Patrik - věk 1,5 (2008)

Krásný film s krásným tématem. Příběh mě opravdu dostal, v některých scénách i dojal. Konec tak jak má být, co víc si může člověk u romantického filmu přát.

Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou pro mě zároveň s pohádkou Anděl páně prostě Vánoční povinností, která se prostě nemůže vynechat. Na Pelíšky může člověk hledět každý den a nikdy ho neomrzí! Já osobně znám snad celý scénář nazpaměť, ale i když si dialogy odříkávám zároveň s hrdiny této vynikající komedie, vždycky mě její hlášky a scény rozesmějou tak, jako když jsem film viděla poprvé. Korunu tomu samozřejmě nasazuje vynikající herecké obsazení ... I když je to vlastně ve finále smutný film z ne zrovna veselé doby, pobavit dokáže jako opravdu málokterý. Pelíšky jsou opravdu skvostem České filmografie! Kdo neviděl Pelíšky, jako by nebyl Čech!

Pidilidi (1997)

Film mého mládí :) Jako malá jsem ho měla strašně ráda a do dnes se to nezměnilo. U filmu se stále dobře bavím a i přes trošku ujetější konec se na film ráda dívám. Velké plus si u mě taky udělal Tom Felton, který je opravdu skvělý herec i tak malém věku.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Samozřejmě jsem čekala, že to půjde s Pirátama z kopce, stejně jako to jde s většinou nově natočených pokračování. Příběhově o dost slabší než předchozí díly, naštěstí si ale tvůrci stále drží stejnou laťku v humoru. Pobavila jsem se úžasně, i když jsem po většinu filmu pouze kroutila hlavou nad přemrštěnýma scénama. Johnny Depp byl jako vždy absolutně úchvatný, a i kdyby celý film stál za úplný prd, stejně by stálo za to se na něj jen kvůli Johnnymu podívat. Původní herecké obsazení nezklamalo, navíc mě uchvátily i herecké výkony Javiera Bardema, Brentona Thwaitese a Adama Browna a taky mě potěšilo, že se Keira Knightley ve filmu neobjevila víc než bylo nutné. Znuvu pro mě bylo ale zklamáním herecký výkon Kaye Scodelario, která mě už ve druhém díle Maze Runnera přesvědčila o tom, že není dobrá herečka a neustále svůj výkon přehrává. Ani její role Cariny mi nijak nesedla, celkově mi přišla hrozně nesympatická a povýšená ... Celkově ale nakonec pátý díl Pirátů z Karibiku hodnotím pozitivně ... Přišla jsem se do kina pobavit, a to se mi taky splnilo :)

Planeta Česko (2017)

Planetu Česko bych sice s britskými dokumenty od BBC nesrovnávala, a to nejenom z důvodu rozpočtu, ale i tak smekám klobouk dolů a uznávám, že je to jeden z nejlepších dokumentů, který kdy v Česku vznikl. Zajímavosti se na diváka chrlí od samého začátku až po konec, i když v porovnání s již zmiňovaným BBC okruh zajímavostí a informací nebyl až tak rozsáhlý. Přiznám se ale, že mi film opravdu hodně dal a změnil pohled na naši krajinu. Téměř každá informace pro mě byla zajímavou novinkou. Navíc bych ráda tvůrcům poděkovala za obsazení Kryštofa Hádka jako vypravěče, nikdo jiný by mi do dokumentu tak skvěle neseděl. Planeta Česko mě navíc překvapila i tím faktem, že se při sledování divák opravdu pobaví. Do škol bych rozhodně doporučila! :) Přece jenom jsem se ale nakonec rozhodla hodnotit "pouze" čtyřma hvězdičkama, celkově mi vstupy a záběry s Mariánem Polákem přišly rušivé - jako bychom se nedívali na dokument, ale jeho "film o filmu" a sice chápu, že jej převážně natočil pro své dcery, ale nemyslím si, že by to bylo natolik důležité, aby nakonec film vyzněl tak, že je Planeta Česko právě jenom pro ně a že ostatní diváci vlastně nejsou vůbec důležití ...

Počátek Země Nezemě (2011) (TV film)

Pro mě absolutní TOP ze všech Petrů Panů a jim podobným. Samotný příběh Petra Pana mě nikdy nezaujal a proto jsem se ani nikdy na žádný film s Petrem Panem nedokázala dodívat. Na tento film jsem se podívala jen kvůli Rhysovi, abych si doplnila jeho filmografii a nevěřila jsem tomu, co vidím! Není to obyčejný nudný příběh o nějakém děcku, ale o tom, jak to všechno začalo. A abych pravdu řekla, je to milionkrát lepší než celé slavné 'pokračování'. Neverland jsem si okamžitě zamilovala a shlédla ho hned několikrát, protože mě to opravdu dostalo. Rhys byl tak neuvěřitelně přesvědčivý, že i mě, člověka, který fandí svým 'favoritům' i kdyby měli být jakkoli zlí, dokázal dohnat k tomu, abych jeho filmovou postavu začala nenávidět. Ještě nikdy se mi nic takového nestalo a tak musím uznat Rhysův neuvěřitelný talent a taky samozřejmě úchvatnost samotného filmu. Takže za mě plný počet a ještě hvězdičku k tomu!

