Dům u dálnice (2008)

Příběh se mi opravdu líbil, zpracování bylo ale bohužel trošku slabší ... Docela mě to i mrzí, protože pokud by to to bylo zpracované jinak, mohl to být opravdu skvělý film. Je to něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale spíš se přikláním k těm třem, protože to bylo místy i trošku nudné ... Škoda, opravdu to mohl být skvělý film ...

Dům u jezera (2006)

Nenávidím romantické filmy, a proto to musí být opravdu vynikající romantický film, pokud i já uznám, že se mi líbil. A tento patří mezi ty nejlepší, které jsem kdy viděla. Nádherně zpracovaný krásný příběh s velmi sympatickou dvojicí. Opravdu nevím, co dodat, prostě krásný film, který určitě stojí za shlédnutí.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Docela překvapení, od novodobých pohádek většinou nic moc nečekám, ale tahle se vážně docela povedla. I když byla jednou z těch slabších, která se na dané Vánoce vysílala, pořád nebyla nejhorší. Byla sice občas trošku přehnaná a sem tam mi něco nesedělo, ale myslím, že jako průměrná Vánoční pohádka se může s klidem nazývat.

Dva na schodišti (2005) (TV film)

Pokud to opravdu budu brát jako divadelní hru, nebylo to úplně nejhorší ... Toto filmové zpracování se ale opravdu moc nepovedlo ... Hodně mě vadily některé kamerové záběry, které diváka v divadle samozřejmě od sledování neruší ... Jinak taky musím souhlasit, že některé ty reakce byly opravdu nehorázně přehnané. Ilona Svobodová byla dobrá, svou roli zahrála skvěle, ale ta role byla příšerná ... Tak otravnou postavu jsem už dlouho neviděla ... Maroš Kramár ve své roli opravdu pobavil a Kryštof Hádek potěšil. Zápletka zajímavá, ale scénář slabší ... Kdyby byl film o trošku kratší a víc divadelně zpracovaný, možná by mohl dostat i tři, možná tři a půl hvězdičky ...

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Znovu zdůrazním, že nenávidím romantické filmy. A přesně toho jsem se taky bála, když jsem lístek do kina kupovala - že zase půjde o stupidní romanťárnu a i když mě trailer vcelku pobavil, očekávala jsem, že všechny vtipy vystříleli právě v něm. Jarda Plesl je ale Jarda Plesl a proto jsem s návštěvou kina nijak neváhala. Přiznám se, že mě Dvě nevěsty a jedna svatba velmi příjemně překvapily jak už dlouho žádný film. Film vtipem více méně jenom srší a i když se najdou scény, které jsou mi proti srsti, celkově jsem z kina odcházela hodně spokojená. I když se to ze začátku nezdá, jedná se o zajímavý námět, který byl velmi dobře zpracován. Filmu dominuje humor, romantická linka spíš děj dokresluje. Anna Polívková jako vždy střihla svou roli naprosto výborně a přiznám se, že se mi na ni s Jardou po boku opravdu krásně dávalo :) Dokonce ani samotný závěr mi nijak nevadil, i když jsem v tom viděla Hollywood jako přes kopírák. za začátku mi taky dělalo problém zvyknout si na komentář promlouvaný do kamery, tento typ vyprávění nijak zvlášť nemusím, ale protože se jednalo vesměs o vtipné poznámky, i to jsem nakonec překousla. Je pravda, že jsem uvažovala, jestli filmu napařit hned všech pět hvězdiček, nízké hodnocení zde na ČSFD mě ale přesvědčilo. Dvě nevěsty a jedna svatba je v porovnání s tím, co se dnes točí *ehm, hlavně na Nově, ehm*, vcelku nadprůměrný film.

Dvojka (2009) odpad!

Tak to bylo po dlouhé době zase absolutní utrpení. Kamera úplně tragická - a ano, samozřejmě vím, že to byl účel - všechny tři postavy maximálně nesympatické a fakt, že se všichni chovali jako naprostí k***ti radši asi komentovat nebudu. Film od začátku až po konec nedává žádný smysl, všechno se strašně nudně táhne a ve finále rozuzlení absolutně žádné. Rádoby dramatická scéna u vody na konci filmu pak tomu všemu nasadila korunu. Kdybych nebyla tak příšerně otrávená, možná by mě i paradoxně pobavila. Že já pitomec jsem si "nevygooglila" podrobný obsah ještě předtím, než jsem se na tady neuvěřitelnou stupiditu podívala. Asi si dokážete představit, jak jsem se tvářila, když jsem zjistila, že Jarda Plesl - JEDINÝ důvod, proč jsem se na film vůbec podívala, hrál pokladního v Tescu, a že se v záběru objevil jenom v pozadí, takže jsem si ho vlastně ani nevšimla. Chci svých 88 minut života zpátky, tohle nebyl odpad, to byla vyloženě žumpa.

