• Krátkometrážní

Virtuality (2009) (TV film)

Zaujímavý pilot. Síce moc dlhý, ale niektoré tie nápady v závere by som si sfilmované kukol. Postavy tak na pol, herci skôr ne (s výnimkou DuVallovej a Kráľokata).

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Aj po rokoch stále rovnako hlúpe, nudné, bez atmosféry, v odpudivej farbe, a naozaj hodne zle zahraté. Druhá hviezda je prakticky celá len za pekné baby (Bielovej podprdu), možno ešte 5% za Ermeyho.

Nadosmrti (2021)

Strašne ťažké na hodnotenie. Hlavne preto, že ten film furt mení tvar. Začiatok vyzerá jak od Sona, potom prídu niektoré takmer sebaparodické dialógy a scény, a chvíľu až rozmýšlate, či ten bullshit myslia vážne. No a tie nasledujú silné momenty; všetko s chlapíkom, ktorý im pomohol, scény s bývalou, scény s švagrovcami. Človek si uvedomí, že dlho nevidel lesbický film, kde si baby skočia do vlasov. Zo začiatku vyzerá jak porno, pritom lesbický sex prichádza po dvoch hodinách. Vyspia sa spolu a plačú. Ja fakt nevim.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Najlepšia séria. Možno nemá najlepších hercov, ani najlepší scenár, a jej záver tak krásne neusadne všetky linky a neprivedie diváka do satisfakčne depresívnych stavov, ako sa to podarilo geniálnej záverečnej epizóde predošlej série. Ale má prvýkrát sympatické hlavné postavy. Dokonale, cez tri epizódy rozvrstvené budovanie strachu z už - už prichádzajúcej smrti. Najzaujímavejšie konflikty. Nezabudnuteľnú “bojovú” scénu. A perfektne vygradovanú retro epizódu, ktorá rovnako dobre funguje ako samostatný film. A Winsteadka ukáže prdel.

Ostrov příšer (2004) (TV film)

Od soboty sa neviem rozhodnúť, či išlo o podarený camp, alebo nepodarenú komédiu, ktorá sa z absolútnej lenivosti rozhodla obrátiť svoje nekvality vo vlastný prospech. Od režiséra som zatim videl Mega Shark vs. Giant Octopuss a Nebezpečné hry 2, takže tak na pol. Každopádne sranda to je. A je zaujímavé sledovať, jak majú byť všetci akože zatienení najväčšou hviezdou Carmen, pričom jednu z hlavných rolí hrá dnes osemmiliónová Winsteadová. Odpad/3*.

Noc přichází (2013)

Dosť by ma zaujímalo, aký človek je Reichardtová v súkromí, či je fakt možné sa úplne odosobniť od svojich postáv, a kde je pri filmoch o  redneckoch a ekoteroristoch kúsok z nej? A “Mom I was shot, I know I promised” mi bude znieť v hlave asi navždy.

Začátek (2020)

Klasická mlčanlivá festivalovka, plná dlhých záberov a veľkých kamerových celkov. Neodpálilo ma to, pretože už som videl napríklad Kreuzweg. Ubíjajúce to trochu je, každopádne budete mať v závere o čom premýšlať.