Po čem muži touží (2018)

Po velmi dlouhé době zase výborná česká komedie, která mě naprosto dokonale pobavila. Už od první minuty jsem se nemohla přestat smát až po závěrečné titulky. Jedna hláška střídá druhou a do toho naprosto úžasná Anna Polívková, které bych z fleku uvěřila, že se právě v ženskou opravdu proměnila. Myslím, že tak skvělých komedií je opravdu málo, obzvlášť těch našich. Momentálně hodnotím čtyřma hvězdičkama, nemám ráda motivační kecy a některé scény (například talentová soutěž) mi do filmu vůbec neseděly a přišly zbytečné, každopádně tak skvěle jsem se u českého filmu už dlouho nepobavila, a proto si to s přidáním ještě jedné hvězdičky k dokonalosti rozmyslím. Protože už jen to výborné herecké obsazení a jejich výkony by si to určitě zasloužily.

Pod kůží (2013)

Under the Skin je snad totálně nejzvláštnější film, který jsem kdy viděla ... Možná taky jedna z největších hovadin, co jsem kdy viděla ... Ale přesto si mě něčím získal ... Nevím čím, nevím proč, ale když řeknu, že se mě to fakt líbilo, rozhodně nebudu lhát. Shlédnutí tohoto filme jsem lehce oddalovala. Chtěla jsem ho vidět, jenže už z ukázek se mě odrazovala forma natočení filmu a taky fakt, že nejsem zrovna fanoušek Scarlett ... Když jsem se do něj konečně pustila, prvních deset minut jsem viděla jenom z rychloposuvu ... Když se děj "rozjel" (nevím, jestli se vlastně vůbec někdy rozjel, ale řekněme, že jsem se do filmu "zadívala"), cítila jsem že, i přes to, že jsem se neuvěřitelně nudila, na tom filmu prostě něco je. Byla jsem až skoro šokovaná, jak zvláštní mystický pocit ve mě film dokázal vyvolat. Ten chlapeček na té pláži mě naprosto rozsekal a až do konce filmu jsem jej nebyla schopná vyhnat z hlavy ... Kdyby měl film třeba kolem hodiny, věřím, že bych byla schopná napařit mu všech pět hvězdiček. Bohužel ale právě proto, že jsem minimálně 40 minut musela sledovat rychloposuvem (jinak bych se asi fakt unudila), se vytratil ten "nadšený" pocit z filmu. Opravdu nevím, co mě na něm tak nadchlo, možná, že právě ona mystičnost, ze které mi až naskakovala husí kůže (a mimochodem, ta hudba byla prostě geniální!!), ale rozhodně tento film nevidím naposled. Protože to zpracování je naprosto totálně geniální!!

Pojedeme k moři (2014)

Už od první chvíle, kdy jsem se o filmu dozvěděla, jsem věděla, že ho chci vidět. Jirka Mádl je úžasný herec a já jsem byla hodně zvědavá, jak se s touto "novou rolí" popere. On to film opravdu špatný nebyl, scénář byl skvělý a režie výborná, ale ... Možná mě nesedlo to 100% dětské vidění světa, nevím ... Každopádně jsem se u filmu sem tam i nudila ... Prostě mě ty dětské řeči už (a nebo naopak ještě) nic neříkají a proto mi ani nepřijdou zas tak vtipné. Jak už jsem ale řekla, film je opravdu skvěle natočený, jen mě osobně to prostě zas až tak neuchvátilo.

Pokoj 237 (2012)

Naprosto, ale totálně zbytečný film! Zajímavosti, které byly ve filmu řečené, mohly být natočeny maximálně v deseti až patnácti minutách a ne hodině čtyřiceti minutách!! Některé teorie byly opravdu dobré a člověk se nad nimi i trochu zamyslel, ale většina z nich byla jen omílání jednoho a toho samého pořád dokola. Totální nesmysly, které tady zazněly člověk opravdu nemůže brát ani s humorem ... Porovnávat každou scénu s jakýmkoli filmem, který má jen náznak společného nápadu, to je na mě opravdu moc, obzvlášť neustálé porovnávání s 2001 ... Ke konci jsem to už opravdu nevydržela a musela to po kouskách přetáčet, protože takové kydy opravdu poslouchat nebudu ... Hvězdička za pár zajímavostí a zajímavých teorií, ale jinak ODPAD!