Na samotě u lesa (1976)

Výborná vtipná česká komedie plná humoru, řekla bych možná taková ta povinnost, kterou by měl každý Čech aspoň jednou za život vidět. Legendární hlášky, které nikdy nepřestanou být vtipné ani ohrané pořád baví generace diváků a tak to má být. Rozhodně pětihvězdičková záležitost.

BearCity (2010)

Nejdřív jsem si nebyla tak úplně jistá, jestli tohle bude něco pro mě, protože chlapy tohoto typu nevyhledávám ani v tom nejposlednějším případě, ale ... Už od začátku jsem umírala smíchy, v průběhu filmu jsem si dokonce zvykl na ty 'medvědy' a konec mě opravdu dostal, protože nejen, že dosáhl přesně toho, co se od něj očekávalo, dokonce předčil moje očekávání. Opravdu vynikající vtipná komedie, kterou bych já osobně rozhodně doporučila! Musím říct, že jsem si ten slavný páreček Tylera s Rogerem nedokázala zad tak dobře představit, ale když na to přišlo, musím uznat, že to je jeden z nejroztomilejších párů vůbec. Dokonce ale ani Fred a Brent nejsou zas tak k zahození ... Každopádně si myslím, že si tento film opravdu plný počet zaslouží, mě se to prostě líbilo!

Defying Gravity (1997)

Krásný film ... Oddechový, trochu vtipný, trochu smutný, romantický ... Prostě krásný. Příběh je zajímavý a dobře zpracovaný, Herecké výkony jsou výborné, věrohodné, žádní amatéři. Zas až tak moc jsem od filmu nečekala, proto mě docela překvapil ... Je sice pravda, že občas byly scény trošku delší, než potřebovaly, ale ne zas až tak, aby se film stal nudným. Ale to je asi jedinou vadou na kráse tohoto filmu. Konec byl krásný, přesně takový, jaký by měl být. Hlavní postavy jsou opravdu pěkní kluci, takže je to o to větší potěšení pro oči. Takže celkově bych film určitě zařadila to filmů, které určitě stojí za to shlédnout. Jsem opravdu ráda, že jsem film viděla a na sto procent můžu potvrdit, že to rozhodně nebude ani naposledy, co jsem si tento film pustila.

Geography Club (2013)

Jeden z nejkrásnějších filmů s LGBT tématikou vůbec. Sice ten konec tak trošku zamrzel, čekala jsem, že se Kevin zachová jinak a závěr filmu bude ten nejlepší happy-end, jaký si člověk může představit ... Ale i přes to film opravdu miluju a troufám si říct, že je to opravdu jeden z nejlepších filmů vůbec. Je opravdu skvěle natočený a dokonale vyřešený ... Dokonce si myslím, že by se mohl stát takovým tím učebnicovým příkladem pro všechny, kteří jsou šikanovaní kvůli své orientaci ... Na jednoho se útočí velmi lehce, ale na skupinu si už jen tak někdo netroufne. Opravdu nádherný kousek, který bych doporučovala shlédnout naprosto všem. Uvažovala jsem dokonce nad nazváním tohoto filmu jako druhým nejlepším LGBT filmem vůbec, ale nakonec jen přes to zklamání z Kevinovy strany ho nechám jako jeden z nejlepších ... Protože já jsem tam ten Hollywoodský happy-end prostě moc chtěla ...

East Side Story (2006)

Docela mě tento film překvapil, čekala jsem spíš další amatérský film s herci, kteří spíš předstírají, že hrají, než aby hráli, ale to jsem se opravdu hodně spletla! Herci a jejich výkony byly naprosto věrohodné a kamera byla naprosto v pořádku ... Sice má tento film docela obyčejný námět, ale Carlos z něj udělal opravdu zajímavý krásný a vtipný film, který jsem určitě neviděla naposledy. Atmosféra filmu je opravdu pohodová a ta romantika je tam hodně cítit ... Dokonce se ve filmu ani neobjevil někdo, koho bych na obrazovce nemohla ani vystát ať už vzhledově, nebo jako postava, a i když mi Pedro tak nějak neseděl, nedokážu říct, že bych jeho postavu nenáviděla ... Takže si tento film můžu zařadit do své sbírky mých oblíbených LGBT filmů a být na to právem hrdá.

Top Gear - The Burma Special (2014) (pořad)

Absolutně vynikající speciál! Opět nádherné a velice zajímavé prostředí, vtip samozřejmě taky nechybí a občas troška toho dramatu se taky najde. Každopádně kluci mají u mě opravdu velký obdiv za ten most ... To, že ho opravdu dokázali postavit a že opravdu vydržel i přejezd té Hammondovy krávy, je prostě úžasné. Dokazuje to, že to opravdu nejsou žádné máčky a že zvládnou opravdu cokoliv :) Opravdu skvělý speciál, rozhodně to čekání stálo za to!!

