• Thriller

Wandering Soul (2016)

Klaustrofobický podzemní tunel/Vietnam a nepříjemné atmosférické strašení. Vizuálně super, nápad fajn, atmosféra je efektní a je to trochu něco jiného. Slušné 7/10.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

"Nesvěřil bych ti do péče ani panenku Chucky!"Druhá kino návštěva letos, opět Sequel a je to zábavná nahláškovaná Rková jízda, kterou jsem si opravdu užil.Fanoušci Dramat budou samozřejmě zklamáni, jelikož příběh opravdu nepřináší nic nového do žánru Akčních Komedií a villain má tradiční plán s bombou, ale who cares. Je to zábavné, drsné, má to ukrutné tempo, spousta známých tváří, cool memorable scény a bavil jsem se dost dobře na to, abych neměl čas nad něčím vyloženě otravným přemýšlet.Ryan Renolds jede sice opět svého Deadpoola a Samuel L.Jackson motherfuckuje jako o život, ale docela potěšil Frank Grillo v roli detektiva a Antonio Banderas v roli záporáka ( byť trestuhodně málo prostoru) a celou show si zde samozřejmě krade Salma Hayek nejen svým hlubokým dekoltem, ale i parádními hlášky. I wanna marry her!Highlightem je flashback smrťák, který jakoby vypadl z nezvratného osudu, to se smálo celé kino a nástup Morgana Freemana je podobně cool jako nástup Christophera Lloyda v Nobody.Menší výhrady mám k akčním scénám, je to na můj vkus až moc divoké a chaotické. Kamera je buď moc blízko, nebo je zde dost střihů na to, abych místy nevěděl, oč jde. ( Není to Indonésie ani Korea, takže přihmouřím oči). O chlup slabší než jednička, ale pořád zábavná sympatická jízda s fajn herci, která by neměla vyloženě nikoho urazit. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5, Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Herci 4/5. 7.5/10.

212: Bláznivý Wiro (2018)

Ok šel jsem si pro pět hvězd. Wiro byl můj černý kůň a vše tomu nasvědčovalo. Ruhian/Silat/Indonésie/Džungle, ale čerstvě po zhlédnutí mám hodně hořkou pachuť v puse. Absolutně mi to nesedlo, šlo to mimo mě snad všemi směry, byl jsem hodně naivní jestli jsem si myslel, že dostanu Raid z džungle. Dostal jsem spíš parodii na akční filmy z 90.let s Jackie Chanem bez Chana. Když už to tvůrci podali odlehčenou formou, tak mě mrzí ještě víc, že jsem se nezasmál ani jednou. Humor mi přišel dětinský a trapný, hlavní hrdina mě neskutečně vytáčel ( ty jeho divné pošklebky a tanečky při soubojích byly úplně mimo), hodinu se zde jen nezáživně kecá, působí to celkem levně, takové béčko z Indonésie do TV, Rko tu samozřejmě není, takže ani na zlomeniny nedojde PFF a ještě do toho tvůrci zahrnuli zbytečné fantasy wu.-xia prvky ( je tu trochu létání, magie a lana!) Přesně, to co nesnáším. Jediným plusem je tedy Ruhian, který si střihne záporáka a v soubojích se předvede celkem 3x a scény s ním jsou asi to nejzajímavější na celém filmu, bohužel nedostal žádného vhodného oponenta, protože hlavní hrdina toho opravdu moc neumí. Mám to mezi 2-3 hvězdy, 3 nakonec dám z milosti, že jsem z Indonésie dlouho nic neviděl a Ruhian je pořád borec, ale k tomuhle se určitě už v budoucnu nevrátím.  Příběh***, Akce***, Humor*, Násilí NE, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra**, Napětí**. 5/10.

