Amazing Spider-Man (2012)

Předražená, osminohá variace na Batman Begins, u které si nejsem úplně jistý, jestli mě vytáčí svojí neschopností doopravdy rebootovat (pod tímhle pojmem si představuji něco jiného než nekonečné parafrázování Raimiho), nebo regulérním selháním v oblasti střihu a dramaturgie, jehož důsledkem je série více či méně nelogických scén bez dramatické struktury (všimněte si, jak se tam všechno děje ráz na ráz bez jakékoliv výstavby). Asi obojí, což ve finále doráží Webbova neschopnost vytvořit s rozpočtem Spider-Mana 3 alespoň takové akční divadlo, jaké strýček Sam předvedl ve své verzi prvních Parkerových krůčků po zdi. Alespoň že Martin Sheen hraje Martina Sheena a Gwen nemá v šatníku nic jiného než "mini" a podkolenky. P.S.: Může být film o Spider-Manovi dobrý, když je titulní hrdina otravný imbecil a vedlejší postavy mu v počtu hlášek dávají brutálnější K.O. než Drago Apollovi?

Samuraj (1967)

Drive, Rozhovor a Ghost Dog v jednom. Navrch s geniálním Delonem a finále, jehož síla bude dlouho rezonovat. PECKA.

Dracula Daria Argenta (2012)

Asi jako by se Jakubisko s Vorlíčkem zhulili a četli u toho Stokera. Neatmosférické, překvapivě málo brutální (hodně nepříjemné překvapení), s dialogy, střihem a triky, z nichž ještě 12 hodin po projekci zvracím jako Alík. Být Argentova verze součástí policejních výslechů, přiznám se snad k čemukoliv. 3D ovšem nadprůměrné.

Staré pověsti české (1952)

Šíleně z rychlíku a pro dnešní děcka poměrně nesrozumitelné (alespoň, co jsem stihnul okoukat), ale animace dosahuje takových výšin, že se z Trnkovy práce stejně musíte posadit na zadek.

Piraňa 3DD (2012)

"You have never seen Baywatch? Knight Rider? Anaconda 3?" Míň koziček, střev, krve i pornohereček, ale o to větší zábava. Scénář je samozřejmě hnůj (v podstatě na úrovni jedničky), ale Gulager mnohem líp pracuje s lekačkami, napětím a především humorem, jenž se v poslední půlhodince rozjede s takovou kadencí, že filmu odpustíte v podstatě cokoliv. A navíc má Hajzlhofa, jehož "bjůkenenovské" etudy jsou pro film jednoznačnou vstupenkou do zlatého fondu "party filmů". FISHHUNTER!!!

2 $ocky (2011) (seriál)

Vtipné, nápadité, s okouzlující ústřední dvojkou a hlavně nekompromisním Olegem, který si každou scénu suverénně krade pro sebe.

Nová holka (2011) (seriál)

Po ubíjejících úvodních epizodách, ovlivněných přeobsazováním a příliš dlouho neujasněnou dramaturgií (počkáme, na co budou lidi reagovat prvních pět dílů a podle toho budeme psát další epizody), solidní komediální nášup, v němž je čas na romantiku, vtipy a oproti konkurenci ohromný porce divnosti. Z předložených postav totiž normální není ani jedna a v normálním světě by už dávno skončily na sedativech. A to mi svým způsobem (a s kukadli Zooey) přijde dost svěží a zábavný.

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Avengers: EMH tuhle vypravěčsky krkolomnou dětinskost (já vim, je to "kámoš, Spidey", ale stejně) válcují až hanebně moc. Alespoň že humor je v rámci cílovky fajn.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

S odřenou zadelí, ale ještě pořád druhý nejlepší díl. Do půlky ale velká slabota, trpící mizernou režií, vyšeptalými vtipy typu "pamatuješ na to, jak jsme dělali tohle a tohle?" a vlastně i celkovou nezajímavostí celého osazenstva, u něhož jsem měl neustále pocit, že jsou na place jenom proto, že mají kariéry v řiti a za rohem na ně čeká chlápek z berňáku kvůli neplacení daní. Cca v polovině (oslava narozenin a následně Stiflerova party) se ovšem jakoby lusknutím prstů všechno obrátí o 180 stupňů a Prcičky se vrátí v plné síle. Najednou fungují nostalgické chvíle (geniální soundtrackové odkazy!!!), konečně se dostaví i bránici likvidující gagy (Jimův táta a Stifler opět ve formě + Sherminátor!) a finální přísun životních mouder už dlouho netrefil hřebíček tolik na hlavičku. 7/10, už jen kvůli titulkové kino-scéně, která uzavře kruh snad nejlíp, jak to šlo.

Sněhurka (2012)

Kultivovaný Troška, kterému někdo nalil do hlavy pořádnou dávku nadsázky a ironie. Aneb jak se dal Singh na mainstream a až na ústřelový casting s Julií Roberts (jejímž vrcholem je natření ksichtu ptačím hovnem) ukázal, že tyhle tupoučké vyprávěnky s návdavkem humoru (fajn timing jednorázových frků) zvládá spolu s akčními scénami levou zadní. Obzvlášť poslední dvacetiminutovka se povedla náramně, přičemž Hammer se "slečnou obočí" jsou nečekaně sympatickým párem do nepohody, kterému se dá držet palec a občas se s ním i příjemně zasmát. Nejsem si sice úplně jistý, jak bude kombinace primitivního humoru pro mrňata, uvědomělé ironie a hraní si s žánrem na hranici parodie fungovat na obyčejného Pepu z Nemanic, ale tuhle Sněhurku rozhodně nejde vinit z toho, že by se nesnažila o svůj pohled na věc a jen rejžovala peníze. 6/10 a jsem hodně zvědavý na originální znění. Český dabing je i přes trefné hlasové obsazení pořád jen "na půl huby".