromady víc ně hlavní hrdina. Není se čemu divit, protože ten je nudnej jak bačkory. A aby mohly být herečky na place co nejvíc, tak se neustále teleportují. Určitě to znáte, když vám dá někdo pěstí, otevřete dveře a chcete utéct a mezi dveřmi stojí ta samá osoba a zase vám dá pěstí. Ve filmu můžete jednoduše očekávat, že se kdokoli objeví kdekoli ať už tam logicky být může nebo nemusí. Prostě proto, aby pořád byla akce a divák nemohl nudit. Zajímalo by mě, kdy už nějakého producenta blockbusterů napadne, že 10 minut kvalitního povídání vyjde levněji než 10 minut akce, která zde není nic výjimečného. Hned při té první se mi dokonce skoro udělalo špatně z toho problikávání. Ale abych jen nehanil, ta infrastruktura byla opravdu future a "čínská čtvrť" vypadala moc pěkně.

Jeon Woo Chi (2009)

Někde jsem viděl pěkný komentář k tomuto filmu: "Kung Fu Rabbit! My life is complete." Opravdu pokud nejste spokojeni se žádným současným žánrem, tady byste si mohli smlsnout. Hodně to stojí na hlavním hrdinovi, kterej je prostě fantatickej. Je to mocný arogantní kouzelník, který dělá dobro (protože se mu to hodí) a přitom je to děsnej sympaťák. Začátek je hodně složitý, takže lepší je se dívat v podvečer a nejlépe znát pár info, od kterých se lze odpíchnout. Například, že se Woochi dočetl v jedné knížce, že aby se stal nejmocnějším kouzelníkem, tak potřebuje konkrétní zrcadlo, bronzový nůž a vdovu a namísto profi kouzlení si usnadňuje práci papírkama se zaklínadlama... napodruhé se vám to bude určitě líbit víc, protože už budete vše chápat. Tady budu první komentující, který tomu dá 5 hvězdiček, ale proč by ne, když jsem se bavil celou dobu a nevzpomínám si na žádný podobný film.

Vetřelec (1979)

Vetřelece jsem viděl jako velmi malej a vzpomínám si, že mě docela nudil, přestože jsem se bál. Proto mi dlouho trvalo, než jsem se odhodlal podívat znova. Usnul jsem teda uprostřed, ale film za to asi nemůže. Věřím, že bych v tu chvíli usnul i uprostřed koupele v Psychu. Nicméně takový horor podlě mě už nemá parametry, aby vystrašil vycvičené diváky. Metody používá dnešní, ale málo a vše je příliš předvídatelné. To respektuji, když vezmu v potaz, že se jedná o pradědečka všeho možného. Jediou výtku mám proti scifi vizi budoucnosti. Nějak mi tam chybí high-tech. Ta loď vypadá, jako kdyby ji vytvořili v roce 60 a jejím jediným účelem bylo navodit tak depresivní atmosféru, ve které by se příčetný člověk zhroutil za dva týdny ze všeho toho blikání, výparů, vody a temných chodeb. Na druhou stranu to vypadá jako loď, která byla vytvořena pro milé příšerky, jako je vetřelec, které se mají vždy kam schovat a kudy si odběhnout do spižírny pro nějakou dobrůtku.

Sunny (2011)

Počínaje tímto filmem budu nedočkavě vyhlížet každý další od Kanga. Nevím jestli jsou jeho filmy pro mladší nebo starší ženy, ale rozhodně jsou vhodné pro mě :) Je to zábava a super oreagování, přestože zdaleka nejde o čistou komedii. Člověk jen musí být shopný dívat se na některé scény s nadhledem jako režisér. Kdo bude brát vážně bitku patnáctek a čtyřicítek, tak si film asi moc neužije. Takové nezvrácené lidi ale naštěstí neznám.

Fate/Zero - Season 2 (2012) (série)

To co bylo skvělé v první řadě, je tady prakticky pořád a na žádné slabé místo si nevzpomínám... jenom na ty fantastické, jako jsou boje Kiritsuga, rozhovory Alexandra a Gilgameshe a experiment s nesmrtelností. Hrozně se mi taky líbí model, kdy každá rodina má svůj určitý druh magie a nejde nudně jen o oheň vzduch a podobně, ale o brouky, krystaly, ovládání času nebo vyvolávání. Doufám, že to někdy bude pokračovat, protože od Fate/Stay Night to je pořádnej pokrok a anime 17+ jsou pro mě z dnešní produkce skoro jako jediné koukatelné.

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Původně jsem chtěl film hodnotit objektivně, ale když jsem ho zkoukl podruhé, uvědomil jsem si, že to je fakt Berserk... po tolika letech Berserk a že to prostě musím maximálně vychválit. Zkrátit téměř polovinu seriálu do 70 minut mi přišlo jako nemožný úkol, ale tady to kupodivu i funguje, přestože bych radši měl 150 minut. Dokonce se tu najdou i scéna, která by zasluhovala vystřihnout. Gutsovu minulost z ní stejně nikdo nepochopí a navíc ukrádá čas na jiné scény. Kromě tohohle mi už vadila jen občas trhaná animace... obzvlášť při souboji Gutse s Grifithem. Jindy animace jasně vyhrává nyní. Hlavně ty souboje dostaly uplně jiný nádech.... a ty krajinky při lovu jsou prostě nádhera.

Prometheus (2012)

Bylo by to fantastické sci-fi, ale nesmělo by tam chybět tolik scén. Taková stěžejní, kterou vynechali, je třeba hned na začátku, kde se nevysvětluje, že tento druh vesmírného cestování způsobuje vážné poruchy na mozku. Postavy se pak samozřejmě nemůžou chovat inteligentně a musí se chovat trošku zvláštně. To je mimochodem zahráno precizně. Našli byste snad někoho jiného, kdo by dokázal věrohodně zahrát, že utíká před vlakem po kolejích, namísto toho, aby z nich seskočil? Doufám, že v takovém ražení bude režiséská verze, protože jinak budu moc moc zklamaný. Hlavně doufám, že tam bude víc mimozemšťanů.

Sněhurka a lovec (2012)

Když jsem viděl první trailer, tak jsem se nadchnul, že snad zase zrodí pořádně fantasy s trolama, sexy hrdinkama a houbičkama. Film se rozjede parádně a postupně se tam opravu objeví úžasnej trolík, sexy evil hrdinka, zubatá hrdinka a boží houbičky více druhů. Hotovej Miyazaki, kterým se nechal režisér v mnohém inspirovat vedle pána prstenu. To všechno přijde v první polovině a je to pastva pro oči, ale bohužel nejde o pohádku a ne vše končí tak dobře. Asi v půlce filmu dopadne kosa na kámen a začne se mluvit. Tady někde bych raději skončil... dodám jen fragmenty z rozhovorů: vyvolený, záchrana, poselství, odvaha.... brrr