• Krátkometrážní

Listopad (2017)

Trochu sa to vo mne bije. Na jednej strane originálne nápady a skvelý vizuál, na druhej by aj polovičná stopáž bola prehnaná. Asi dám vyššie hodnotenie (za filmové kvality), aj keď som odpočítaval čas do konca.

Řeka trávy (1994)

Doteraz všetky Reichardtovej filmy mi prišli medzi 4 a 5*, no a tu sa asi ešte hladala. Alebo je to mnou, tu atmosféru to má, len mi tentokrát jej postavy prišli viac rednekovia, ako smutné a osamelé. Chcel som v komentári použiť slovo žumpa, ale o divácku príťažlivosť tu nejde, viem.

Stará radost (2006)

Strašnú mám chuť si teraz ísť ľahnúť.

Kukuřičné děti 6: Návrat Izáka (1999)

Piatok trinásteho, brko jak snickerska a Kukuričné deti 6. Čestná hviezda zato, že to bola moc šialenosť aj na brakové, céčkové vody videopožičovní  90.tych rokov.

Jak to skončí (2021)

Videl som oba predošlé Lister Jonesovej filmy. Prvý bol dobre napísaná, malá dráma (možno až moc malá a zniesla by mainstreamový remake). Druhý roztomilé, dievčatkovské guilty pleasure, ktoré tu na čsfd schytalo dosť, nie celkom opodstatnenej nenávisti. Takže som od nej nečakal veľa, ale tešil som sa, hlavne pre opätovné obsadenie Cailee Spaeny. Výsledok je uvoľnený výlet do najťažšieho žánru, ktorý ako režisérka, scenáristka a herečka v hlavnej úlohe, podnikla absolútne bez komediálneho talentu. Väčšina hercov (jej kamarátov) v podstate ani nehrá, len recitujú akože vtipné repliky a zase odídu, načo sa obe dve hlavné herečky (Cailee hrá Lister Jonesovej mladšie ja, takže sú v zábere furt spolu) ksichtia na niekoľko rôznych spôsobov, je v tom hodne fyzického herectva, a človek sa za ne až cíti trápne. Cailee je na zožratie, ale hrá zle, všetci hrajú zle, vtip im nevyšiel ani jeden, je to dlhé, repetitívne, bez náboja, bez gradácie. Celkovo bohužiaľ naozaj nevydržateľná sračka.

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Pamätáte hru The Saboteur? Jak mix Assassinu s GTA-čkom za druhej svetovej, ale bolo to nedorobené a plné bugov. Tak takú hnusnú to má animáciu. Ale Peggy je super postava. Prvá séria jej seriálu patrila k tomu najlepšiemu z Marvelovej TV tvorby, je tu namachrovaná, jak by to v normálnom MCU nebolo možné a ten akcent je nezameniteľný. “Keptn Kaa T.”

Honus Honus: Santa Monica (2017) (hudební videoklip)

Moje hodnotenie číslo 10000. Príznačne ide Mary Liz Winstead. :3