• Mysteriózní

Lesní duch (1981)

Rozumím tomu, že tahle ztřeštěnost je pro někoho kult, ale u mě Evil Dead moc nezabodovalo. Místy mě to pobavilo - třeba Brucík nebo houpající kamera, ale většinu času hodně nudilo. Ta amtérština z toho tryská všemi póry, a tenhle styl krvavé nadsázky se samoúčelnými nechuťárnami ( podobně jako Braindead ) mi nevoní. Pokračování je o krapet lepší, ale každý nějak musel začít, že ? - 30 %

Božský Bruce (2003)

Celkem průměrná komedie z repertoáru pitvořících se xichtů Jima Carreyho. Svého Ace Venturu už nejspíš nepřekoná, ani když má za spoluhráče "Rachel" a Pána Boha Morgana. Místy vtipné, místy hloupé, místy nudné - scéna s ovládnutím kolegova hlasu při čtení zpráv byla ale k popukání, až jsem slzel a díky ní od mě Bruce dostává něco navíc - 55 %

Těžko ho zabít (1990)

Tohle byla Seagolovka podle mustru, kterou jsem měl rád. Nasranej polda / agent nastoupí na všechny dacany aikidem, a hošani létají se zlomenýma údama. Steve ve formě, ne jak po týdnu ve fastfoodu, je rychlej, nekompromisní, užíval si to a já s ním, pro tohle byl tenkrát můj favorit - 60 %

Živý terč (1993)

Asisjská Holubice obsadila belgickou Roznožku s touhou zavzpomínat na časy Yun-Fat Chowa. No ale moc se mu nepřiblížil, přesto alespoň John dokázal pozvednul tohle dílko o ukousnuté chřestýšovo chřestítko nad Jeanův standart díky prošpikování svými typickými akčními bulled timy, létajícími kaskadéry, bílými opeřenci a sedícím záporákem Lancem. FACEOFF přesto zůstal nejlepším Hollywoodským filmem šibala Wooa - 60 %

Víkend u Bernieho (1989)

Náhodou mě se ta morbidní taškařice s nebožtíkem Berniem docela líbila a pobavila mě. Rozhodně to má větší kvalitu po stránce vtipu než drtivá většina dnešních komedií ze svobodných států amerických :-( 65 %.

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

No byla a je to pořádný béčko, ne-li céčko, se slaboduchými herci, slabým scénářem, nic moc triky, přeci jen už Terminátor měl 6 let a těch pár rubaček hromad šrotu to nevytrhlo. Chopit se toho pořádný studio s větším rozpočtem, třeba by to bylo lepčí - že by se tady pan Bay inspiroval ? Z nostalgie dávám 40 %, bez ní by to bylo tak o ještě 10 % míň.

Oheň (1991)

Výborné pokoukáníčko ze staré akční školy o nezkrotném plamenném živlu a partě hasičů / detektivů, kteří se snaží ho umlčet. Výborná hudba, afekty a hořící kaskadéři, sedící herecká parta a napínavá režie Rona Howarda nedá vydechnout ani po letech. Jestli jsem se nechtěl stát hasičem, když jsem Oheň poprvé viděl, ať shořím na popel - 75 %.

Trestná lavice (2005)

Obecné nadšení z filmů ( komedií ), kde vystupuje v hlavní roli Sandler nesdílím a že jsem jich několik zkouknul, abych zaslepeně nehaněl. Tahleta trestná lavice nijak nevybočuje z průměrnosti toho, co jsem viděl ( nepočítám serioznější Anger management nebo Spanglish ), navíc rugby je rugby, černé rapující hošany nemám rád - takže za těch pár frků a krásnou Courtney a její kouzelný dekolt 40 % :-)

Život Davida Galea (2003)

Velmi dobré drama s výbornými herci v čele s Laurou a samozřejmě Kevinem, který pomalu klepe na dveře mé TOP 10. Má to spád, myšlenkou, silné poselství a dobrou i když krapet neuvěřitelnou pointou. Narozdíl od Davida ale nejsem přesvědčený odpůrce trestu smrti, dokážu si přesto představit, že soukolí justice může pohřbít i slušného člověka - 80 %

S nasazením života (1993)

Lehce nadprůměrný thriller se známou šablonou - maniak co chce sundat prezidenta a v cestě mu stojí bodyguard, který to jen tan nenechá. Výsledek by zřejmě byl víc něž průměrný, nebýt výborného Malkoviche s dřevenou pistolkou a udýchaného Clinta, který má trauma z dob J. F. K. a příjemně plynoucí děj s dostatkem napětí - 75 %