Život v Heights (2021)

Muzikály fakt nesleduji, ale na tohle jsem se těšil a je to letní senzace v plné parádě. Živelné, energické, feel-good, sexy, atraktivní, pompézní, rajcovní a velmi líbivé odehrávající se v exotickém prostředí Latino ulice v New Yorku. Trochu mě děsila ta přestřelená stopáž- půl hodiny zkrátit by neuškodilo, ale písniček je dost, jsou chytlavé, melodické a místy jsem měl chuť vyrazit do ulic a roztančit půl města! Taneční choreografie je také fajn - scéna v bazéně největší paráda, sympatičtí herci potěší jak hlavní hrdina tak Vanessa! na té jsem nechal oči. Celkově velmi příjemný letní a zábavný počin s energii jako málo co. 7.5/10.

The Jester: Chapter 3 (2019)

Ucházející trilogie odehrávající se během Halloweenu o mysteriózním kouzelníkovi s celkem creepy maskou, avšak nic moc toho nepředvedl. Na horor to není brutální ani atmosférické, kouzla nejsou dostatečně atraktivní a vizuál je taky průměrný. Moc mě to nezaujalo. 5/10.

Milk Teeth (2020)

Fajnový krátký atmosférický horor ze sirotčince s pěkně udělaným ústředním bubákem ( Zoubková víla), která výměnou za zuby dává dětem peníze.   Natočeno velmi hezky,atmosféra slušná a nápad zajímavý. Kdyby se ve finále přitvrdilo, tak bych byl ještě spokojenější. 7.5/10.

Trese: Strážkyně světů (2021) (seriál)

Filipínský komiks o ženském detektivovi, která v Manile bojuje s mýtickými stvořeními a různými potvorami. Animace-kresba je slušná, jako Krimi je to docela poutavé a když došlo na krev, tak stříká pěkně. Občas se zde vykouzlila i hororová atmosféra ( útok zombie na policejní stanici), ikdyž nejsem úplně cílovka, tak jsem se relativně bavil. Fanoušci Anime si hvězdu navíc mohou přihodit. 6/10.

Kouzelný drak (2021)

Netflix s těmi animáky docela válí. Rodina na Baterky je pořád jasný vrchol, ale tohle je milé překvapení. Tak trochu Alladin, ale nevadí. Hlavní hrdina dostane konvici, ze které vyleze kouzelný drak, který mu dokáže splnit tři přání a je to příjemná zábava pro celou rodinu. Humor funguje ( drak je boží) a záporák, který vše řeší svýma dlouhýma nohama byl top. Animace slušná, postavy super a feel good atmosféra z toho jen čiší. Bavil jsem se víc než jsem čekal.  Příjemná podívaná. Příběh- ****, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- *, Gore-ne Humor- ****, Herci- ****, Atmosféra- ***. 8/10.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10.

Probuzení (2021)

Awake Quiet Place a Bird Box wanna be, ale bohužel to nestačí ani na průměrný Silence s netopýry. Ze všech žánrových příbuzných je Awake nejhorší a tedy i nejzbytečnější. A kdo dá tomuhle stejnou známku jako Quiet Place je fakt mimo.Vypadá to levně jak hajzl papír za komoušů, čistě televizní produkce, která místo Netflixu se měla okamžitě pouštět na Prima Cool. Už někde ve 20 minutě jsem si říkal, že by to mohlo končit.Awake se nedá upřít zajímavý nápad, kde po globální katastrofě se vyřadí elektřina a lidé ztratí schopnost spát, bohužel tohle se jen načrtne a přišlo mi, že se film dané látce vůbec nevěnuje. Žádný chaotický zrod apokalypsy, žádná léčba nemoci, vlastně vše potenciálně zajímavé, co se zde mohlo řešit/dít se upne na ústřední rodinu a je to nuda k posrání.Vůbec mě to nebavilo, je to odfláklé všude, kde se jen dá, krev tu vypadá jak z hororu z 90. let a za vidění tu nestojí bohužel nic. Při vaření, při žehlení, jako kulisa budiž, jinak nedoporučuji. Příjde mi vtipné, že lidé ve filmu ztratí schopnost spát, ale uspat diváka jim jde zatraceně dobře. Příběh**, Akce**, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost*, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra*, Napětí**,Herci**,   3/10.