Grandhotel Budapešť (2014)

Má třetí návštěva kina tento rok ... Na tento film jsem se těšila jako malé dítě a nemohla jsem pomalu dospat, až ho u nás budou hrát. A dočkala jsem se! Už z traileru mi bylo jasné, že film bude docela šílený, což ale u Wese není vůbec žádným překvapením, a tak jsem se těšila, co z toho nakonec vznikne. Už ze začátku nám Wes dokazuje, že příběh, který mohl být podaný jednoduchým způsobem, dokáže podat tím nejsložitějším, jakým to jde. Dalším zajímavým faktorem je způsob, jakým byl film natočen, protože je zjevné, že takto natočených filmů moc nenajdeme. Celkově je z toho ale opravdu vtipná a skvělá komedie, na kterou se strašně ráda znovu podívám, a budu netrpělivě čekat, až vyjde na DVD, abych si ji mohla zařadit do své sbírky. Na film jsem šla taky kvůli Owenovi, který se nakonec na plátně objevil sotva na minutu, ale i tak jsem byla spokojená a jsem ráda, že i jeho Wes obsadil, i když do skoro bezvýznamné role ... Nakonec se ale i na tomto filmu najdou nějaké ty chybičky ... Tou nejhlavnější je ale postava starého Lobby Boye Zera, který se záhadným způsobem stal z araba normálním bělochem ... Pravděpodobně to byl Wesův záměr, jinak by ho asi neobsadil, ale mě to prostě nesedlo ...

Top Ground Gear Force (2008) (pořad)

Je sice pravda, že tento příspěvek do Comic Relief je o něco lepší a vtipnější než Top Gear of the Pops, ale ne za o tolik. Začíná to plánováním, pokračuje to realizováním a nakonec to skončí trapasem, ostatně to už z Top Gearu známe. Každopádně když jsem tohle viděla poprvé, válela jsem se na zemi smíchy a nemohla jsem přestat. Jedinou záchranou od naprostého vyčerpání smíchem byly vstupy Comic Reliefu, které mě pomohly se trochu uklidnit, než přišly další salvy smíchu. Opravdu vynikající kousek, který nám dokazuje, že i to, co se zdá, že nemůže skončit zas tak špatně, dopadne ještě hůř než by si člověk vůbec dokázal představit ...

Top Gear of the Pops (2007) (pořad)

Myslím si, že kluci odvedli opravdu vynikající práci. Opravdu se mě líbí, že pomáhají tvořit takové akce jako je Comic Relief. Nápad znovu obnovit Top of the Pops je už sám o sobě velmi zajímavý a pokud jej dáte do rukou Richarda, Jeremyho a Jamese, nemůže z toho vzniknout nic víc než výborná zábava. Tento 'speciál' jsem viděla už několikrát a vždy si ho s radostí pouštím znovu, protože mě prostě baví. Na tak originálně zpracovanou hitparádu bych se opravdu dokázala dívat pravidelně. Nechybí vtip ani žádné jiné Top Gearovské věci, až na to, že auta vyměnili za hudbu. Chápu, že výběrem interpretů se nikdy nedá zavděčit všem, ale proč proboha tak nízké hodnocení? V čem je Top Gear tak jiný? To mi neříkejte, že se na něj díváte jen kvůli autům! Je mi jasné, že víc než 75% diváků se na Top Gear dívá hlavně kvůli trojici moderátorů a jejich smyslu pro humor, tak proč sakra 62%?! Kvůli tomu, že jsou tam vstupy, která vám nabízejí pomoct ostatním? Ale to byl přece důvod proč vůbec tohle vzniklo!!!

Top Gear: Bolivia Special (2009) (pořad)

Tento speciál mám opravdu ráda, nejen díky skvělým vtípkům a hláškám, ale taky proto, že je jedním z nejdrsnějších a hlavně tím nejtěžším. Průjezd pralesem by mě pravděpodobně zabil, trpím stejnou fobií jako Richard, takže si opravdu naprosto dokonale dokážu představit, jak se musel cítit. Má u mě proto velký obdiv, proto já bych asi opravdu radši strachem umřela než abych musela něco takového zažívat. Pokud jde o onu slavnou 'dálnici', cestu smrti, naopak jsem zase soucítila s Jamesem, protože i já mám fóbii z výšek. Každopádně kluky opravdu obdivuju, jak skvěle průjezd zvládli. Pokud bych náhodou neumřela hrůzou v pralese, tak bych určitě sjela z krajnice dolů, popřípadě by mě zavalil kus skály ... A pak ta obří nadmořská výška, při které se kluci drželi opravdu hodně statečně ... Možná až moc statečně ... No a nakonec Atacama ... Opravdu je mě líto Oslíka a jeho upadlého kolečka ... Docela velká škoda, že ho Hammond nechtě zavraždil a on tak nemohl dokázat, že by zvládl i svůj poslední úkol ... Každopádně i v tomto sjezdu kluky opravdu obdivuju ... Opravdu skvělý speciál, u kterého se člověk vůbec nemůže divit, že má tak vysoké hodnocení.