• Mysteriózní

Půlnoc v Paříži (2011)

Nejsem až natolik erudovaný odborník a znalec osudů těch několika osobností, které Gil potkal na svých nočních toulkách Paříží, abych posoudil pravdivost, takže hodnotím jen stránku příběhovou, která má své kouzlo hlavně díky Paříži a typické hudbě, ale na druhý den, jsem si z toho moc nevybavil - kromě mně nesedícího Wilsona a komického Brodyho Dalího a pár odkazů o tom jak mohla vzniknout známá díla. Typická šablona romantických filmů druhu - Zdánlivě ideální pár, a když je chlup před svatbou a jeden z nich, nenapravitelný snílek, najde jinou cestu - příliš nepozdvihne ani Allenovo podání v ráji romantiků - Paříži - 60 %.

Hellboy (2004)

Že se nám s těmi komiksovými adaptacemi trhá pytel poslední dobou. Tenhle rudej ďáblík má svoje kvality, Ron se tady hodně předvedl a užil si to hláškování plnými hrstmi. Zamrzí místy hodně průměrná kvalita triků, celková nevyrovnanost scénáře a taky škoda, že postava Rodenova Rasputina nedostala víc prostoru, díky tomu bylo to jeho představení neslané, nemastné, podobní X-meni jsou o něco lepší - 60 %.

Rocky Balboa (2006)

Snad se už se nám Sly rozhodl uzavřít tuhle boxerskou ságu, trochu se bojím, že bude boxovat jeho vnuk :-) Ne vážně, jakžtakž se to povedlo, je taková sentimentální podívaná, místy hodně obroušená, jede zase ve vyjetých kolejích těch lepších předchůdců - trauma - výzva - trénink ( tady teda hodně narychlo ) - zápas. Přeci jen už bych toho vidláka Rockyho nechal navěky v tom lokálu, ať jako maitre´d vypráví svoje frky - P.S. Rambo 4, to byl jinej nářez - 60 %.

Konec světa (1999)

Solidní thriller s netradičním představitelem hlavního hrdiny, přesto jsem Arnie zapadl stejně jako vhodně vybrané ztělesnění pekelného knížete v podobě Gabriela. Mě se to líbilo, už jsem to viděl několikrát a pořád to má dobré parametry. Arnold umí i krapet hrát, když se snaží, sice neukazuje bicepsy a nekosí lumpíky na každým kroku, ale má to spád, napětí. Gevernér má na krku daleko horší kusy - 60 %.

Střelec (1995)

Dolph řídící LIAZku, Dolph odjíždějící z Prahy motoráčkem a přijíždějcí ve stejné soupravě do Vídně, agent CIA si to frčí na babetě, Z Hradčan k Národnímu jedním skokem :-) a pár dalších blbinek.Je to sranda ( asi nechtěná, ale dobrá ), s hloupočkým scénářem, na Lundgrena sakra málo akce, před světem jsme museli vypadat hrozně díky tomu ponurému socialistickému vizuálu, aspoň že ta Maruschka měla pěkné poprsí - 25 %

Legie (2010)

Trailer v podstatě přinesl všechno podstatné a ukázal ty jediné ucházející 3 scény, jinak jen plkárna, která nemá pořádný smysl, cíl, akci, triky a strašně nudí svou hloupostí, vatovitostí a zbytečností. Radši si přečtu Bibli v hebrejštině, rozdrásám záda důtkama a znovu zkouknu kompletní Lovce duchů než dát si tuhle Apokalyptickou Legii znovu - chudák Bettany - 25 %.

Riddick: Kronika temna (2004)

K čemu je hezký vizuál s dobrými triky, když příběh stojí za bačkoru, postavy spolu místy mluví jak retardi a celá ta Twohyho mystika mě obloukem míjí, fuč je ta atmosféra z Pitch Black samotný Nafťák to na svých bicepsech neutáhne. Tady zase někdo měl velký oči a nezvládnul to - 35 %.

12 opic (1995)

Hodně povedená scifárna z dílny jednoho z Létajících cirkusáků. Výborná atmosféra, zajímavá hudební vložka a, působivá na téma tématiky cestování časoprostorem a paradoxů s tím spojených, ale především skvěle vyšinutý Brad a mimořádně dobrý Bruce. Tohle se ti Terry moc povedlo, bohužel ale tvá další režijní díla jsou daleko slabší, asi jako několikrát vylouhovaný Earl Grey. Kousek od vrcholu - 85 %

Piano (1993)

Lehoulince nadprůměrné klavírní drama o nenaplněném životě, který téměř najde naplnění v rozbahněné divočině Nového Zélandu v objetí Harvouše. Vetkou část mého hodnocení si pro sebe ukradla Holly, která byla naprosto skvělá, klobouk dolů a působivá Nymanova hudba. Zbytek téhle "harlekýnky" mě nijak zvlášť nenadchnul, takže hlavně kvůli Holly dávám 60 %

Solomon Kane (2009)

Příjemné překvapeníčko z fantasy středověku. Rozhodně o notný kus lepší než Van Helsing, Hon na Čarodějnice a Kletba bří Grimmů a podobně laděných bráčků a navíc Mr. Purefoy je drsňák, to se musí nechat a ty jeho bambitky by mu záviděl samotný Babinský. Pohodička, nenáročná ale chytlavá záležitost - 70 %.