Čekání na Patrika (1988) odpad!

Jak je možný, že mi tahle perla české filmařiny unikla? Normálně se nepitvám ve filmech, které nedokoukám nebo jsou pro mě ultrazbytečný, tohle je ovšem mimořádná událost. Viděl jsem asi 8 minut, do kterých se vešly scény - biker a rozjezd na brzdu (nechápu), pár chlupatých podpaží, dědek s vozembouchem (mimochodem, to byla světlá chvilka), pan nechuta Pomeje předstírající let na lešení, Karel Roden jako pilot Volhy, to vše za doprovodu muziky, při které i mírumilovný člověk chce vraždit na sto způsobů... při představě, že tahle zrůdnost trvá 10 x tolik, než jsem stihl já, mě obestírá hrůza. Odpad je málo!!! Ve mně je čistá vražda, dostat se mi kdokoliv z humanoidů, kteří se na tomto zločinu podíleli, pod ruku, pak děkuji, že je u nás zrušen trest smrti, neboť bych byl jistojistě masný vrah a neunikl bych dušení polštářem.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Ohromně zmáklý charaktery všech postav, Georgina, která má humor sušší než suši devadisátileté Žaponky, neskutečně sympatická role hlavního smrťáka, kterou ztvárnil můj oblíbenec Patinkin, božská coura Daisy, cvok z Británie, nejhodnější šéfová, kterou máte chuť zabít, a nebo nejdrsnější policajtka pod sluncem a další OSOBNOSTI. Námět je originální, herci skvělí, humor černý, někdy i trochu dojemných scének..........koktejl, který si rád dám v kombinaci s Bílým Rusem kdykoliv. Vůbec nechápu, proč takhle našláplej seroš skončil po druhé sezóně.

Vikingové (1999)

Tenhle film že je propadák?? Bandaska výbornej, Omar super a není to jen z patriotismu, ale Vláďa Kulich :) je opravdu král Vikingů. Pokaždý mi běhá mráz po zádech, když se v závěru naposledy zvedne a po vítězný bitvě usedne na ten kamennej trůn, silnej okamžik!!! Sakra, možná je to zastydlá puberta, ale vždycky chci bejt jeden z těch třinácti borců, taková ta chlapská romantika. V tom případě mám kolem sebe dostatek adolescentů na to, abychom tu Medvědí svini dostali...i s nožem a na psovi jak Ahmed. Úžasnej film, z nějakýho záhadnýho důvodu podceňovanej, atmosféra, tajemno, hrdinství, čest...ten film má všechno!!! Koukněte se povinně všichni znova !

Válka Bohů (2011)

Dokoukat tento film mě stálo hodně energie a sebezapření. Když jsem četl kritiky a ohlasy, tak mi vrtalo hlavou, proč je tak nízké hodnocení, teď mám opačný problém. 63%??? Tolik??? Za co? Já dávám 2 a to je strop, snad se na hodnocení neprojevil můj poopiční stav ze včerejšího večera, ale kocovinu mám větší než ráno, to je bez debat. Z filmu si prakticky nic nepamatuju, vlastně snad jedinou věc, předbitevní řeč Thesea. No, a tu bych rád co nejrychleji zapomněl.Děs a běs!! P.S. Jednu hvězdu má Rourke a druhou panenská kočka Freida.

Osobní strážce (1992)

Další z děl a flint, které nikdy neuvidím a přesto jsem si jistý, že jsem viděl dost! Stačí párkrát za rok nechtíc zaregistrovat uprcávku, ne, ne...

Avatar (2009)

Pokud byl Avatar zlomovým snímkem a kinematografickým zázrakem, pak budu radši žít před bodem zlomu.Výjimečným byl pro mě jen tím, a tak si jej budu pamatovat, že to byl nejpřeceňovanější film historie.Trochu ze mě mluví alergie na 3D, ne kvůli animaci samé, ale kvůli "myšlence" filmotvůrců, že efekty můžou zachránit jakýkoliv příběh byť debilní.Takže ano, Avatar byl tedy zlomovým, ale komu tím prospěje netuším. Ale možná jsem jen staromilec, který prostě nesnáší papírový brejle. Nic, jdu seřezat pár zvířátek a nakopat si nějaký Unobtainium.

Svatba na bitevním poli (2008) odpad!

Nemůžu se dočkat zítřejšího večera, nebo spíš by se hodila rovnou natočená dvojka (červenýho). Prosím, Dušane, zabij mě svým briskním a břitkým humorem. Další důkaz, bohužel ne ojedinělý, že né jen zvučná jména budou zárukou úspěchu. Ze zvučných jmen samozřejmě vyjímám prasopsa Šimůnka, za něj beru Kleinovi poslední 1%. Žumpa bez děje.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Tak jsem se nechal inspirovat (když jsem četl komentář) a z dlouhé chvíle jsem se dnes na tento dokument podíval. Hned na první pohled je jasné, že nevyšel z žádné evropské dílny a to je zásadní problém. Šmejdi, kontrolní otázka, co dělá železo ponechá-li se na dešti??? KORODUJE, VY TUPCI!!! Vůbec mě nevytočila nablblá animace, ale ten slovní projev kolem. Chvíli matka Příroda ok a za moment krvelačná bestie. Povrchní a hloupé. Rozesmálo mě, když jsme byli poctěni vidět, jak to vypadá 20 let po jaderné havárii v Černobylu. Kromě toho, že tam všechno stálo (a mělo to být dávno ZNIČENO zelení) byly jediné známky destrukce jen díky vrozené slovanské spořivosti, takže bylo vše rozkradeno a rozebráno. Emerická vědecko-naučná patlanina , která koresponduje s výší jejich školství. U nás tohle můžou pouštět na prvním stupni, v jejich očích zřejmě výukový program na prestižní universitě.

Nákaza (2011)

Trošku mi tam chyběl nějaký dotaženější příběh, větší zaměření na něčí konkrétní osud...na druhou stranu to tady všechno bylo milionkrát, takže spíše dokumentárně laděný příběh byl jistě záměrem. Mě, i přes známá jména a množství hvězd, film nějak zvlášť nezaujal, takže 3 hvězdy jsou i zásluhou filmové hudby. Trochu zklamání.

Warrior (2011)

Když jsem viděl hromady nadělaných hvězd, tak jsem čekal naprostou bombu jak ve Vrběticích. Víc jak tři si ale u mě warrior vybojovat nemohl. Mimo hlavní a dokonale okoukaný příběh zasahuje ještě druhý, ten o outsiderovi, který všechny překvapí, vyrazí nám dech a zub, což není úplně uvěřitelné, lépe řečeno, je to blbé jak troky. Jinak ovšem slušný film, ale ne zdaleka takové překvapení, jaké jsem očekával. Nejdrsnější pilot telenovely.