• Krátkometrážní

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť (1992)

Keby nebolo toho trapáka, čo hral záporáka, asi by som tam z nostalgie dve hviezdy dal. Videl som to viackrát v detstve. Už vtedy ma fascinovalo, že nikto z hercov nemá make up (🤦‍♂️). Celkovo je to strašne lacné; za pozornosť stál iba prelet tej starej výkladom a kozy tej mladej.

Firefly (2002) (seriál)

Najpohodovejšia vesmírna soap opera, ktorá bohužiaľ, nemá ďalších 5 sérií. Obľúbené postavy trochu Mel, trochu Jayne, a hrozne moc Kaylee. ♥️

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

“Beware, Sarah Fier...” Nesúdržný návrat na koniec a začiatok, trpí prehnanou stopážou, rovnako ako nedostatkom minút navyše. Viem si tretí a štvrtý diel predstaviť ako dva samostatné filmy. Určite radšej, než stredometrážnu časť zo 17.teho storočia,  a následný, urýchlený presun do epilógu z nákupného centra.  Nepasuje to. Každopádne, i tak díky za túto sériu. Najlepšia bola dvojka.

Kukuřičné děti (1984)

Nadpriemerné  asi iba preto, že film začína tam, kam by sa iné horory dostali po minimálne hodine stopáže. Chystám sa teraz kukať celú sériu, tak mi prajte pevné nervy. Ps: Ako sa mohla stať Linda Hamilton herečkou?

Klaps (1976)

vtipy z pohrebu.

Krótki dzień pracy (1981) (TV film)

Keby sme Kieslowského kinematografiu mali rozdeliť na dve časti, tak sú to krátke filmy o zabíjaní a krátke filmy o láske. Tie prvé boli nesmierne dôležité (tomu človeku sa reálne podarilo v Poľsku zrušiť trest smrti!), tie druhé krásne. Tento menej známy televízák spadá pod prvú skupinu, o marazme socialistickej zlomoci. A človeku sa až nechce veriť, že tak otvorená kritika, mohla vo východnom bloku, v roku 81, vzniknúť. A aj keď viac milujeme jeho filmy o citoch, tie politické vždy budú mať svoje miesto, priestor a rešpekt.

Roswell (1994) (TV film)

Verím, že v roku 94 to bolo na 3*.

Black Widow (2021)

Je to celé sympatické a Florence Pugh dobre hrá. Nechal som si to od včera rozležať; pôvodne som chcel dať aj piatu hviezdu, a po návšteve kina ju tam možno ešte doplním. Bolo to skrátka presne to, čo som od toho chcel. Akcia ma nenudila a prekvapivo to na mňa najviac fungovalo po rodinnej, emocionálnej stránke. 85%

Greta (2020)

To vám takto planéta začne horieť. Dôvody poznáme, nespochybňuje ich v podstate nikto. A máme aj riešenie, akurát by dalo dole biznis hodne veľkých, nadnárodných spoločností a tak si tie zaplatia prakticky najväčšiu dezinformačnú kampaň v histórii USA.  Vtedy zbystria pozornosť dedinskí primitívovia celého sveta, a nevadí síce, že na pol úväzku už bojujú proti vymysleným zločinom americkej farmalobby, týmto lobistom to zožerú aj s návnadou,  a je nepodstatné, že klimatické zmeny sú fakt, ktorý môžeme pozorovať voľným okom každý deň; heslá ako “save the planet” znejú humánne, čo už je blízko havlizmu a liberalizmu, a nakoľko v tom nie je zainteresovaná žiadna menšina, ktorú by šlo posielať do plynu, obeť si nájdu v nesympatickej školáčke s aspergerom (pretože čo nám majú mladí čo hovoriť;  predošlé generácie mali všetko lepšie, napríklad rasové vraždy a chemické kastrácie homosexuálov). A tak po svete pália figuríny s nadpisom Greta, sú to predsa slušní ľudia a žiadny plebs. A zavalia net duchaplnými teóriami, jak globálne oteplovanie neexistuje, prípadne, že plachetnica vyrobí viac emisií než zaoceánsky parník (Arsenal88), a maximum, čo dokážu vyprodukovať bude whataboutistický pseudoargument o tom, že prečo my, keď nie Čína?! Strašne cool, nikto nám nebude rozkazovať, nie sme predsa klasické ovce, ale ovce rebalantské! Užitočné ako vždy. Jo a nezbudnite hlavne, že vytvoriť kult osobnosti je nebezpečné! Zem predsa nie je planéta, ktorej kultúry všetkých národov sú postavené na glorifikovaní minulosti, stavaní pomníkov, vytváraní štátnych sviatkov a uctievaní fúzatých pánov z nebies. Ps: Na záver treba ešte poďakovať POMOvi, že nám za tie roky vybudoval krásnu databázu, kde sa cítime všetci bezpečne a keď raz príde anketa o najväčšieho oportunistu československého internetu,  všetci ho budeme s láskou voliť.