• Thriller

Kristen (2015)

Příjemný malý nezávislý horor, který pro běžné uživatele není zatím dostupný. Celý film se odehrává v kavárně, kde hlavní hrdinka končí svou denní pracovní rutinu uklízením, ale v tom ji vyruší neznámý volající, který ví o ní vše a z večera ji udělá hotové peklo. Film má slušné dialogy, obstojnou herečku, dvě skoro až infarktové lekačky a pěkně diváka napíná celý film. V závěru je to trošku přitaženější za vlasy až do Fantasy, což mi úplně nesedlo, ale i přesto slušná velmi snaživá jednohubka. 70%

Zjizvená tvář (1983)

Zřejmě můj největší filmový rest, který jsem měl a jsem velmi rád, že jsem si na něj po dlouhé době udělal čas, poněvadž Scarface nezestárnul po 40 letech ani o den. Jedná se o vynikající Gangsterku, která celé 2 a půl hodiny diváka baví, šokuje, napíná a fascinuje. Al Pacino je vynikající, ale občas mi svým chováním lezl na nervy, jeho sestra je k nakousnutí a Elvíra taktéž. Akční scény mají koule i dnes a krví se zde nešetří. Nejlepší na tom je snad ten vzestup Al Pacina z ničeho na absolutní vrchol. Skvělý filmový zážitek a vlastně i klenot mezi gangsterkami. 95%

Fighter (2010)

Slušný boxerský film s Wahlbergem a Balem. Jsem vlastně podiven, že jsem se k filmu nedostal dříve. Jedná se sice především o Drama dvou bratrů, kteří mají problémy v rodině a jeden z nich je závislý na cracku, ale když se Wahlberg dostane do Ringu, tak se je většinou, na co koukat. Především finální zápas se povedl na výbornou. Bavil jsem se, ale k plnému počtu chyběl emocionální dopad. Byly lepší kousky, ale tenhle určitě nezaostává. 80%

Debbie a její parťačky (2018)

Příliš jsem tomu nevěřil, ale ve výsledku velmi milé překvapení. Herecky velmi silná ženská sestava, kde vévodí Sandra Bullock s Anne Hathaway, ale potěší i Cate Blanchet či Rihanna. Film si drží solidní tempo celý film a velmi mě bavilo sledovat plánování loupeže i zároveň její provedení, což bylo podáno dostatečně inteligentně a poutavě s fajn závěrečným zvratem včetně. Líbil se mi i pojišťovák Columbo, takže slušná Heist zábava. 80%

American Animals (2018)

Z posledních Heist filmů, co jsem zhlédl mi tenhle přišel nejméně zajímavý, protože oproti konkurenci, kde všichni měli promyšlený plán, zde bylo spíš ukázáno jak se to dělat nemá, což je sice vítaná změna,ale z pohledu diváka né až tak atraktivní. Občas se to bohužel táhne a chybí tomu větší tvůrčí charisma, ale na lepší průměr to pořád vychází. 60%

Ghúl (2018) (seriál)

Indové když chtějí, tak vskutku umí hezky zabodovat. Jejich tří-dílná mini série bude letos patřit k tomu lepšímu. Děj se odehrává v blízké budoucnosti a je celý situován ve věznici, kde drží 12 muslimských teroristů, kteří jsou zde mučeni a vyslýcháni. Vše se změní po příchodu 13 vězně, toho nejhledanějšího a hlavní otázkou však je, jestli je vůbec člověkem. První dva díly jsou lehce pomalejší a spíše seznamovací, ale ten závěrečný neskutečně vygraduje a tam už není nouze o krev, zvraty, tajuplnou atmosféru, napětí a vynikající finále. Dost dobrý. Finish the Task, Make them realise and accept the Guilt, Eat the flesh. 80%

Uspávač (2017)

Podivná Indie záležitost z Finska. Film pojednává o muži, který není ve městě příliš oblíbený, živí se zabíjením domácích zvířat, které chtějí majitelé utratit, výjde totiž levněji než veterinář. Většina hrůz se sice odehrává mimo záběr, pořád to má celkem znepokojivý nádech a v závěru se i nečekaně přišlápne na plyn. Majitelé pejsků v závěru nejspíš rozbijí od nervů TV. Zvláštní, pomalejší, ale poměrně originální Drama/Thriller. Na jedno zhlédnutí to šlo. 60%

Alfa (2018)

Mohl to být sice větší trhák, působí to lehce jako menší produkce, ale překvapivě jsem se do děje ponořil a hezky mě vtáhl. Jedná se vlastně o dobový survival a zároveň vznik psa domácího. Je zde hezky zobrazena krutá doba před naším letopočtem a příroda je využita naplno včetně zvířat ( vlci, tygr, hyeny, bizoni, supi) hlavní hrdina je sympaťák, líbila se mi i hudba a lovecké scény mají šmrnc, takže na nadprůměr to bohatě stačí 70%

Až po vás (2003)

Francouzi opět zabodovali. Naprosto vynikající romantická komedie, která si udržuje velmi příjemné tempo, odehrává se většinou v prostředí restaurace,což je mi blízké a všechny zůčastněné postavy jsou velmi sympatické. Tohle se povedlo a fanoušci Francie by si film neměli nechat ujít. 80%

Vadí nevadí (2018)

Původně se mi do filmu vůbec nechtělo, ale ve výsledku jsem nakonec celkem mile překvapen. Herci sice hrají hrozně a gore se zde téměř vůbec nedočkáme, ale natočeno je to obstojně, úkoly baví, smrti jsou zajímavé a slečny jsou hezké, takže jako teen horror to u mě celkem ustálo slušně. 60%

Časové pásmo bylo změněno