Dítě Bridget Jonesové (2016)

Původně jsem vůbec neměla v plánu se na Bridget Jones's Baby vůbec podívat. Bez Hugha Granta a navíc s dítětem, nic horšího jsem si opravdu nedokázala představit. Nakonec jsem ale přece jenom neodolala úchvatnému Colinu Firthovi a nakonec se rozhodla risknout i tento díl. Humoru se sice ve filmu objevilo o trochu víc než ve druhém pokračování, ale znovu zamrzelo, že se jednalo spíš o sprostý humor, který se, upřímně, k dětem zas až tak nehodí. Každopádně se ale i kromě těchto scén našly i další, které mě skvěle pobavily, a samotný příběh nebyl zas tak strašný, jak jsem si myslela. Protože ale bylo už od samého začátku jasné, kdo se nakonec stane otcem, docela mě zamrzel "trik" s matením diváka při svatebním ceremoniálu, protože ruku na srdce, tím opravdu tvůrci nemohli v dnešní době nachytat už nikoho ... A co se týče novinového článku v závěrečné scéně ... No, myslím, že se přece jenom mohli scénáristi trošku uklidnit :) ... Poměrně slabší než první díl, ale je pravdou, že jsem se u něj pobavila víc, než u druhého ... Něco málo přes tři a půl hvězdičky.

Mamma Mia! (2008)

Nenávidím muzikály. ABBU taky nijak zvlášť nemusím. Ale když jsem zjistila, jakou má v tomto filmu roli Colin Firth, věděla jsem, že nepotrvá dlouho a i na tento film přijde. A musím přiznat, že jsem víc než velmi příjemně překvapená. Písničky ABBY se do děje hodily jako by opravdu byly psány pro film (a ne naopak) a dokonce mi k filmu seděly víc, než nějaké stupidní přecitlivělé rozhovory, kterých je v romantických filmech až nechutně nastláno. A i když mi ke konci přišly jako zbytečné natahování děje jenom proto, aby do filmu narvali co nejvíce hitů, přece jenom mi k mému vlastnímu úžasu byly milejší než rádoby srdcervoucí výlevy. Hvězdičku srážím právě za ono protahování a taky trošku za přemrštěný konec, ale jinak jsem z filmu opravdu nadšená. A to už je opravdu co říct ... Že bych přece jenom byla fanouškem muzikálů aniž bych o tom sama věděla?

Deník Bridget Jonesové (2001)

Pamatuju si, že jsem jako malá holka Deník Bridget Jonesové měla hrozně ráda a myslím, že dokonce pařil mezi mé nejoblíbenější filmy. Částečně z důvodu, že jsem se při sledování vždy úžasně pobavila, ale taky částečně i kvůli Colinu Firthovi, a později, když jsem si začala uvědomovat, že jsou pěkní nejen hodní chlapi, tak i kvůli Hughovi Grantovi, kteří mě v té době absolutně učarovali a do dnes je považuju za jedny z nejlepších herců. Přiznám se ale, že od doby, co jsem film viděla naposledy, uplynula vcelku slušná řádka let. Jistému humoru sice rozumím o trochu víc než před lety, ale naopak se mi vyvinula ještě větší averze na romantické filmy. A i když je Deník Bridget Jonesové jedním z mála romantických filmů, který mě opravdu baví a ráda se k němu vracím, je pravdou, že se ve stejném žánru dají najít i lepší filmy. Proto "pouze" čtyři hvězdičky.

Čtvrtá hvězda - Zásek (2014) (epizoda)

Zatím nejvtipnější epizoda. Výtahové scény pobavily naprosto královsky a samotný závěr pobavil snad jako nic, co jsem ve Čtvrté hvězdě prozatím viděla. Hvězdičku jsem ale přece jenom nakonec ubrala kvůli slabšímu rozjezdu a hlavně kvůli scénám s neustálým překládáním jedné věty z angličtiny do češtiny a naopak, které mě ke konci začínaly vcelku nudit. Slyšet všechno dvakrát po celou epizodu jsem opravdu zas tak nutně nepotřebovala.

