Peep Show - Season 3 (2005) (série)

Pořád hodně fajn, i když v téhle řadě se snad nenajde opravdu "nabušený díl". Naopak mně minimálně v jednom díle až zarazilo, jak moc velký je Jeremy sobec a hajzlík. Trochu normálně a přátelsky se zachoval alespoň ve finálním díle, kdy s Markem probírá jeho plánovanou svatbu. Každopádně se stále jedná o vtipnou záležitost. (7/10)

Peep Show - Season 2 (2004) (série)

Peep Show se v druhé sérii pěkně rozjede. Je tam ještě víc sprosťáren a taky tu máme zajímavější děj. Mark se snaží sbalit kolegyni z práce, která ale dává přednost sebevědomějšímu kolegovi a Jeremy si začne s krásnou hipísačkou z Ameriky. Seriál je pořád spíš epizodní a jednotlivé příběhy jsou občas fakt skvělé, stejně tak je to sem tam neskutečně vtipné. V samotném závěru druhé řady dokonce přijde i jedna dojemnější chvíle točící se kolem zaláskovaného Jeremyho. Super. (8/10)

Peep Show - Season 1 (2003) (série)

Relativně obyčejný komediální seriál, který působí civilněji a trochu odlišněji díky tomu, že vidíme děj očima hrdinů. To je zajímavý trik, ale mnohem lepší je, že postavám vidíme i "do hlavy" - slyšíme, co si občas myslí, a to je často zdrojem dobré zábavy. Každopádně to všechno funguje nejen technicky, ale i celkově jako seriál. Hlavní dvojka loserů jsou sympaťáci, i když se chovají někde pěkně pitomě. Pro účely komedie jsou některé věci vyhnány do extrému (především z nervozity a stydlivosti Marka vznikají šílené trapasy... které jsou ale fakt vtipné. Sem tam se vyskytne nějaká "sprosťárna", nějaký vtípek se sexem či masturbací, takže to rozhodně není pro mladší publikum. Pohodový sympatický seriál. (7/10)

Invaze zlodějů těl (1978)

Tahle verze "Uchvatitelů těl" (nevím, proč se tenhle český překlad už nepoužívá) má zajímavou atmosféru, na které má zásluhy mimo jiné dobrá kamera. Jsou v ní i fajn herci, hlavně Donald Sutherland a Jeff Goldblum se ze svých rolí snaží vymáčknout maximum. Bohužel je ale je dost zmatečný. Náhrada lidí emzáky proběhne dost rychle, pak vidíme hodně dramatických scén, ale ty nejsou moc dobře vysvětlené. Hlavní postavy jsou sice spolu a snaží se spolupracovat, ale pořádně spolu nekomunikují. Přišlo mi, že divák si musí zbytečně moc věcí domýšlet. Upřímně řečeno jsem se u filmu místy dost nudil. Zajímavé, ale nakonec nepříliš vyvedené sci-fi. (5/10)

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Hlavní hrdinka je dost nic moc. Má asi reprezentovat silný ženský charakter, ale je to spíš taková sprominutím blbka, co si nevidí na špičku nosu (i když jsem jinak její romanci fandil). Naštěstí ostatní postavy jsou v pohodě. Nejvíc mě bavil cvok, který jede sprostého energetického extroverta ve stylu Nathana z Misfits. Na toho se tedy nechytá, ale i tak je fajn, že ve filmu je. Fear Street má dobrou režii. Nasazuje pěkné tempo a snímku se daří vykouzlit příjemnou retro atmosféru. Děj taky vůbec není špatný, a protože jsem čekal spíš horor pro mladší publikum (přeci jen se vychází ze série knížek, které jsou v podstatě "dětský horor"), tak mě příjemně potěšily brutalitky v závěru. Příběh je tedy fajn, i když občas dojde na některé otravné klišé, například policie, co nevěří vystrašeným obětem. Celkově příjemný horor. (7/10)

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Shanch-Chi má fakt nadupanej start. Nejsem žádný velký fanda do akčních sekvencí, ale když to začal tenhle asijskej superhrdina rozjíždět v autobuse, poklesla mi čelist a zároveň jsem se těšil z toho, jaká mě čeká pořádná marvel-paráda. Bohužel tenhle film není Casino, a tak se tempo filmy brzy zvolní a film přestane být tak úžasný. Čím dál víc průměrnější příběh ale drží velmi sympatické postavy. Příjemně mě překvapil i Ben Kingsley, u kterého jsem si až tady všiml jeho skvělého komediálního talentu. Celkově je Shang-Chi pěknou fantasy pohádkou. (7/10)

Notting Hill (1999)