Dvojníci (2016)

Musím se přiznat, že jsem tomuto filmu moc nevěřila. Trailer mě sice dobře pobavil a právě taky díky němu jsem se rozhodla, že si na film zajdu, ale příběhu jsem nedávala skoro žádnou šanci ... Spíš jsem sázela na humor, ale i ten mě ze začátku trochu zklamal svou laciností ... Když se ale pak příběh rozjel, vtáhl mě do děje tak dokonale, že jsem se ani nenadála a už byl konec ... Příběhově si na film opravdu nemůžu vynachválit ... Mělo to nápad, mělo to úžasnou zápletku a skvělé rozuzlení ... A nakonec jsem se přece jenom skvěle pobavila ... Některé scény a hlášky mě bavily i po odchodu z kina. Přiznávám, že některé herecké výkony byly možná až trochu moc "vyumělkované" a celkově mě Petr Nárožný jako mafián absolutně vůbec neseděl, ale dejme tomu ... Každopádně ale co se týče Jakuba Koháka, Jitky Schneiderové a hlavně a především vynikajícího Ondřeje Sokola, nemusím vůbec šetřit chválou! Ondřej je úžasný herec a tuto dvojroli si střihnul opravdu úchvatně!

Earth's Seasonal Secrets (2016) (seriál)

Ze všeho úplně nejdřív se musím přiznat, že nemám s čím porovnávat. A to ne proto, že by mě přírodopisné dokumenty nezajímaly, ale jednoduše protože se nemůžu dívat na to, jak se něco tak krásného a mírumilovně vypadajícího může navzájem roztrhat na kusy. Vždycky mi vadilo vidět jakýkoliv boj mezi zvířaty a vždy jsem od obrazovky utekla s brekem. Protože je ale vypravěčem Andrew Scott, rozhodně jsem si tento dokumentární seriál nemohla nechat ujít. U bojů jsem sice zavírala oči a alespoň se smála vtipným poznámkám, které Andrew sem tam utrousil, ale celkově se mi Earth's Seasonal Secrets opravdu hodně líbilo. Pro některé znalejší diváky možná seriál nic nového nepřinese, já jsem zde ale našla tolik nových a zajímavých informací, že nemůžu hodnotit jinak než všema pěti hvězdičkama.

East Side Story (2006)

Docela mě tento film překvapil, čekala jsem spíš další amatérský film s herci, kteří spíš předstírají, že hrají, než aby hráli, ale to jsem se opravdu hodně spletla! Herci a jejich výkony byly naprosto věrohodné a kamera byla naprosto v pořádku ... Sice má tento film docela obyčejný námět, ale Carlos z něj udělal opravdu zajímavý krásný a vtipný film, který jsem určitě neviděla naposledy. Atmosféra filmu je opravdu pohodová a ta romantika je tam hodně cítit ... Dokonce se ve filmu ani neobjevil někdo, koho bych na obrazovce nemohla ani vystát ať už vzhledově, nebo jako postava, a i když mi Pedro tak nějak neseděl, nedokážu říct, že bych jeho postavu nenáviděla ... Takže si tento film můžu zařadit do své sbírky mých oblíbených LGBT filmů a být na to právem hrdá.

Edguy - Fucking with Fire (2009) (koncert)

Absolutně geniální živák té nejlepší metalové kapely na světě - teda nejlepší zároveň s Avantasiou! Kluci jsou prostě našlapaní od začátku do konce a vtipní přesně tak, jak je známe. Tobi neuvěřitelně sexy od prvního krůčku na podium až po poslední zamávání, prostě živáček, který dokonale zahřeje u srdíčka i těch nejtěžších chvílích a pobaví i v těch nejsmutnějších momentech. A pak ty bonusy ... Když jsem si DVD konečně koupila, bonusy jsem hltala jako večerníček každý den. Já jako skalní fanoušek a člověk, který uctívá Tobiho jako Boha proto nemůžu a ani při nejmenším nechci hodnotit menším hodnocením, než tím nejvyšším. Tobi & spol si opravdu zaslouží hodně vysoké hodnocení, protože mě osobně totálně změnili život, ale to je už jiný příběh :) Každopádně nádherný živák, který by měl vidět každý člověk, který od Edguy zná alespoň jedno album! :)