Nedotknutelní (2011)

Zrovna nedávno jsem pomlouval francouzské komedie a teď toho musím brát dost zpět, přestože jde jen o jeden film. Jeden, ale humorem je nabitej za 2 slušné komedie a přes všechen humor perfektně fungují i vážnější pasáže, které by v těch slušnějších komediích selhávaly. Přiznávám, že ze začátku jsem byl lehce skeptickej, když jsem viděl viděl to hodnocení a pak prvních 5 minut filmu, které vpadají spíše depresivně, ale potom se vše krásně rozjelo a já se bavil až do konce filmu.

Avengers (2012)

Když vezmu všechny tyhle komixárny dohromady, tak u mě jasně vyhráli Iron Man a Thor. Avangers bych dal někam kousek za ně. Byla to sice sranda, ale nic jiného než akce a humor tam alespoň na mě nijak nezabírá. Hlavně ty slabší rádoby hluboké dialogy. Proto bych nejradši hrubě ublížil Capitanovi America. Nejen, že nic za celou dobu neudělá, ale pořád má nějaké hloupé kecy, a ostatní ho za to nestírají natolik, aby to k něčemu bylo. Vlastně tam ze skutečné práce skoro všechno odmaká Iron Man (z 60%) Thor (z 20%) Viper (10%) a ostatní tam jen dělají křoví. Bohužel i záporák, kterej byl ze začátku fakt drsnej a zábavnej, ale pak spíše už jen loutkou. Sice tu dost hanobím, ale stejně se na to určitě podívám znova :-)

Žena v černém (2012)

Současných 74% není moc, ale když si vezmete, že jde o čistokrevnej horor, tak je to fantastické číslo. Horory prostě buďto sednou a nebo ne. Na mě to zafungovalo fantasticky. Vlastně to je asi první horor, který má takový temný dům, jaký jsem vždy toužil vidět. Navíc atmosféra tam je tak hustá, že by se už ani nedala krájet. Co se týče strašení, tak mě potěšilo, že to nestojí jen na lekačkách. Být hrdinou, tak zkolabuju asi po první minutě. Jako divák jsem "naštěstí" mohl trpět dýl :) Věřím, že by to i takového predátora přimělo schovat se pod peřinu. I přesto, jak "negativně" to na mě zapůsobilo, se těším, až to uvidím znovu... hlavně s někým, kdo to ještě neviděl :D

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

Zatím se mi to líbí víc jak SS. Nejsou tu žádné trapasy, videa o lidech taky nezabírají tolik času, porota musí říct jo, nebo ne a nemůže se tak dobře vyhejbat hodnocení. A hlavně tu není žádný první casting s tragédama. Jen mi přijde trošku kruté, že je teď budou muset porotci pěkně prořezat po tom, co jim všem slíbili, že z nich udělají hvězdy... ale to je chybou poroty.

Fate/Zero (2011) (seriál)

Dvě třetiny je to fakt nářez, pak to jde před koncem série lehce dolů, ale snad to je jen příprava na velké finále v druhé sérii. Za nářez beru i začátek, kde je to taková větší nalejvárna informací, co může být pro někoho docela únavný, ale pro znalce sequelu příjemným opakováním toho, co se pracně naučili už předtím. Navíc se hned začíná intrikařit, a to tentokrát hned na velmi vysoké úrovni. Zapojují se nejen magie a hrdinové, ale i moderní technologie, které tomu dodává tu pravou šťávu. Pak se objeví Alexander. Nejvíc cool postava v dějinách filmu a dost možná i světa. Po tomhle seriálu určitě :-)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Dokud jsem neviděl dvě série, tak jsem se neodvážil hodnotit. Nejprve ze strachu před sestrou a potom, když se to zlepšilo, tak protože jsem prostě nevěděl, co si o tom mám myslet. Ono to celé létá tak nějak velmi nahoru a dolů, podle toho, co zrovna napadne scénáristy udělat, protože děj rozhodně není nijak promyšlenej na víc jak tři díly dopředu. Účelem je nenudit a tomu se vše podřizuje... bohužel i psychologie postav a reálie světa. Potom je to zábava ale pro mě jen v době sledování. Nějaká touha po povídání o postavách a ději mě v tomto případě dost obchází. Nicméně je docela sranda vidět, jak každý díl dělají studenti plesy, dobročinné akce, objevují se nové postavy, které rychle umírají a po čase se zase vracejí na další a další úrovni bytí. Jen by to chtělo víc sympatických postav, než jen jednoho lehce vyšinutého arogantního super upíra.

