• Krátkometrážní

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda)

Prakticky všetká kritika, ktorú tu momentálne vidno (a ktorú by som čakal skôr na Refresheri, ako z Moviezone), vychádza z faktu, že sa nejedná o Star Trek. Dobre. Ale chápem, že istá generácia mohla vyrastať v domnení, že zasadania galaktického parlamentu a Jar Jar Binks sú “tie pravé Star Wars.”

Studené štěstí (1991)

Atmosférou pripomínajúce niektoré filmy od Figgisa, alebo Radforda, také poloumelecké béčko medzi dňom a nocou. Neisté časom. A realitou a tým zvyškom. Zámer chápem a je to odvážne, zároveň to ale nemá dostatočných hercov a pozadím hrá lacná barová hudba. Zvláštny film.

Maminka (2021)

Skvelý námet, dobrí herci a je to pekný film, ale čo má tá režisérka proti hudbe? To bolo až ultrakomorné a tiché, že to za tých 72 minút vlastne stihla byť pekná nuda. Cítim, že by som tomu mal dať 4*, ale čakám na ten film odkedy vyšiel vo Varoch a nakoniec som ho pretrpel. Pri Žene v plameňoch som si ešte hovoril, že je chyba vo mne.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Mne osobne len trošku vadilo (rovnako ako pri novom Spider-Manovi), že celý príbeh je vystavaný okolo už použitých záporákov.  Ale rozhodne som spokojný, kludne nech spravia aj tých Goonies.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Každý zločin potrebuje svoje priznanie. Horacio bočná chôdza.

Muž, který spadl na Zemi (1976)

Rovnaký druh hypnózy, pre aký mám rád Wendersa. Nemusíte chápať, stačí cítiť. Pritom to nenudí. Bowie ikonický, ako vždy.

Ninočka (1939)

Snažil som sa, aby sa mi to páčilo, väčšinou sa na staré komédie naladiť dokážem. A rozumiem v roku 1939 všetkej úmyselnej naivite. Ale sorry, viac nesympatická jak Greta Garbo bola už len postava, ktorú hrala. Preto na mňa nefungovala romanca. A ako komédia je to málo vtipné. A ako akákoľvek satira málo ostré. Len to tak jemne škrabká, aby sa to dostalo ku koncu, ktorý ma nezaujímal. Tri hviezdy za objektívne kvality, ale za nežnosťou chodím inam.

Ztraceni ve vesmíru - Série 3 (2021) (série)

Najakčnejšia a najdrsnejšia séria, kde detské veci ustupujú, aby sa nepríjemne pripomenuli detským riešením akčných a drsných vecí. Čakajte to, čo celý seriál.