• Krátkometrážní

Velká šestka (2014)

Párkrát jsem se zasmál nad hláškami a chováním toho bílého tlustého doktora. Jinak nic. Za poslední roky mě chytlo jen Lego, jinak jsem už asi vážně starej.

Svatý Mikuláš (2014)

Mikuláš, ztratil plášť. A pár hvězd bohužel. Celkovej dojem mám kladnej, protože nic takovýho se tu dosud neobjevilo a srovnávat s ničím to nebudu, už vůbec ne s Grave Encounters, ale pár detailů se ,,vykrást,, mohlo. Kamera, ,,kvalita" herců, scénář... vem to ďas, ale co mě točilo nejvíc, byl zvuk. Uměle přidané zvukové kulisy vran, hudba, smích, to všechno mi tam nesedělo. Mohlo se i víc vytěžit z potenciálu, úhly kamer, propracovanější lekačky... Scéna, kdy někdo pobíhá po baráku a má pistoli (nevyužitou) mi přišla zbytečně natahovaná a možná i zbytečná (spolu s hudbou na konci). Škoda i těch nezamřížovaných oken. Průser to ale rozhodně nebyl, jen spíš odrazovej můstek pro pány filmaře. Herce asi ne. 3* Edit to Flipnic: Ty zavři hubu, trosko z Letovic.

Insidious 3: Počátek (2015)

No, tak mám za sebou V Sidiusovi III (Homosexuální narážka na Darth Sidiuse, ano) a světe div se, mě se to celkem líbilo. Alespoň první polovina byla hezky nastavená na 4*. Dobře budované napětí, novej (a starej) bubák a takové to vyprávění z tuctového amerického bytu. Pak už se to ale začalo posunovat spíš k průměru a to zhruba od doby, co se bábrle exorcistka dostala poprvé do křížku s bábrlí z Insidious numero uno a due. Vlastně s tranďákem, jestli si druhý odpadní díl pamatuji. Sjelo to tak krásně do průměru, že už to mohl zvednout jen konec. Ten to bohužel nezvedl, ale, sakra nevím proč, líbil se mi strašně finální záběr, kdy pes štěkal na tvář ve tmě. Mám rád tváře ve tmě. Vy ne? Když si slepím oči letlampou, tak 4* a.k.a 75%

Vikingové (1999)

Hle, zde vidím svého otce. Hle, zde vidím svou matku, své sestry a své bratry. Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku. Hle, oni mě volají, vyzívají mě, abych přijal místo v sálech Valhaly, kde udatní mohou žít navěky. Co jako chcete, výdyť je to SVÝM způsobem kurva epický. Severská mytologie a historie z první ruky. Plná palba.

Poltergeist (2015)

Neskutečná zhovadilost. Jediné pozitivum byla skvělá kamera, vizuál a sem tam vtípek, jinak nic světobornýho. A ani průměrnýho. CGI blbost pomalu všude (scéna, kde CGI strom bere CGI fakana) a mdlé chování všech přítomných. Až na ,,vymítače". Ten mě zase tolik nesral. Btw: Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu... jakej sakra Sam Raimi? 2*

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Zatím v půlce první sérky a dobrý. Sice některý díly nepochytávám a celkem nudí, ale co se objeví Zelená a její posedlost, hned je na co koukat.

Rukojmí (2005)

Klasický Willis, průměrný námět, náplň přívětivá, ale nad šedost to zvedá výkon perfektního Bena Fostera. Kdekoliv ten chlap je, hraje zmrda a hraje ho na jedničku.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Můžete mi kurva říct, pro jakou cílovou skupinu je to určeno? I můj retardovaný imaginární seniorský homosexuální manžel, trpící alzeimerem, nespavostí, demencí a rapidním únikem moči u toho zvracel v duhách francouzské trikolóry. Troška je prase.

