• Krátkometrážní

Full Eclipse (1993) (TV film)

Ak hľadáte zábavné béčko, ste na správnej adrese. Teda ne adrese, to je klišé. Na správnom profile filmu. To je zas trapné. Tak nevim. Sú tam vlkodlaci a Petsy Kensit mrdavá jak vždy. Choďte do toho. Howgh (vlčia verzia slova brum; pozn. prekl.)

Tajnosti (2007)

Pocity bývajú rovnako individuálne ako univerzálne, na pohlaví nezáleží. Ani na okolnostiach. Od Bittovej postavy ma delia roky, deti, slovami Dudea Lebowského "taky párek koulí". Já vlastne nevim, myslíte že to bola kríza stredného veku, alebo len potrebovala vypnúť? Znovu 20 chceme mať všetci. Je to fajn, keď niekto sfilmuje vaše pocity. A pri Tajnostiach sa budete cítiť fajn, aj keď o nejak pohodový film zas nejde. Na rovnakú tému sa väčšinou točia prudké sociálne drámy.. Ps: Marthička dokonalá. Normálne by som mal problém uveriť, ak by mi niekto tvrdil, že nehrala samú seba

Mstitelé (1982)

To slovo "brak", je tu dôležité. V niektorých ohľadoch skvelá kriminálka, herecký výkon Forstera vynikajúci. Ale tvorcom ide viac o násilie, o pomstu, exploitovanie... Taký Fred Williamson ako najväčší drsňák je tu čisto komický. A preto ich nejde brať vážne, len užívať si pravidlá žánrov zmiešané dohromady. A preto má Vigilante tak rád Quentin T.

Díra u Hanušovic (2014)

Celý film by sa dal zhrnúť, definovať, aj recenzovať jedinou Vilhelmovej vetou: "Ty seš blbé"

Missing Memories (2014)

To už tu dlho nebolo, aby decko jediné vedelo hrať.

Velké oči (2014)

Najbanálnejší Burton. Film, ktorý raz pobeží v nedeľu večer v sekcii skutočných príbehov. Toto majú na svedomí Alexander a Karaszewski??

Prokletý dům (2014)

SPOILERy.. Podobnú pointu raz natočil del Toro. Akurát že on to vedel. Quílez nezvláda okrem lakačiek takmer nič, hercov vedie k výkonom úrovne tv filmov, a využiť nedokáže ani prostredie. Nejakú mystiku rieši vlastne až v závere, mimo jednej scény s obradom, až tesne pred koncom sa pokúsi nastoliť atmosféru mestečka duchov (mestečka s duchmi), pričom až dovtedy viac sníma rybí trh a exotiku. Navyše dlho dlho ani neviete, či vlastne o duchov ide, byť to tak pôsobí. A stále tie lakačky. Neni ich moc, avšak napätie a strach (skúste sa pri tom filme báť) absentujú, tak mu vlastne nič iné ani nezostáva.

Kód Enigmy (2014)

Spielbergovský ohurujúci štýl. Exot v hlavnej postave pripraví nejedno komické dobrodružstvo, všetko chce prekvapovať, posúvať sa ďalej skrz dramatické náhody, vyvolávať emócie každého druhu, až z toho slabšie povahy strácajú dych. A nevadí, že všetko to tu už bolo, pátos predsa klišé zahladí... O Oscary bojuje film, kde jediným originálnym motívom je situácia okolo hrdinovej homosexuality. V roku 2015.

Boogeyman (2005)

Niekto spomínal atmosferický úvod. Podľa mňa nielen úvod, skaza prišla až pred koncom. Ak ten digitálny hnus niečo zabil, tak najskorej vlastný film. Na Tv dosť, na kino málo; Nazvime ho guilty pleasure

Revival (2013)

Čo sa stalo s tou režisérkou trefných, milých filmov zo života, ktoré tak pekne vedeli vystihnúť pocity aj charaktery? A prečo sa rozhodla kopírovať americké klišé? Starne? Alebo starne cieľové publikum? Mne zostáva ešte tak 60 rokov, než túto vlažnú heřmánkovú polívku budem vedieť oceniť. Radšej Still Crazy, omnoho radšej