Pokušitel (2016)

Už podle traileru mi Handsome Devil hrozně připomínal Spud s Troyem Sivanem a proto jsem se shlédnutí nemohla dočkat. A i když mi bylo už předem jasné, že se mi film líbit opravdu bude, stejně předčil veškerá moje očekávaní. Při sledování jsem se dobře pobavila, ale stejně jako u Spuda jsem občas musela vytahovat kapesníčky. Opravdu výborné drama, které sice má naprosto pohádkový závěr, ale cokoliv jiného by mě vyloženě urazilo. Fionn O'Shea byl pro mě naprosto úžasným objevem a věřím, že už si od něj v budoucnu nenechám nic ujít. Dalším velmi příjemným překvapením pro mě byla role Andrewa Scotta. Čekala jsem, že se ve filmu objeví pouze okrajově, rozhodně mě nenapadlo, že bude mít jednu z nejdůležitějších rolí ve filmu. Myslím, že si zase v nejbližší době budu muset upravit žebříček svých nejoblíbenějších filmů :)

Polski film (2012)

O hodnocení jsem docela dlouho uvažovala. Nakonec jsem sem se rozhodla pro to vyšší, protože přece jenom mě některé scény docela dost pobavily. Celkově se mi ale tato podivná slátanina moc nelíbila. Možná je to i tím, že neznám ani soukromé životy této čtveřice, ani jejich minulost. Na film bych se možná ani nikdy nepodívala, nebýt maličké role Kryštofa Hádka. Každopádně film už víckrát vidět opravdu nemusím, i když jsem ho možná nepochopila tak, jak čtveřice zamýšlela ... ~~~ EDIT 8. 11. ~~~ I přes to, že jsem tvrdila, že už se na film nikdy nepodívám, jsem mu přece jen dala ještě jednu šanci ... A sama jsem sebe dost překvapila. Od doby, co jsem film viděla, jsem si opravdu velmi oblíbila jak Josefa Poláška, tak Marka Daniela, takže se pro mě stal film o hodně zajímavější. A protože jsem už věděla, co přesně od filmu čekat, nezabývala jsem se dějem, ale vším okolo ... A musím se přiznat, že jsem film opravdu pochopila až po jeho druhém shlédnutí. Je sice pravda, že ujetý konec byl na mě prostě opravdu moc, ale jinak se mi film docela zalíbil ... Nevím, jestli je úplně stoprocentně čtyřhvězdičkový, ale za mé předchozí "špatné" hodnocení si je snad i Polski film zaslouží ...

Popírání holocaustu (2016)

Po shlédnutí Denial jsem hodně dlouho přemýšlela, jak film ohodnotit. Celkově se mi jeho zpracování opravdu hodně líbilo, atmosféra z filmu sice úplně nesálala tak, jako by měla, ale přece jenom se tento trochu "podivný" styl natáčení hodil k tak "podivnému" sporu ... Herecké výkony byly z větší části brilantní, kromě Toma Wilkinsona zde svou roli opravdu úchvatně ztvárnil Timothy Spall, kterému jsem roli Irvinga opravdu věřila. Samozřejmě taky nesmím opomenout vynikající herecký výkon Andrewa Scotta, který zde dle mého názoru ztvárnil jednu z jeho nejlepších (kladných :)) rolí. Ani herecký výkon Rachel Weisz nebyl tak špatný, jak tu většina uživatelů píše, ale souhlasím, že roli Lipstadtové tvůrci napsali až moc hysterickou a zbytečně emotivní. Protože jsem ale čekala trochu jinak pojaté historické drama s daleko hustší atmosférou, nakonec jsem se rozhodla Denial ohodnotit čtyřma hvězdičkama ... Uvidíme, jestli po dalším shlédnutí nakonec ještě jednu nepřidám :)

Poslední cyklista (2014) (TV film)

