• Krátkometrážní

Občan se bouří (1974)

Jasně že scénáristicky by to asi šlo dotáhnout, ale výkon Nera, dynamika a vizuál filmu mě opakovaně posílaly do kolen (scéna honičky s Mustangem a závěr). Úžasnej akční film plnej brutality, špíny města a nemohoucnosti policie. Mimochodem Death Wish mělo premiéru jen asi 7 týdnů před premiérou Street law, nejedná se tedy o žádnou vykrádačku, ale jen reflexi toho, co se v obou státech toho času na ulici dělo. Perličkou je, že ve scéně v přístavu (zločinec žádá o pomoc) je zde zrovna v opravě loď Achille Lauro - viz https://www.csfd.cz/film/24983-unos-lodi-achille-lauro/komentare/ ... teď čumim, že je to v zajímavostech, no co no, všimnul jsem si toho sám :D

Půlnoční chodec (1994) (TV film)

Za mě v rámci TV krimi v pohodě thriller, který tahá nahoru můj celkem oblíbenec Michael Ironside, u nějž jsem si ale až teď po letech uvědomil, že je jak mladší brácha Jacka Nicholsona, nechápu, že mě to netrklo dřív. U nás vydal na VHS label Five Stars.

TekWar (1994) (TV film)

Takhle, je to televizák každým coulem a to horší z devadesátkového vizuálu z toho stříká každý moment. Na druhou stranu je mi ten, byť dost narůžovělej, cyberpunk svět docela sympatickej a svýho času si dovedu představit, že ten navazující TV seriál rád sleduju. Těžko by to mělo třeba na Krajní meze, ale za mě osobně určitě minimálně srovnatelný třeba s Hvězdnou bránou, jejíž popularitu a hodnocení jsem nikdy úplně nechápal.

V objetí smrti (1996)

Celkem v pohodě béčkový thriller, kterému vlastně podráží nohy pouze to, že je již poměrně pozdním, a tudíž již 100x viděným, příspěvkem do vlny více či méně lechtivých 90´s thrillerů nastartovaných asi hlavně Verhoevenovým opusem z roku 1992. V ČR vydal na VHS Bonton home video.

Tichý oheň (1991)

Mohu jen podepsat, co zde napsal kolega Ertai. Po slušné honičce, jménu Robert Z´Dar v titulcích a velmi tvrdém synth úvodu jsem byl také notně natěšen... Amatérská nuda, na které je tradičně nejlepší asi cover, ani to duo hermafroditních zabijáků to nezachránilo. Aspoň si pan Hilton-Jacobs chvíli žil sen o sobě jako akčním hrdinovi.

Fatální střetnutí (1990)

Label IMAGO se specializoval na italský trash (v tomto ohledu velké díky), ale zejména pak na totálně zapomenutá americká céčka, takový Intersonic chudých. Fatální střetnutí je ukázkovým případem druhé množiny. Klasické klamání spotřebitele slušně atraktivním malovaným akčním coverem vzadu následovaným fotkou startujícího dragsteru a ženské v negližé. O žádné formule ve filmu nejde, maximálně právě o dragstery, které jsou ale zastoupené několika málo záběry z reálných závodů následované střihem a záběrem na kecající hrdiny. Má to ambice být vážným milostným dramatem s drsnou krimi zápletkou, bohužel nenaplněné, a to asi hlavně pro režiséra Charra, který pak klesl k pozdnímu opakovaní WIP filmů a rodinných komedií, které na ČSFD svorně atakují 30 %.

Poprask v Horním Bavorsku (1973)

Tak rozhodně z vědeckého hlediska stojí za to si doplnit vzdělání znalostí raritního subžánru "bavorské sex komedie", která zde notně vycházela na VHS v době minulé. Tohle dílo jedné z předních osobností německého sexfilmu, předčasně zesnulého Aloise Brummera, má navíc neskutečně supr originální název, který každý milovník němčiny či obecně jazykolamů musí ocenit. Jinak je to samozřejmě poněkud bizár, který není ani moc vtipný, natož pak sexy, ale zas je vidět, že se všichni zúčastnění asi dobře bavili. Celé podkresleno exotickými klávesami Freda Strittmattera.

Suverén (1994) (TV film)

Průměrná a notně neškodná TV krimi, která sice vyloženě neurazí, ale postrádá absolutně cokoliv hodného zapamatování či doporučení. Pilot k následujícímu stejnojmennému seriálu. V ČR vydal na VHS Warner Home Video.

Kelly zvaný Samopal (1974) (TV film)

Levný televizní film, který sice není úplný propadák (docela good přestřelky či honička), ale tradičně také nemůžu asi kvůli ničemu doporučit jeho sledování. V neprospěch Kellyho (nebo Purvise) taky hraje to, že jsem před nedávnem znovu viděl Bonnie a Clyde od Penna, který je námětem, provedením i datací z podobného soudku, a proti němuž je Kelly hodně chudý příbuzný ve všech ohledech filmových atributů. Film si navíc dost upravuje realitu, když do příběhu zasazuje Purvise, který dopadl Dillingera. O dva roky později Dan Curtis a Dale Robertson natočili volné pokračování Purvisových eskapád pod názevm Masakr v Kansas City. V ČR vydala na VHS Interama s rychlodabingem.

Kriminál (1985)

Odseďte si trest k usmání!, hlásí obal VHS od Warner home video. Klasická prdlá komedie z 80. let parodující některé slavné filmy z vězení (např. Frajer Luke). Nemá to přepálenou stopáž a pár scén je fakt docela úsměvných, klasický produkt své doby, který sice není nijak hrozný, ale také schází jakýkoliv důvod jej doporučit. Myslím, že Frank Drebin nicméně těch dobrých vězeňských vtipů za 10 minut ve střele 33a 1/3 stihl víc. Muhammad Ali má samozřejmě jen cameo ve snové sekvenci hlavního hrdiny.