Saltová (2010)

Angelina kope, střílí, skáče a zase kope, střílí, skáče..úplně by zapadla ke komiksovým hrdinům od Marvela. Jenže toto není komiks od Marvela. Nebo že by snad pokračování Tomb Raidera? Příště možná trochu ubrat s tím skákáním a bude to oki.. Ale vlastně hlavní bylo, že film byl svižný, měl spád a chvílema jsem si opravdu nebyl jistý za jaký, že tým, to Angelina kope. Slušný akční film, který by v případném pokračování ještě mohl překvapit.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

No, co si budeme povídat, už to bylo takové nějaké přeplácané...přesto to v kině svůj účel splní takřka dokonale, tož popcorn do levé ruky, colu do pravé (nebo naopak), vohulit repráky a jedem.

Kmotr (1972)

Velmi emotivní, lehce inspirativní, občas záviděníhodné, místy řízné, poněkud zdlouhavé. Na sedínku jsem si z toho tedy nesednul.

Prázdniny pana Beana (2007)

To, co již bylo řečeno několikrát, bylo řečeno znovu. Komerční tah, nic víc. Takový průměr, pokud tedy nepočítám ten trapný konec, kterým tvůrci stále ještě solidního Beana naprosto zazdili. Bean není filmová postava, to je bezesporu fakt. Navíc opakopvaný vtip není vtipem. Komerční tah, nic víc (považuji to za tak významné, že jsem to musel zopakovat). Ale na druhou stranu, Carson Clay pictures present Carson Clay in a Carson Clay production of a Carson Clay film Playback Time mě slušně pobavilo.

Tudorovci (2007) (seriál)

Příběhy z lidské historie bývají často zahaleny rouškou tajemství, nejinak je tomu v tomto případě. Seriál se zabývá dobou, která pro Anglii přinesla změnu v podobě reformačního procesu. Poodhaluje důvody, proč se král Jindřich VIII. rozhodl k tak radikálnímu kroku, jakým byla odluka od papežské stolice. Odpověď je nečekaně prostá, za vším hledej ženu, to platí v tomto případě dvojnásob. Je zajímavé sledovat politické machinace té doby a různé společenské intriky, člověk záhy zjistí, že lidé se příliš nemění. Samotné herecké obsazení je perfektní, prokreslenost jednotlivých postav je také na solidní úrovni. Herci se svých rolí ujali na výbornou. Kardinál Wolsey (skvělý Sam Neil) je nejpovedenější postavou, navenek působící zcela počestně a v souladu s desaterem, ve skutečnosti jako ten, kdo si s koláče snaží ukousnout co nejvíc. Přesto však naprosto oddaný králi, to bohužel Jindřich později nepochopí.. Proč tedy jen průměrný výsledek? Tvůrci by se měli vyvarovat historických nepřesností nebo je alespoň omezit, ale budiž. To co Tudorovce podkopává je fakt, že seriál netvoří komplexní a kompaktní celek. Jednotlivé dějové linie do sebe příliš nezapadají, seriál působí dost útržkovitě, škoda toho.

Terminator Salvation (2009)

Musím říct, že mám rozporuplné pocity. Terminátor jakožto příběh nabízí obrovský potenciál, v tomto případě zůstal nevyužit. Děj je takový nemastný, neslaný, je tu mnoho hluchých míst. A to i přesto, že film netrpí nedostatkem akce, většina akcí bohužel vyzní do prázdna. To se u předchozích terminátorů nestávalo. Na druhou stranu musím pochválit tvůrce jakým způsobem se poprali s konceptem postapokaliptické krajiny. Ano takto nějak si ji představuji, připomínalo mi to Fallout...pustina jak má být. Takový vesměs průměrný kousek, který ač navazuje na legendu, nemám potřebu vidět znovu.

Sex ve městě (2008)

Seriál jsem nikdy neviděl, a tak jsem příliš nevěděl co od tohoto filmu mohu očekávat. Musím říct, že až na pár momentů, jsem se nesmál, nebavil a spíš nudil. Nevím proč to, jestli kvůli té společnosti, ve které se čtveřice hlavních hrdinek pohybuje (příjde mi na můj vkus až moc snobská, sorry, ale tohle není pro mě) nebo prostě jen kvůli tomu, že je to film pro ženy a já nejsem žena. Ať je to jak je to, vzhledem k tomu, jaký měl seriál ohlas předpokládám, že by bylo ode mě sobecké dát nižší hodnocení než jaké dávám. Fakt je ten, že některé momenty byly fajn, vetšinou ty, ve kterých fuguruje Kim Cattral, něco na ní zkrátka je :).

Fast Food Nation (2006)

A i kdyby to byla pravda, přesto mě to neodradí, jednou za čas je prostě jídlo z fast foodu pochoutkou :). A budu tyto podniky navštěvovat i nadále, i přesto, že uvnitř není maso. Mají to dobře okořeněný a mýmu žaludku to chutná, takže ukazujte si obrázky z jatek klidně dál, třeba si tam melte i krysy, ve výsledku je to chutný hamburger a o tom to je.

16 bloků (2006)

Tohle, že je Bruce Willis, já ho skoro nepoznal. Vida, stačí aby si pro roli Jacka nechal narůst knír, opuchnout oči a hned vypadá na šedesát. Ale přeci jenom démon alkohol Jacka úplně nepohltil, a tak má černoch Eddie z pekla štěstí. Musím říct, obdivuju Jacka a zároveň se mu divím, že Eddieho něčím nepřerazil. Takhle ukecaný člověk, to je k nevíře. Sám Franta Palacký by mu možná záviděl...Co mi lezlo zpočátku na nervy, přešlo v apatii a nakonec v zábavu. Akční scény taky nechybí, něktéré stojí za to. K dobru počítám i postavu Bruce. Který nehraje jen nulu, ale policistu, který si včas uvědomí svoje chyby a začne s jejich nápravou. A ten závěr mi vlastně ani nevadil, jiný jsem stejně neočekával, to že se lidé mění, je pravda.

Neříkej ani slovo (2001)

Brilantní temný příběh, plný traumatizujících událostí, strachu a napětí kazí přeplácaný závěr. Co si budeme povídat, ale ta melodie a objímání se sem nehodilo. Taky mě naštvalo, že pohřbili takový pěkný diamant, škoda ho. Překvapila mě Brittany Murphy, její výkon stojí za pozornost.