Já nevím ... Film měl opravdu úžasný námět, scénář byl vcelku inteligentní a herci hráli své role naprosto přesvědčivě, ale ... Střihy byly totálně amatérské, co se týče věrohodnosti si myslím, že byl film docela dost přikrášlený a hlavně šíleně zdlouhavý. Stačil by jeden díl, který by měl klidně dvě hodiny ... První část byla velice zajímavá, ale polovina věcí se mohla zkrátit. Druhá část už mě zaujala o dost víc, nebýt příšerně protáhlého konce, možná bych dokázala říct, že byla i pětihvězdičková, ale bohužel ... Tři hvězdičky mě přijdou dost nízké hodnocení, ale čtyři možná už moc ... Film je to opravdu pěkný, i když smutný, určitě jsem ho neviděla naposledy, každopádně mě hodně mrzí, že tak dobrý námět dokáže tak 'pokazit' šílená rozvláčnost děje ...

Potvora (2016) (seriál)

Jediná proti proudu, ostatně jako vždy. Nechápu a asi ani nikdy nedokážu pochopit, v čem je Fleabag tak úžasná. Sem tam se našla nějaké scéna, která mě dokázala rozesmát, ale že by to byla taková pecka, jako všichni tvrdí, tak to v žádném případě. Náměty obou řad hodně povrchní, ale pro mě hlavně nezajímavé. Téma "sex, alkolhol a peníze" je pro mě to poslední, na co bych se kdy podívala, ALE ... Naše Česká Single Lady mě tak příjemně překvapila, že jsem musela dát šanci i Fleabag. No a samozřejmě za druhé - Andrew Scott. K tomu asi nemusím dodávat nic víc. V tomto případě mě ale Fleabag naopak utvrdila v tom, jak moc toto téma nenávidím. Zas tak moc jsem se nepobavila a to předramatizované drama, které šlo až do nejvyšších obrátek mě taky nijak nebralo. Samozřejmě chápu, že absurdnost byla záměrem Phoebe, mě osobně to ale nepřišlo nijak vtipné, spíš naopak trapné a taky trochu smutné ... V čem ale musím Fleabag naprosto pochválit jsou všechny herecké výkony. I přes to, že jsem si seriál nijak neoblíbila, Phoebe Waller-Bridge zde předvedla neuvěřitelný výkon. Za to dokonalé proboření čtvrté stěny jí smekám klobouk dolů až k zemi.

Potvora - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Začátek epizody se začal vyvíjet velmi dobře, až mě to samotnou překvapilo. Andrew Scott jako sprostý farář naprosto excelentní, takže jsem doufala, že aspoň ta druhá řada mě chytne, jak všichni slibovali ... Od půlky epizody ale zase všechno okamžitě sjelo do starých kolejí a ta celá ta "dramatická zápletka" v restauraci byla snad ještě horší než závěrečná epizoda první řady. Znovu jako jediná hodnotím úplně proti všem, ale mě to prostě vtipné v žádném případě nepřijde.

Potvora - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Fleabag mi docela hodně připomíná naši Single Lady, takže je dost možné, že ji zase Češi okopírovali, ale přiznám se, že mě Fleabag zas až tak nenadchla. První díl byl spíš zklamání, seriály na téma alkohol, sex a peníze mě nikdy nebavily, ale doufala jsem, že se u Fleabag alespoň pobavím, Pár vtipných scén tam sice bylo, jinak to ale spíš není můj styl humoru.

Potvora - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

O trochu méň trapnější než předchozí díl, a naštěstí i trochu vtipnější. Fleabag vždycky měla aspoň jednu nebo dvě vtipné scény za epizodu, s postavou Andrewa Scotta se ale toto číslo ještě trošičku zvedlo. Takže možná přece jenom krok správným směrem, stále doufám, že mě druhá řada aspoň trošku chytne. Zatím ale pořád nemůžu hodnotit víc než průměrem.

Potvora - Epizoda 2 (2016) (epizoda)

Kromě scény ve sprše a pár vtipných hlášek další podprůměrná epizoda. Zatím fakt nechápu, co na Fleabag všichni vidí, asi nemám ten "správný" smysl pro humor ...

Potvora - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Dobře, uznávám, tato epizoda mě fakt hodně pobavila. Snad až na ten závěrečný rozhovor se mi epizoda líbila úplně celá. Zatím rozhodně nejlepší díl, snad to tak půjde dál.