• Krátkometrážní

Ostrov příšer (2004) (TV film)

Od soboty sa neviem rozhodnúť, či išlo o podarený camp, alebo nepodarenú komédiu, ktorá sa z absolútnej lenivosti rozhodla obrátiť svoje nekvality vo vlastný prospech. Od režiséra som zatim videl Mega Shark vs. Giant Octopuss a Nebezpečné hry 2, takže tak na pol. Každopádne sranda to je. A je zaujímavé sledovať, jak majú byť všetci akože zatienení najväčšou hviezdou Carmen, pričom jednu z hlavných rolí hrá dnes osemmiliónová Winsteadová. Odpad/3*.

Noc přichází (2013)

Dosť by ma zaujímalo, aký človek je Reichardtová v súkromí, či je fakt možné sa úplne odosobniť od svojich postáv, a kde je pri filmoch o  redneckoch a ekoteroristoch kúsok z nej? A “Mom I was shot, I know I promised” mi bude znieť v hlave asi navždy.

Začátek (2020)

Klasická mlčanlivá festivalovka, plná dlhých záberov a veľkých kamerových celkov. Neodpálilo ma to, pretože už som videl napríklad Kreuzweg. Ubíjajúce to trochu je, každopádne budete mať v závere o čom premýšlať.

Poslouchej (2019)

On je kretén a ona má krámy. Jordan Peele hadr.

Listopad (2017)

Trochu sa to vo mne bije. Na jednej strane originálne nápady a skvelý vizuál, na druhej by aj polovičná stopáž bola prehnaná. Asi dám vyššie hodnotenie (za filmové kvality), aj keď som odpočítaval čas do konca.

Řeka trávy (1994)

Doteraz všetky Reichardtovej filmy mi prišli medzi 4 a 5*, no a tu sa asi ešte hladala. Alebo je to mnou, tu atmosféru to má, len mi tentokrát jej postavy prišli viac rednekovia, ako smutné a osamelé. Chcel som v komentári použiť slovo žumpa, ale o divácku príťažlivosť tu nejde, viem.

Časové pásmo bylo změněno