• Krátkometrážní

Mutant (2006)

Komplet celé prestrihať (najlepšie tak na 90 minút), zmeniť tempo, prechody medzi žánrami nechať. Neťahať sa dokola prostrednú hodinu filmu, mohli zostať obecenstvu vážne šoky. Gwoemul JE pecka, vynikajúca satira, len nevie, čo so sebou. Až do konca, ktorý bol pravdepodobne napísaný ako prvý.

Mrtvá jáma (1989)

Slabé teda. Krik a plač, hypnóza, basa, útek ... Stále dokola. Nudné, bez invencie, nezachránia to ani zombie a pár fajných krvavničiek. Guiltypleasure-oval som už podobnú srandu (druhých Bavových Démonov), tentokrát nechytilo. 50%

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Ploché, prázdne a málo sexi. Coppola sa tak bráni čo i len naznačiť nejakú myšlienku, že popri všetkom tom skúšaní handier a tisícdolárových kabeliek, niekde stratila príbeh. Nakoniec to muselo prísť; kritika aj zdvihnutý prst, ale dopracuje sa k nim hodinovým (takpovediac) behaním po obchodoch, a vyprchá skôr, než by ste stihli povedať Gucci

Camp X-ray (2014)

Čo je hlúpejšie; Keď Američania prezentujú sprchovanie pred ženou ako vrchol guantanamskej šikany, alebo že hlavnej hrdinke na nadviazanie akéhosi puta s potencionálnym teroristom, stačí zmienka o Harrym Potterovi? Tak či tak, je to kravina.

Zejtra napořád (2014)

Snaha o západný štýl zrejmá, čo je pozitívom pri technickej stránke, avšak z obsahu robí pozérsky flus. Voiceover ubíjajúci, niektoré dejovky (Lábus / Adadas) úplne zbytočné, humor silený. Ale sú tu holky! Vica patrí do tejto role; objemný hrudník a farba vlasov by chceli femme fatale, to pravé určuje citovou stránkou; sympaticky napísanou, obyčajnou zamilovanou ženštinou. A Klárka. Tých pár scén s Issovou pravdepodobne presne napĺňa autorský zámer, natočiť rekapitulujúci americký nezávislák o živote. V týchto momentoch, respektíve v týchto postavách, to Havlíkovi funguje, začo asi - aj cez nepreberné množstvo nedostatkov - aspoň z časti, môže minimálne rovnako scenár, ako casting.

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

Hororový žáner má svoje mantinely a oproti žánrom iným, pri ňom často býva dôležitejšie "ako", než "čo". Detskí vrahovia sú výnimkou; myšlienka je to natoľko alarmujúca, že ani nepotrebuje prekvapovať, so znepokojivosťou by vystačila. V Who Can Kill a Child?, popri špičkovej atmosfére, kvalitných hercoch a nervóznej hudbe, nechýba jedno zásadné "čo" a teda krásne zvrátený nápad pár minút pred koncom. Nechcem spoilerovať, ale ona jediná scéna dotiahne bezvýchodiskovosť námetu do takého maxima, že Vám vraždiaci haranti prídu ako zlo, ktoré dokážete eliminovať. Cez to všetko.

Zimní příběh (2014)

Makabrózny fail a guilty pleasure roku v jednom. Cítil som sa ako osemročný, asi z pozerania Zimného príbehu urobím nejakú sviatočnú tradíciu. V dobe keď som namäkko, odpúšťam veľa; až po čase vytriezvenia zamrzí, jak to pri schopnejšom (asi všetkom), mohol byť super veľkofilm.

Equalizer (2014)

Uznávam, že záchrana zbitej ruskej šlapky znie serióznejšie, ako pomsta za zavraždeného psa, ale proti tomu čo mafii bral a chudobným dával, je vraždiaca mašina poháňaná emóciami, omnoho drsnejším a logickejším riešením. Minimálne pre akčný krvák. Equalizer pomáhal nevinným, John Wick chytil nerva. Ak mala Washingtonova postava dostáť tomuto stereotypu, potrebovala záporné črty, alebo aspoň sarkazmus. V takto zvolenej polohe by sa viac vynímal s maskou v roli superhrdinu

Napospas osudu (2014) odpad!

Najhoršie na Left Behind je, že sa nemáte ani na čom zasmiať. Nudnejšie ako blbé, pokiaľ ovšem neriešite detaily typu logika, technická stránka ... aj herci podpriemerní; namiesto plnokrvného ochotníctva predvádzajú televíznu béčkovosť. Úroveň Asylum sa nedostavila. Humor sa nekoná. Viac než (neskrývaná) náboženská agitácia, Vás bude asi vytáčať, že je to celé skrátka k hovnu. Najvýstižnejšie pomenovanie pre tento film, sa mi vidí pojem nudná blbosť, čo je najnižší stupeň. Aj trash má svoje čaro, náboženský katastrofický prepadák nemá nič.