• Romantický

Gigantický (2008)

Tak jsem pořád čekala, o čem ten film bude a najednou byly závěrečné titulky. Takže byl tak nějak o ničem. K tomu nesympatické snad všechny postavy, kromě divného vědátora a otce vyvolené. Navíc jsem vůbec nepobrala, proč to muselo být čínské dítě a co měly znamenat ty útoky.

Výkřik ve tmě (1988)

Zajímavý film, pokud se skutečná Linda chovala takhle, tak se nedivím, že ji odsoudili. Širokou škálu projevů u Meryl Streep jsem viděla taky, jediná emoce, která mi tam tak nějak chyběla, bylo zoufalství ze ztráty dítěte - toť otázka, jestli to tak bylo skutečně a tedy správně, nebo se to jen nepovedlo.

Californication (2007) (seriál)

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů posledních let, pokud počítám první 4 řady. Poslední 3 řady bych hodnotila tak max 2*, takže je nebudu brát v potaz, hlavně díky tomu, že finále se podařilo celkem pěkně a důstojně.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Celou dobu jsem váhala, jestli je to geniální, nebo úplná blbost. Rozhodla za mě hláška "Otěhotněla jsem s tebou, když jsi byla v Malkovichovi". Rozhodně to znovu vidět nepotřebuju, ale na to, jaká to byla blbost, tak obsazení a výkony byly rozhodně fajn, tak nějak zvítězila forma nad obsahem...

Teď a tady (2012)

Film o holce, která se rozhodla, že ještě před smrtí co nejvíc znepříjemní život všem okolo. Sice bych měla sympatizovat s hlavní hrdinkou, ale fakt mi to nešlo, částečně to bylo i nesympatickou herečkou.

Sekretářka (2002)

Herečka nesympatická, hlavní postava nudná a otravná, děj tak nějak těžko k uvěření, komediálního jsem taky nic moc nenašla. Rozhodně by se z toho dalo vyždímat víc...

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Alana Aldu mám moc ráda, podobný typ filmů taky, přesto mě tento spíš štval a dělalo mi problém ho dokoukat. Krom toho, že děj byl celkem o ničem, se mi celkové vyznění nezdálo ani trochu reálné. V okamžiku, kdy Doris po 26 letech pravidelného zahýbání manželovi oznámí, že ho nemůže opustit, protože: "Jsou tu i city, důvěra, respekt,..." jsem byla rozhodnutá hodnotit ještě níž, nicméně za Aldu a zachycení jednotlivých období dávám aspoň tu jednu hvězdu.

Chuck (2007) (seriál)

První série se mi ještě celkem líbila... ve druhé sérii už mě celkem nudilo to, jakej je Chuck moula - být kopyto první sérii, ok, ale tenhle trend postupuje do 3. série. Chápu, že o tom to asi je, ale strašně to nudí. I zápletky se dokola opakují. Udělat z Chucka agenta, to už je tuplem úlet, probírat se neustále vztahem se Sarah, který vlastně nebyl... taky nuda. Největší klad je Adam Baldwin - díky němu jsem to dokoukala do konce, ale zase tak skvělý se mi ten seriál fakt nezdál. Spíš těžce překombinovaný - každý byl chvíli intersect, několik zmrtvýchvstání... no jako oddechovka pro dlouhé zimní večery dobrý...

Velký Gatsby (2013)

Rozhodně to není film, na který se podívám dvakrát. Nejvíc mě rušil soundtrack a paradoxně vše, co se mi na Moulin Rouge líbí, tady mi vadilo. Co už vůbec nechápu, je obsazení Carey Mulligan do role Daisy.

V lepší společnosti (2010)

Tenhle film jsem obecně moc nepobrala... nedělo se nic, pak zase nic... pak měli skvěle neklapající manželství, on ji bezdůvodně uzurpoval (nebo jsem aspoň nepochopila proč). Ona si z nějakého důvodu myslela, že i když ho opustí, tak jí bude platit školné a pak od něj nebyla schopná odejít... Logiku jsem nenašla. Možná, kdyby manželku hrál někdo jiný, než Kirsten Dunst, tak bych ten film ocenila víc, takhle nebylo moc věcí, které ocenit.