• Krátkometrážní

4 inyong shiktak (2003)

Kto chce, môže v tom vidieť niečo viac, mne to prišlo nudné a nezáživné, asi ako keby Altman natočil Oldboya. 65%. Ji-hyeon Jeon tu ale podáva pravdepodobne svoj najlepší výkon.

Nařčení (2012)

Okey, natočené je to dobre, ale toto sa naozaj stalo? Viackrát? To sú tí ľudia vážne tak sprostí? 50%. Podľa skutočnej udalosti ma viac vytočil iba An American Crime.

Charlie Bartlett (2007)

Záchodová psychiatria najvtipnejšia na celom filme.

Národ snílků (2010)

Príjemné prekvapenie. Párkrát som dokonca uvažoval o plnom hodnotení, no vždy prišiel nejaký gýč, ktorý ma vrátil späť do reality. 85%. V detailoch miestami dokonalé, žáner inovujúce klišé.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Ďaleko za hranicou sebeparódie, keď už to nie je ani smiešne, iba wtf. Jeden z najhorších a najzbytočnejších pokusov o film, ktoré kedy vznikli, s najzbytočnejšou vedľajšou postavou (Tara Reid) a najzbytočnejšou erotickou scénou ever http://www.youtube.com/watch?v=avH_QdL3sfQ. Sorry Uwe, nebavil som sa.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Prvý Silent Hill bol výborný film s pekelnou atmosférou, barkerovskými monštrami, kvalitnými hercami, scenárom a úžasnou Jodelle Ferland. Prvý Silent Hill bol film plný strachu a napätia a niektoré jeho detaily (sirény predovšetkým) patria medzi moje najobľúbenejšie hororové nápady vôbec. Druhý diel nemá takmer nič. Sirény sa ozvú raz, Jodelle nahradia nevýrazná Adelaide Clemens a extra počítačové dievčatko spôsobujúce akurát rozpaky, a monštrá sú poväčšine skopírované z jednotky. Nájde sa aj pár nových - do jedného bolestivo digitálnych (figuríny), rovnako na smiech ako cameá známych hercov (dokonca aj Radha Mitchell iba kazí dojem zo záveru jednotky). Druhý diel je béčko jak vyšité, skôr ako jednotku pripomínajúce kdejaký teen slasher a celé to navyše končí happy endom, ktorý prežijú všetky hlavné postavy (ešte aj Sean Bean!). A s prísľubom ďalšej časti. Dávam tri iba zato, že je to Silent Hill. Edit: Po druhom zhliadnutí znižujem na dve hviezdy. Ten námet mám rád, ale tento film je proste shit.

Daria (1997) (seriál)

Sick Sad GHOST WORLD

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Zľakol som sa, aj keď som vedel, že príde lakačka. A tak to má byť.

Překvapení! (2011) (studentský film)

Keby nebol záver aspoň trochu originálny, šlo by len p tupú vykrádačku He Dies at the End. A to je vlastne aj tak. 50%. Zľakol som sa, tak dám aj tretiu hviezdu, vo všeobecnosti je ake horor hlavne sledovať (ne)herectvo Milana Šteindlera.