• Krátkometrážní

Inseminátor (1987) odpad!

Dosť ma pobavil ten drsný vtip na začiatku (leukémia), inak si tu ale nejde užiť nič, dokonca ani výzor monštra, pretože je to celé na smiech, a v dramatických situáciách, tým pádom nuda. 5%

Bambusový dům (1955)

Ako píše Liquido, vizuál bol ozaj nádherný. Ale po príbehovej stránke ten film zostarol viac, jak Fullerove papundeklové vojnovky. Trochu limonáda, trochu to má neuspokojivé zakončenie (ohľadom Mariko). Tri a niečo.

Neviditelný na útěku (1992)

Štvrtý najslabší Carpenter. Pri týchto filmoch je človek rád, v akej  dobe žijeme, a že tu máme Marvel a spol. Pozéri vám budú tvrdiť opak, ale to je definícia pozérstva, že?! Mám rád oboch protagonistov. Škoda, že medzi nimi začali budovať chémiu až po polke filmu a nevyšlo to. Ako thriller to nefunguje, ako romanca tiež nie, zasmial som sa dvakrát. A to je s komikom Chaseovho formátu slabý výsledok. Ale odychovka na nedeľu ráno v pohode, keď sa človek sfajčí.

Tigrero: film, který nikdy nebyl natočen (1994)

Má to svoje momenty. Záverečnú scénu, spomienky na prvé stretnutie, domorodcov pobehujúcich kolem v rituálnom tanci, spievajúc “Hollywood, Hollywood.” Ale na celovečerák je to informačne chabé. Nedozviete sa o moc viac, ako po prečítaní obsahu. A ak už ste videli toto, prakticky nemá význam ten film pozerať.

Carrie Pilby (2016)

Bel Powley je zlatá a zo začiatku ten film obsahuje veľmi príjemný humor. Lenže postupom času zapadne do strašne evidentných žánrových mantinelov (bláznivá kolegyňa z práce, komická asi-gay postava, dobrácky otec, ktorý prekvapí, zlý bývalý frajer, ktorý zaslúži trest a chalan odvedľa, jasný od prvého okamžiku).

Jolt (2021)

Je to dostatočne zábavné, Kate nestarne a hádzanie novorodencov vždy poteší. 3* nedám, lebo to nemá vkus, ale bavil som sa. Aj keď okolo roku 2010 by som sa bavil viac. Guilty pleasure.

Hell and High Water (1954)

Správne starosvetské dobrodružstvo s ponorkou. Môj žáner to neni, ale niektoré scény (hlavne v prostrednej časti filmu) sú výborne natočené a tie Fullerove kulisy sú neodolateľné. Úplne si predstavujem malého Robbinsa a malého Jarmuscha, jak nato čumia s otvorenými ústami a snívajú o hrdinstvách.

Paradise Lost? (2015)

Bože, ne. Robili to tvorcovia, čo pracujú s Nickom Caveom, podielal sa na tom Warren Ellis, hrá tam Flo, ale proste ne. Dávam hviezdu navyše, pre prípad, že mi niečo ušlo. Ale dá sa povedať, že mi na tom vadilo úplne všetko.

Očista navždy (2021)

Tretia najlepšia časť. A rovnaká blbosť ako všetky ostatné. Základ je, že to stále baví. Kludne si kuknem ďalšie.

Meandr (2020)

3*, ale chcem to nadhodnotiť, nakoľko je to lepšie jak El Hoyo, aj všetky časti Kocky dohromady, a nerozumiem, prečo sa okolo spomenutých priemerností vytvorili (neopodstatnené) kulty, a s týmto, remeselne kvalitnejším filmom, je ticho.