• Krátkometrážní

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Vážnejšie a serióznejšie. A aj keď mi prístup prvej časti sedel malinko viacej, toto už nie je iba teenagerská zábavka, ale objektívne kvalitný horor. A Sadie Sink podáva zatiaľ jej najdospelší výkon. Celkovo na slasher dobre zahraté.

Racek Jonathan Livingston (1973)

Ideálny film do vlaku, ešte v tomto daždivom počasí. Za iných okolností si viem predstaviť, že by ma to nudilo. Myšlienkami trochu banálne.  Bol som nato proste dnes správne nastavený.

Week-End (1967)

Prvá scéna je geniálna, zvyšok taký jak keby Godardova Číňanka stretla Panelstory; utopistické halušky, free style a neustále znervozňujúce trúbenie.

Válka zítřka (2021)

Smrteľne vážny kompilát Edge of Tomorrow, Interstellaru a Hviezdnej pechoty. V telke ok, do kina by som nato nešiel.

Sylvie (2003)

Dobré pre pochopenie, prečo si Plathová vzala život, filmovo je to ale nezáživné a televízne. Poteší pár odkazov (zelené šaty, sneh). A Paltrowová je vo svojej roli vynikajúca a dokonale obsadená.

Pravda o Charliem (2002)

Odkladám tento prepadák od doby vzniku a o moc som teda neprišiel. Senilná limonáda, pri ktorej si môžete kludne pospať, alebo povysávať barák. Niečo ako neskôr Turista. Newtonová na hlavnú rolu nestačí, nie je ani talentovaná, ani dostatočne pekná. Celé je to nablblé, naivné, predvídateľné,  bez napätia a navyše naťahované, jak posledný deň dovolenky. Furt je to ale až druhý najhorší Whalbergov film. O päť rokov mladší, Fuquov Ostrelovač,  bol ešte o kus slaboduchejšou urážkou vkusu, rozumu a logiky. Vlastne ma zo spomínaných troch failov naštval Charlie najmenej.

Fixed Bayonets! (1951)

Kvalitka. Komorná, psychologická, z veľkej časti konverzačná. Vlastne som ešte nevidel podobný vojnový film; z Kórejskej vojny, v bielych maskáčoch, na snehu. Točený komplet celý v štúdiových kulisách. A aj tak je to napínák, skoro až klaustrofobický.