Po mnoha letech jsem se znovu podíval na tuhle romanťárnu... A okouzlila mě víc než kdy dřív. Možná je to i tím, že jsem "dozrál" v tom, že považuju Julii Roberts za neskutečně krásnou (a ne za divnou holku s příliš širokým úsměvem), ale myslím, že je především tenhle film v podstatě romantický majstrštyk. Lidi, kteří zase tak na romantiku ve filmech nejsou, si může získat všudypřítomným britským suchým humorem. Vynikajícím způsobem se postavy navzájem uráží a zároveň si utahují sami ze sebe. K superkrásce Julii Roberts tu máme supercharismatického Hugha Granta, nervózního zmatkáře, který se zbytečně podceňuje. Notting Hill působí jako taková moderní pohádka... A je to hlavně asi pohádka pro chlapy. Scénář je podle mě naprosto excelentní a krásně graduje. Možná je v něm poměrně zvláštní, jak se místy Julie k Hughovi chová, ale jak už jsem řekl, beru to jako pohádku. Tuhle malou chybku u mě zcela zastíní spousta drobných vtípků, které jsou v rovnováze s dramatickými momenty. Mimořádně vydařený romantický film. (9/10)

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Skvěle vybraný námět čerpající ze stejnojmenné komiksové série a celkově tradice vymýšlet u superhrdinů různé alternativní vesmíry. Styl animace může být poněkud kontroverzní. Někdy vypadá pěkně, někdy hůř... Divné je, když postava vypadá v obličeji poměrně jinak, ale má k tomu dabing původního herce, takže to vypadá, že to prostě netrefili. Animace ale funguje dobře v akci, a o to šlo asi tvůrcům především. Jednotlivé epizody mají velmi různorodou kvalitu. Asi se každému bude líbit něco jiného, ale u mě je většina dílů lehce nadprůměrnou pohodičkou... Je tu však nemálo hrozných dílů. Například mě zklamal díl se zombíkama, kde místo inspirace temným komiksem Marvel Zombies, tu máme jen zhuštěný zombí béčko překypující trapným humorem. Celkově nevtipné vtipy a větší děj zhuštěný do krátké epizody je tu poměrně častý jev. Velmi častým jevem tu je ale taky to, že námět, který by byl dobrý na maximálně pětiminutovou flashovou animaci je tu zase pro změnu natáhnutý (a nejsou v něm moc dobré vtipy, které by tu délku ospravedlnily), například díl s pařmenem Thorem. Za nejhorší díl mimochodem považuju díl, kde Strážce galaxie vede Black Panther. Strážce galaxie mám moc rád, a tohle mi přišlo jako až znásilnění původního filmu, kdy je najednou všechno šíleně trapný - v čele s Panterem, který je tu ten největší husťák na světě, takový neironický Eso Rimmer. Za naopak nejlepší považuju poslední dvojdíl (hlavně první část), kde se do děje dostane i samotný Watcher a konečně nejen tematicky, ale i temnějším zpracováním to bylo přesně to, co jsem si od tohohle seriálu přál. Takže What If je nakonec průměrný seriál, u kterého se vytrpí přetrpět několik strašných dílů kvůli finále. (6/10)

Zátopek (2021)

Zátopek na první pohled zaujme dobrým castingem. Herci nejsou úplně dvojníky existujících lidí, ale hodně se jim přibližují a obzvlášť Václav Neužil evidentně kvůli roli hodně dřel. Všechny postavy jsou díky scénáři i hercům fajn, což je u takovéhleho sportovního dramatu potřeba. Film má super rozjezd a hodně dlouho je to slušná jízda, ale ke konci se začne trochu rozpadat. V závěru nás čeká třeba výborně natočený slavný Zátopkův maraton, ale z nějakého důvodu to vyvrcholení není prostě ono. Možná je to tím, že vidíme ve filmu dvě časové linie, z nichž ta mladší ukazuje Zátopka v době, kdy jeho sláva upadá a přesto je i mentorem amerického běžce na návštěvě. Na olympiádě i ke stáru je sice vítězem, ale s velkým ALE - týká se to jeho životní lásky a vypomáhání komunistickému režimu. Určitě nevadí, že film ukazuje i stinné stránky Zátopka, ale nějak se mu nedaří nám poskytnout nějakou tu opravdovou katarzi či něco, co sportovní filmy tohoto typu mívají. Každopádně je Zátopek zábavným a velmi sympatickým filmem. (8/10)

Doupě bílého červa (1988)

Mladičký Hugh Grant a Peter Capaldi rozplétají jednu archeologickou záhadu. Doupě Bílého červa je svébytný a poměrně originální film, který občas nabídne zajímavé šílené obrazy a scény. Bohužel ale příběh není až tak zajímavý, a na to, že by se mělo jednat spíš o obskurní horor, tak mi připadalo, že si někteří herci myslí, že hrají v bláznivé komedii. Docela fajn úlet. (6/10)