Shrek (2001)

Pří škaredém počasí jsem Shreka viděl na dovolené osmkrát za dva dny. Mysím, že to už něco značí!

Charlieho andílci (2000)

Jedna z nejprofláknutějších akčňáren u nás. Krásný ženský, "napínavý" příběh, hodně romantiky, trocha akce. Když to převedu na gastro, tak je to recept možná do jídelny na hlaváku, ale pro náctileté je to "smažák" :))

Na plný plyn (2003)

Nudnejsi zacatek? No a co? Film se pomalinku rozjizdel a na konci byl v plne rychlosti, tak jako auto, pomalinku se rozjizdi, akceleruje a uz to frci... Pro mne jeden z nejlepsich "automobilovych" filmu, jaky jsem kdy videl i tou skvelou kamerou. Jen nechapu originalni nazev, ten mi trosku unikl.

Blafuj jako Beckham (2002)

Jsem stastny jako snad nikdy predtim, ze existuje komedie (nejen) pro mlade, ktera se netoci kolem sexu, perverznost ia fekalnich vyjevu hlavnich hrdinu. Prijemna komedie se zacinajici Keriou o fotbalu, ktery mam tak rad je opravdu skvelou podivanou, neni to zadny trhak, zadne akcni sceny, zadne efekty, je to prijemny film na stredecni vecer. Jak tady uz nkdo pise, po case uz omrzi to ustavicne "co kdyz na to rodice prijdou; tys nas zradila, nikam", ale to na kvalite neubira.

Justine: V žáru vášně (1996)

Ja miluji tyhle eroticky "komedie", to je neco uzasneho, jak se clovek nasmeje a pritom to nebyl ani autoruv umysl. Tolik hloupeho a debilniho jsem dlouho nevidel a to, ze skoro vsechny eroticke filmy stoji na jednom a to na hovne. Proste eroticky film s jednou erotickou scenou a studentkou, ktera je strasne chytra, ale taky strasne pritom naivni. A ano, aby americanka s namalovanyma ocima rikala 100x za sebou, ze Justine je nadherny kvet, ktery by se nemel utrhnout, jo, to je prima. Ale to nic neni oproti tomu, ze najednou se objevi profesor s kloboukem a lupama, drzi v ruce zbran a rika: Pust ji, nebo te zabiju. A nacek zmackne knofilm na pet metru vzdalene stene a vypari se. Jo, dost dobry... Doporucuji vsem! A na druhy dil se rozhodne budu divat .)

Sejmi eso (2006)

Na vic, nez tri hvezdy to nema. Hvezdicku si to zaslouzi za obsazeni, do posledni chvile same velkem hvezdy filmoveho platna. Nejvice se mi libi titulek - "Ben Affleck v hlavni roli", ale je jen tak z niceho nic po triceti minutach zastrelen. Druha hvezda za kamerove efekty a ta treti za celkovy dojem, ale spoustu z toho filmu jsem nepochopil, velke nejasnosti neobjasnil ani "objasnovac" v podobe bileho textu dole na obrazovce ze zacatku filmu. Takze na sobotni odpoledne a zahnani nudy to neni nejlepsi, to asi radsi pustte my z kacerova, to aspon usnete.

Kmotr (1972)

Po precteni knihy jsem byl uplne v tranzu, taky mi to trvalo pouze dva dny a stale jsem usilovne shanel dvd a kdyz se chce, tak to jde. Hned po prvni projekci to bylo jasnych pet bodu, mozna bych dal i vic, kdyby to slo! Ale ted, kdyz tak po case uvazuji, tak existuje par lepsich gangsterskych filmu, ktere se zameruji primo. Kmotr je imho dost precenovan a ma spoustu chyb, ktere si malo kdo chce pripustit. Urcite u plneho poctu zustanu diky Marlonovi, ktery je dokonaly! 9/10

Kmotr II (1974)

Váhám nad tím, co bylo lepší, jestli jednička, nebo dvojka. Tohle rozhodování nechám stranou a zaměřím se na dvojku. CO se týká scén z Vitova mládí, kde ho stvárňuje DeNiro jsou naprosto dokonalá, určitě nejlepší části ve filmu. Druhá dějová linie byla taktéž nadrpůměrná, ale chvílemi, kdy to bylo skoro one man show Al Pacina jsem se malinko nudil. Ale musím dát plný počet, protože všechny díly Kmotra jsou mojí srdeční záležitostí, rozhodně jeden z nejlepších filmů světové kinematografie. Líbil se mi také Duvall jako Tom Hagen, hrál tročiku jinak, drsněji a sedlo mu to. Jen škoda, že právě toho Oscara nedostal on, ale De Niro si ho zasloužil.

Kmotr III (1990)

Tohle pokračování nemělo vůbec vzniknout...