Kdo se směje naposled (2012)

Vcelku vtipný a nápaditý kraťas. Závěr mi sice přišel malinko zvláštní, ale celkově jsem se dobře pobavila. Jde vidět, že Jardovi tyto role opravdu skvěle sedí.

Lichožrouti (2016)

Musím se přiznat, že mě Lichožrouti opravdu hodně překvapili. Čekala jsem typickou blbost, kterých se teď v Americe točí denně stovky, bez hlubšího děje a stupidních dialogů, které možná nepobaví ani ty děti. Proto mě milá animace se scénářem, u kterého jsem se dokonce trochu pobavila i já, velmi snadno vtáhla do děje a já se zase na chviličku cítila jako malé dítě. Je pravdou, že se "dospěláci" zase nechali unést a pár "nevhodných" scén se ve filmu objevilo, ve finále bych Lichožrouty svým dětem velmi ráda pouštěla. Pro mě až moc infantilní a zbytečné zpívané části na děti ale asi fungují, proto jsem se s nimi smířila a rozhodla se, že kvůli nim snižovat hodnocení nebudu. Na Lichožroutech mě kromě skvělého dabingu Kryštofa Hádka potěšil i samotný příběh, který se nebál jít do hloubky a zapůsobil tak i na rodiče, které s dětmi budou film sledovat. Palec nahoru i za zamotanější děj, který nedal divákovi nedal šanci, aby se nudil.

Autobazar Monte Karlo - Diagnostika (2016) (epizoda)

Další vcelku slabší epizoda, nejdřív jsem chtěla hodnotit průměrem, závěr s Jardou Pleslem ale nakonec tak pobavil, že jsem se přece jenom rozhodla ještě jednu hvězdičku přidat.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ani nevím proč jsem si film do dnes nechávala ujít. K jeho shlédnutí mě nakonec dokopal až Andrew Scott. Moje očekávání byly obrovské. Čekala jsem něco ve stylu Bratrstva neohrožených spojených se Za nepřátelskou linií (opravdu bych se měla naučit číst ty zatracené obsahy, sakra!!), ale ještě mnohem lepší. Hned na začátku mě absolutně odrovnala úvodní scéna vylodění v Normandii. Nadšení ale postupně přešlo v lehké zklamání. Bojové scény byly sice absolutně úchvatné a až neuvěřitelně realistické, ale veškerá "omáčka" okolo byl pouze průměrný příběh, který se snaží hrát na city jak jen nejvíc to jde. Příliš zdlouhavé "motivační" proslovy mě ke konci začínaly tak štvát, že jsem se málem zapomněla věnovat tomu, co se děje na obrazovce. Bohužel, ale jsem ono jedno procento, které je na tyto výlevy vysloveně alergické. A i když byl závěr naprosto epický, bohužel jsem jej nedokázala dostatečně ocenit, protože jsem prostě nemohla překousnout (zřejmě) neviditelnost jistých postav, kteří by snad přežili i kdyby se Němcům producírovali přímo před očima. Samotné válečné scény, které by klidně mohly trvat celé tři hodiny a ani tak by neomrzely, i absolutně brilantní herecké výkony s vynikajícím hereckým obsazením bych nejradši ohodnotila šesti, nebo i sedmi hvězdičkami. Bohužel ale právě kvůli tomu ostatnímu musím s těžkým srdcem jednu (nebo vlastně tři) odebrat.

Autobazar Monte Karlo - Bílý kůň (2016) (epizoda)

Hlášek sice stále ubývá, ale scény jsou naštěstí pořád natolik vtipné, aby si udržely svou typickou laťku. Každopádně Jarda Plesl pobavil opravdu skvěle.

Autobazar Monte Karlo - Finančák (2016) (epizoda)

Po dlouhé době zase zajímavá zápletka, i když přiznávám, že humor se v poslední době stále vytrácí.