• Krátkometrážní

Antrum: The Deadliest Film Ever Made (2018)

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Spadli tam oba, přežili to, i když Astaroth dohlížel. Dva body za pár nepříjemných scén, jinak je to hovno. Když jsem teď ten film urazil, tak snad umřu. Prosím. 2* a.k.a 20%

Grizzly Man (2005)

Sestřih klipů, kde se honí nad medvědy a ve finále to stojí dva životy. Asi bych se nebál říct, že jeden si o to i vyloženě říkal a dostal maximum od brum brum co mohl. Příběh Timothyho už nějakou tu dobu znám a je to vážně nepříjemný čtení s trochou empatie k jeho čajce. Nikdo nechce být rozervanej medvědem. Tim asi chtěl, tak to měl, win win. Story je za 5*, tenhle dokument jen za 3* a.k.a 55%

Deadgirl (2008)

Nekrofilní amatérská blbost. Námět má sice dobrou myšlenku, ale provedení je absolutně nic neříkající a nudné, především když už točím takovej bizár, tak upustím uzdu fantazii. Vždyť mi u toho ani neťuklo v buřtíku. 2* a.k.a 25%

Ada (2021)

Nečekal jsem velkou věc v tomhle směru, námět mě zaujal, ale tušil jsem spíš ukolébavku a tu jsem dostal. Prakticky mě na tom nic nepřekvapilo, čistě klidný slowburn, kde se schyluje ke špatnýmu konci už od prvního výstřelu. Chápu poslání i předání, ale mohlo to víc utáhnout oprátku, ať se vazy lámou a ne jen dusí (wtf). Pomalá skandinávská folklórní bajka. 3* a.k.a 55%

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Znepokojivé a emocionální (ano, protože většinu času je člověk fakt nasranej) drama s pachutí hniloby jménem Kevin. Hodně (ne)příjemně zneklidňující sonda do života zparchantělého zmrda, kdy každých 10 minut čekáme, co dalšího ten filuta provede. Tilda je top notch bez debat a výrazně tomu dopomohl i Ezra. V dnešním světě věřím, že drtivou většinu stopáže nehrál, ale byl sám sebou. Konec mohl být na můj vkus trochu víc zlej, ale zanechalo to i tak působivou stopu v hlavě. Solidní překvapení. 4* a.k.a 75%

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Je tam pořád ten náboj, díky kterýmu M:I miluju. Cruise sice viditelně zestárnul ale pořád je to scientologickej ďábel co jede na 110%. Baví mě tu hlavně ženská stránka castu, kdy tomu vévodí fantastiche Vanessa Kirby a Rebecca Ferguson. Navíc konečně došlo i na nějakej ten osudovej prvek, kterej může Hunta posunout na novou úroveň, kdy nejde čistě jen o happy ending pro lidstvo. Ano, scénář je celkem rozmáchlej a rozjíždí až moc věcí, proto místy ztrácí dech a nemá takovej tah na branku jak předchozí dva filmy. Stopáž je taky docela přepálená díky rozmachu výpravy, pětkrát jsem kontroloval kdy to bude končit, ne v negativním smyslu, ale že se tam toho děje až nějak moc na jeden film. Mně to ale nevadí, užívám si přepálenou akční jízdu za stovky milionů dolarů a jen fascinovaně vzpomínám, kde to vlastně začalo. Ale na nostalgii je ještě čas, Ethan Hunt ještě neuběhl poslední míli a já se těším na jeho další, tentokrát snad poslední, nesplnitelnou misi. 4* a.k.a 85%

Infinity Pool (2023)

Nebylo to vyloženě zlý, svoje momenty a nepříjemnou atmosferu to mělo, jen jsem nebyl v rozpoložení na takovou psychotropní jízdu. A Mia Goth mě sere, všude, což je asi dobře, protože správně hraje to, co hrát má. Byla tu ale fajn kamera. 2* a.k.a 35%

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Tady se zúročilo Klímovo životní investigativní gró, kdy dal dohromady funkční příběh o naivní čajce, která se díky svému osobitému kouzlu a vagíně dostala až do vrcholné politiky. Sice jako podržtaška, ale když je ta taška od LV nebo Gucciho, tak se drží skoro sama. Politický intriky a osobní mantinely, které postupem mizí, jsou tu vykresleny skvěle a hlavní představitelka si přerod z holčičky na manipulativní kurvu užívá a tahá to celý kupředu. Seriál má dost hluchých míst a přes uspěchaný finále nemůžu dát víc než 4*. I tak je to pravděpodobně nejlepší, co produkce Primy kdy vyhodila. Neuvěřitelný, že jsem tu větu napsal. Silnější průměr. 3* a.k.a 65%

Sedm (1995)

Nejlepší detektivka všech dob. Má to vše, co to mít má a ještě mnohem víc. Když jsem byl mladší, tak mi neseděl konec a pozdní představení vraha. Teď mi to přijde geniální. 5* a.k.a 95%

Přeplněný pokoj (2023) (seriál)

Není to vůbec špatný, ale twist jsem věděl ještě než jsem to vůbec zapnul (protože Billy Milligan) a tudíž mě tam nic nepřekvapilo. Celkem svižně to ubíhalo, některý epizody sice pro mě až na kost nudný, ale ve výsledku celkem příjemnej seriál. Velkou práci udělal samozřejmě Tom Holland, s přehledem ukázal, že to není jen dobrý soused Spider Man. Neznat případ Milligana, dám bez ostychu 4*, takhle nemůžu jít výš než na 3* a.k.a 65%