Quacks - The Duke's Tracheotomy (2017) (epizoda)

Pilot opravdu zaujal, kdybych už dopředu nebyla rozhodnutá, že se podívám na celý seriál, určitě by mě přesvědčil. Jen jsem trošku čekala víc britského humoru, sice jsem se při sledování pobavila, ale ne tak, jak jsem čekala. Navíc dějová linka Williama a Caroline mi přijde podivná.

Earth's Seasonal Secrets (2016) (seriál)

Ze všeho úplně nejdřív se musím přiznat, že nemám s čím porovnávat. A to ne proto, že by mě přírodopisné dokumenty nezajímaly, ale jednoduše protože se nemůžu dívat na to, jak se něco tak krásného a mírumilovně vypadajícího může navzájem roztrhat na kusy. Vždycky mi vadilo vidět jakýkoliv boj mezi zvířaty a vždy jsem od obrazovky utekla s brekem. Protože je ale vypravěčem Andrew Scott, rozhodně jsem si tento dokumentární seriál nemohla nechat ujít. U bojů jsem sice zavírala oči a alespoň se smála vtipným poznámkám, které Andrew sem tam utrousil, ale celkově se mi Earth's Seasonal Secrets opravdu hodně líbilo. Pro některé znalejší diváky možná seriál nic nového nepřinese, já jsem zde ale našla tolik nových a zajímavých informací, že nemůžu hodnotit jinak než všema pěti hvězdičkama.

Vzteklina - Epizoda 2 (2018) (epizoda)

O něco slabší díl než pilot, děj se více méně nikam neposunul. Zatím hodnotím průměrem, možná ale ještě hodnocení zvýším, záleží na tom, jak se bude příběh dál vyvíjet.

Svlíkání (2012) (studentský film)

Na studentský film je toto opravdu hodně slušný počin, za mě určitě jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Výborný námět, takový ze života. Žádná scéna nebyla zbytečná, vše důležité bylo v těch 16 minutách řečeno, takže si divák nemusel nic domýšlet.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Od Miss Peregrine's Home for Peculiar Children jsem čekala hodně, a i když mě některé scény úplně neseděly, celkově film mé očekávání naprosto předčil. Příběh poutavý od samého začátku až do konce, že mi na konci přišlo, že snad byly i ty dvě hodiny málo. Všechny herecké výkony byly absolutně vynikající, ale přece jenom vypíchnu herecký výkon Samuela L. Jacksona, který dokázal "vyděsit" ale zároveň i skvěle pobavit. Je pravda, že jsem zvažovala, jestli dát filmu čtyři nebo pět hvězdiček, protože scéna s lodí mi přišla příšerně přitažená za vlasy a samotný závěrečný boj mě taky zrovna nijak neuchvátil, ale protože jsem ve finále sledovala závěrečné titulky s úsměvem a protože jsem ve filmu nenašla jedinou scénu, která by mě nudila, nemohla jsem jinak a dávám všech pět hvězdiček.

Selský rozum (2017)

Dokument jsem viděla na České televizi, a proto nevím, kolik z toho bylo cenzurováno, každopádně myslím, že i tak dokument dosáhl svého. O fungování ve Vodňanských drůbežárnách vím svoje a předpokládám, že každý, kdo někdy pracoval v potravinářském průmyslu to má stejně. Možná se sem tam objevila nějaké dezinformace (což bych ale pánovi z Agrofertu na "upozornění" před samotným dokumentem nevěřila), ve finále si ale stojím za názorem, že byl konečně udeřen hřebík na hlavičku. Přece ale jenom filmu nemůžu dát lepší hodnocení než obyčejný průměr, protože jeho zpracování mi přišlo až zoufale amatérské. Nic to ale na celkovém poselství dokumentu rozhodně nemění!

Vzteklina - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Ze začátku jsem netušila, co přesně od Vztekliny čekat. Námět mě sice zaujal, ukázky naopak ani ne. Nakonec se ale první díl hodně podařil, líbí se mi temná atmosféra, která se táhne celou epizodou. Kryštof Hádek jako vždy výborný, ostatní herecké výkony taky potěšily. Snad jen jedinou výtku bych měla k úvodní scéně u chaty, která mi přišla až moc umělá a trochu přehnaná. Zatím hodnotím čtyřmi, uvidím, jak se budou vyvíjet další díly, hodnocení ještě možná zvýším.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

The Last Jedi je poměrně hodně nevyrovnaný film. Některé dějové mi přišly až bolestivě zbytečné, jiné ale naopak celý film zachránily. Osobně jsem nejvíce nadšená z vývoje postavy Bena Sola, kterého jsem v prvním filmu nemohla ani vystát. Jeho vnitřní boj mě ale uchvátil natolik, že jej i přes svou zápornou povahu řadím mezi nejoblíbenější postavy třetí generace Star Wars. Do kolen mě taky dostala závěrečná bojová scéna mezi Lukem a Kylo Renem, která byla naprosto geniální. Samotný námět filmu mě ale spíš zklamal. Kromě pár akčních scén je scénář spíš o mluvících dalších jiných scénách, které mi osobně do konceptu Star Wars nezapadají a tím pádem mě nijak neoslovily. Celkově se mi ale ve finále The Last Jedi hodně líbil a přiznám se, že i když se závěru docela bojím, protože mě prozatím všechny takto dobře nakročené velkofilmy zklamaly, už se na něj nemůžu dočkat.

Rozpolcený (2016)

Split má nejenom opravdu velmi zajímavý námět, dokonce je i ze začátku velmi dobře zpracován. Bohužel ale opravdu jenom ze začátku. Pod žánrem horor / thriller jsem si představovala úplně všechno, jenom ne tento příšerný sci-fi paskvil. James McAvoy zde předvádí neuvěřitelný herecký výkon, že se mi až místy tajil dech. Do půlky se film vyvíjí opravdu skvěle, když se ale "konečně" vyklube The Beast, film jde okamžitě do kopru. Kdyby se tvůrci spíš zaměřili na téma mnohonásobné poruchy osobnosti, které by vyvrcholilo reálnou kriminální zápletkou, bez váhání bych filmu napařila všech pět hvězdiček. Bohužel mě ale závěr natolik zklamal, že jsem se sotva přemluvila hodnotit obyčejným průměrem ...

Kvarteto (2017)

Já prostě Krobotův styl nemusím. Nejen, že ho většinou nepochopím, ale hlavně se mu ani nedokážu zasmát. On je to vždycky takový paskvil, že jsem na konci filmu ještě víc zmatená než na jeho začátku. Ale přece jenom mu vždy dám novou šanci, vlastně ani nevím proč. I když je pravdou, že v tomto případě jsem mu dala šanci převážně jenom kvůli Jardovi Pleslovi, který mě spolu s Bárou Polákovou v kině nakonec jako jediný udržel. Jeho vynikající herecký výkon mě dokázal obměkčit natolik, že jsem ochotná filmu dát dvě hvězdičky. Zbytek byla ale poměrně vcelku tragédie. Ze zajímavého námětu se vyklubal spíš nezajímavý film o ničem, a ještě k tomu jsem si musela většinu děje domýšlet, protože jsem některé chování postav nebo určité scény jednoduše nedokázala pochopit.