• Mysteriózní

Red (2010)

Jaký film tomhle měl vlastně být - jestli komedie - nebavil jsem se, jestli špionážní film - tak to ani náhodou, snad jen ta akce byla přítomná. Lépe než Stanix bych to vlastně nepopsal. 30%

Zase ona! (2010)

Až na dva, tři vtipné momenty, celkem o ničem a to prvních 20 minut vypadalo docela solidně. Zbytek ale bohužel je jen čekání na konec, což je škoda protože Jamie Lee mám moc rád v komediálních rolích. 40 %.

Equilibrium (2002)

Oringinální, příjemná a svižná sci-fi-akční sonda do světa, kde jsou zakázány emoce a vládnou rychlé ruce Chrise Balea. Já se bavil královsky. 80 %.

Muž ve stínu (2010)

Thriller z prostředí vysoké politiky, na můj vkus příliš rozvláčný děj, příliš dlouhé na to, že prvních 70 minut to je jen čekání co teda vlastně bude, nektěré scény zbytečné pro celkový příběh. Konec to ale nakonec trochu zachránil i díky Ewanovi, který mě nezklamal ( to samé se nedá říct o Romanovi. že by nám Evropský exil nesvědčil ?, kde jsou ty Pianistovi časy... ), dávám 60 %.

Million Dollar Baby (2004)

Čekal jsem další v řadě filmů o looserovi, který se dostaně na vrchol, navíc ženský box ??? Díkybohu, že to nakonec bylo ÚPLNĚ jinak. Clinta jsem nikdy jako herce moc nemusel (hlavně 80 - 90 léta), o to víc ho uznávám jako režiséra, protože to mu jde znamenitě. Jeho osobitý styl se vám dostane pod kůži, emoce vytočí na maximum a tak to mám rád. Clintovi ubručení samotáři jdou skvělě, Morganovi stačí jen pohled a vše je řečeno a Hilary - no tak ta je famozní. Bez řečí 95 %.

Podfu(c)k (2000)

Velmi dobrá černá komedie, u které jsem se výborně bavil, ale nejlepší na celém Snatchi byl stejně Brad, jeho cigoš neměl chybu, řekl bych že to byl jeho nejlepší herecký výkon. Spokojených 80%.

Kult hákového kříže (1998)

Už je tomu dávno, když jsem Kult viděl poprvé, ale zažral se mi hluboko pod kůži. Od té doby jsem ho viděl několikrát, pokaždé mám stejný pocit. Silný příběh s vynikajícím Edwardem Nortonem. Někdy stačí jen jiskra a z člověka se může stát nenávistný stroj, který dokáže zničit všechno kolem sebe, tak jako Derek. Hned několik vět a slov se mi vrylo do paměti, stejně jako černobílé flashbacky, zpomalené záběry, syrové, drsné scény. Bravo 100 %

Constantine (2005)

Constantine se mi prostě líbí po všech stránkách a nikdy se mi neomrzí. konflikt nebe vs peklo mě baví, navíc tady je to originálně podáno.Jestli existuje peklo, nedokážu si představit, že může vypadat jinak, než tady. 90 %.

Cizinec (2010)

Čekal jsem příjemnou zábavu, ale dostal jsem vykradačskou, klišovitou spatlaninu s topornou Angelinou a překvapivě nevýrazným Deppem ( až na jedinou vyjímku honičky po střechách ), tomu se říká hvězdy se přišly zúčasnit natáčení, jejich výraz ve tvářích byla jedna velká nezúčastněná grimasa :-) Velká část druhé hvězdičky je za krásné Benátky. 35%.

Trosečník (2000)

Opet skvělý Tom Hanks v roli moderního trosečníka. Je vidět, že i v dnešní hyper technologické době může člověka potkat podobný osud jako Chucka Nollanda. Sám si někdy říkám, jaké by to bylo, nechat ten uspěchaný svět za sebou a ocitnout se na opuštěném ostrově, ale žádná idylka by to rozhodně nebyla, myslím, že vykreslení toho, jak by trosečník skutečně jednal bylo tady předvedno hodně realisticky. Silný, dojemný příběh o nadeji, odvaze a morální síle. Trio Zemeckis+Hanks+Silvestri je záruka vysoké kvality. 90%.

Časové pásmo bylo změněno