Hagane no renkindžucuši: Milos no seinaru hoši (2011)

Po roce a půl těšení a zároveň velkých obav jsem se konečně dočkal a výsledek je rozhodně blíže k tomu, co jsem chtěl, než čeho jsem se obával. Osobnosti postav se nezměnily, alchymie je stále cool a ženské postavy vypadají o něco lépe než v seriálu, takže spokojenost. Sice se vytratil humor, dokonce ani nikdo nedostal namláceno za dělání si legrace z Edwarda, ale možná je to dobře, protože tady je extrémně mnoho akce a zápletek a další žánr navíc by to mohl zkazit. Věřím, že to je jeden z těch filmů, které jsou při opakovaném shlédnutí ještě lepší, protože je to trošku chaotické a napodruhé půjde už vlastně o jiný film. No už aby začali natáčet další :-)

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Prckové jsou fajn, ale co to tam probůh nacpali za hlavního chlapa? Od Britů bych čekal, že nebudou vybírat posádku pevnosti rovnou od laciného baru a ani jim nedají převlek. I ty disciplíny mi přijdou tak nějak málo stylové a až příliš bezpečné. Když jsem byl malej, tak jsem se na to díval kvůli napětí a ně kvůli prsaté průvodkyni a nadšení soutěžících. Ale snad se časem polepšej.

Nana (2005)

K tomuhle filmu jsem se odhodlával hodně dlouho. Pořád tam na mě koukal a já vždy rozvažoval, jestli jo nebo ne, a jak jsem tak přemítal, postupně se mi v hlavě vytvořila představa o filmu, jakej asi bude... Úplně vedle :-) Pustil jsem si ho, když jsem byl nemocnej a bylo mi dost blbě, což pro filmy není zrovna ideální stav. Ale kupodivu jsem bez problému vydržel a na konci se mi kupodivu udělalo výrazně líp a neřekl bych, že za to může moje imunita. Očividně může být pro člověka pozitivní film lékem. Jen ze začátku jsem měl dost problémy zvyknout si na vizuál. Sice je vše jako u dalších filmů, ale obraz mi přijde děsně ostrej. Skoro jako kdybych se ani nedíval na film, ale na skutečné lidi a prostory. Očividně kvalitní kamera, ale mě se to tak nelíbí. Rozplizlosti a zamlžení mají větší kouzlo.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Pokus o točení žánrů, které mám rád, bych měl ocenit, ale něco brzdí moje ruce tak učinit. Asi to, že autor si prostě přisvojil pár scén i se známými záběry z několika jeho oblíbených filmů a proložil je ňákým jakoby příběhem bez hlavy a paty. Myslím, že nejsem moc náročnej a tohle bych nějak přestál, ale ten hlavní hrdina všechno pohřbil… Tak kladnej, až bych se radši dal na stranu zla, aby se se mnou nestalo to samé, co se stalo z něj. Prostě nevtipnej prosťáček, kterej je kladnej snad ve všem, v čem to jde. Kdyby to bylo opravdový fantasy, tak by patřil mezi potravu šípů, nebo mezi přílohy ve večeři pořádné chlupaté bestie. Co se týče ženského obsazení, je to úplně o něčem jiném. Tady by měl někdo dostat oskara za výběr ženského obsazení… bohužel zatím se tato cena nikde neuděluje a přitom už pomohla tolika filmům k lepšímu hodnocení. Vlastně kvůli tomu a super sově jsem se až tolik nenudil. Tak mě napadá, že si do komentáře zase vzpomínám na další sovu. To už je podezřelé…