Zátah: Vykoupení (2011)

Teď budu ejakuovat nad nejlepším akčním filmem, kterej musí kopnout do koulí každého, kdo alespoň viděl jeden film s Van Dammem, Segalem a podobnými, dnes už, dědky. Film si na nic nehraje, nic nekopíruje, na nikoho neukazuje. Loktový virtuóz Tony Jaa (vynikající Ong- Bak) přišel před lety se svou bojovou akrobacií a všimlo si ho minimum lidí. Prdele ale dokázal nakopat perfektně. Teď je tu ale Gareth Evans a jeho chráněnci v čele s Iko Uwaisem, novým králem z Indonésie, který ovládá, spíše fighterům známým, styl Pentak Silat. A teď se může jít Tony Jaa, Jet Li, IP man, Jackie Chan a podobní, jít s prominutím vysrat... Vezměte 30 policistů, patnácti patrový dům, 300 člený gang a všem přítomným dejte do vínku tenhle bojový styl. Dostanete přes 100 minut kulervoucí akce, nejnádhernější choreografii a nonostop adrenalin. Příběh je jednoduchý, ale tak geniální, že se můžeme těšit na další dvě pokračování. Hlavní hrdina Rama má vše, co potřebuje mstitel a.k.a já proti světu. A všichni mu to rádi žerem. On nám na oplátku ukáže, jak seřezat sto a jednoho chlapa na hromadu. Závěrečná scéna, kdy s bratrem řeže šíleného Mad Doga v kuse 10 minut beze střihu, je tak erektivní, že se prostě musíte chytat za přeražené hnáty, protože zážitek je tak intenzivní, že to nepochopíte ani po třetím přetočení jedné a té samé scény. Takhle bych mohl psát hodiny, ale čas je drahý. Hudba...kdo by tušil, že dubstep se elegantně opře o nádhernou scénu, kdy komando policistů odráží útok stovek gangsterů a všem pomůže jediná lednice. O soundtrack se postaral Mike Shinoda (Linkin park) a vůbec to nebyla špatná volba. Maminka mi vždycky říkala, pes, který štěká, nekouše. Tenhle pes štěká, kouše, slintá, sere kde může a trhá maso od kosti. Stříkat blahem budou spíše muži, ale několik žen, co by z The Raid vlhli, by se určitě našlo. 5* a.k.a 95%

Zátah 2 (2014)

,,Dvojka je vždycky horší, než jednička..." Tak to sakra ani omylem. Kdo neviděl, neuvěří. Tohle je čistej střelnej prach, kterej vám nasypou do rány a zapálí. Tolik bolesti, tolik utrpení, tolik zlomených končetin, vytrhaných ohryzků...nože, pistole, pálky, kladiva, sklo, tyče, bodla, tesáky...tady se umírá tisíci způsoby. Gareth Evans nasadil prvním dílem laťku vysoko, výš, než kdo před ním. A ten blázen ji sám ještě překonal druhým dílem. Tady už se nebavíme o akčním filmu, ale o umění, které vynalezla samotná smrt. Ta filmem prostupuje co 10 minut a rozsévá blaženost na tváři diváka a bolest na tváři herců. Titánsky rychlý Iko Uwais, znovu jako policista Rama, je ještě rychlejší a teď, po smrti bratra, ještě víc nasranej a jde to znát. A problém mu nedělá vytrhnout ohryzek němé holčině, která umí kouzlit s kladivy lépe, než MC Hammer. Z domu jsme se dostali do města a hned se naskytlo více možností. Metro, sklady, bary, kanceláře a osobní auto. Řezat tři chlapy v osobním autě, které jede, je vrchol výsměchu všem akčním filmům, kde padla alespoň nějaká rána pěstí. Tady jich padlo minimálně milión a ať se propadnu, jestli by tihle chlapy neseřezali kohokoliv na planetě zemi. Kamera...ta je všude, kde být má a nikdy jsem ji neviděl lépe využitou a že jsem toho kurva viděl. Poslední půlhodina je hotovej mixér. A šťávičku obstaral veliký příběh o korupci politiků a policistů, války mezi třemi gangy a Ramova cesta za pomstou. Jenže tohle je teprve druhý díl. Mám velkou fantazii, neznám nikoho s fantazií, jako mám já, ale CO bude ve třetím díle, si nedokážu představit. A pokud překoná druhý díl, což prakticky není možné, tak přísahám bohu, že vyhledám nejbližší DOJO a naučím se alespoň tisícinu toho, co se předvádí v Indonésii. Klobouk dolů Tupé dolů Pleš dolů Mozek hoďte do skříně, vezměte si tyč a šití...tenhle film Vás bude bolet. 5* a.k.a 100%