• Pohádka

Benny a Joon (1993)

Tož dobré to bylo a zahřálo mě to u srdíčka. Joon a Sam jsou výborně napsané postavy a hlavně výborně zahrané.

V jako Vendeta (2005)

Je to už delší dobu, co jsem film viděla, nepamatuji si vlastně děj, jen ten zvláštní pocit, který jsem po celou dobu sledování filmu měla, něčím mě prostě uchvátil, i když netuším čím, že by atmosférou, nebo tajemnem, nebo tím vším dohromady...

Králova řeč (2010)

Celý film na mě působil tak nějak ano, ne, ano, ne a opět ano, ne. Dala bych tak 2a půl *. Viděla jsem ho v originále s titulky a prvních 15 minut, jsem vůbec nechápala, o čem je řeč. Navíc jsem nějak nepostřehla, že král má ,, mo mo moribundus“. Zajímavé téma vycházející ze skutečnosti, ale koktavostí trpělo určitě více osobností, o kterých nikdo film nenatočil. Celý film na mě působil tak nějak odměřeně a sucharsky, tedy britsky, nevím, jestli ke škodě, nebo k užitku, nějak se pořád nemohu rozhodnout. Třeba po opětovném shlédnutí, v budoucnu, své hodnocení přehodnotím. Geoffrey Rush byl však skvělý.

Gulliverovy cesty (2010)

Když se mi stane, že u filmu 5 krát vytuhnu a musím se přinutit, abych ho dokoukala, tak se někde stala chyba, nebo to opravdu nebude film pro mě. Takové zprznění knižní předlohy se opravdu často nevidí. Film o loserovi Gulliverovi, ze kterého se příchodem do Liliputu, stává velký pozér, k takovému druhu filmů patří. Nokonec se mu nejen podaří sbalit nejkrásnější bábovku na světě, ale i s podivem zachránit malé človíčky. Nevím, která z těchto 2 možností je více nereálná. Asi si budu muset hodit mincí a doufat, že vybuchne a zabije mě, aby mě to nenutilo, nad takovým filmem přemýšlet. Gulliver, který není ani charismatický a bohužel vypadá i působí, jako ,,onanista mdlého rozumu.“ (Pzn. Omlouvám se uživateli Generovi, že jsem použila jeho vyjádření, o své osobě, děkuji ) , ale nic výstižnějšího mě pro postavu Gullivera opravdu nenapadlo. U scény s kropením, děkuji tvůrcům, že tento paskvil nedotáhli, až do úplné absurdity a mdlý onanista Gulliver byl vidět pouze ze zadu, vidět ho ze předu, tak by mě dozajista museli křísit. Navíc souboj Gullivera s ,,Transformerem“, nebo co to ,,ksakru“ bylo, byl na mě opravdu přitažený za vlasy. Kdyby aspoň tvůrci přivolali na pomoc se záchranou světa Umpalumpy s Karlíkem, nebo Rákosníčka, nebo jakoukoliv jinou pohádkovou postavu, možná by příběh aspoň maličko působil pohádkovým dojmem. Jediný na koho se dalo, dívat byl Jason Segel.

Jízda (1994)

Jízda mě pokaždé dokáže vtáhnout do děje, je až s podivem, co tenhle rádoby obyčejný filmek se mnou dokáže udělat. Pokaždé jen tak sedím, kochám se a kochám a nechám se unášet někam do dáli. Z toho snímku úplně čiší letní atmosféra, taková ta úžasná letní pohodička, kdy je člověk pánem svého času a může dělat všechno a nebo nic.Navíc z něj dýchá neuvěřitelná nostalgie, kdyby někdo v dnešní době, natočil něco takového a snažil se to zasadit do retro stylu 90. let, nepůsobilo by to věrohodně. Nikdy v tom filmu nevnímám, že má vlastně špatný konec, zvláštní, uvědomila jsem si to až teď. Luxusní snímek a luxusní pohodová hudba. Mám jednu ruku dlouhou, pokaždé opravdu dlouho nemůžu dostat z hlavy.

Nuda v Brně (2003)

,,Olinko, ty mi lžeš, ty jsi ten řízek snědla bez chleba!" Nuda v Brně, náhodou vůbec není nuda, jen se tomu filmu musí přijít na chuť. Napoprvé nic moc, půlku filmu jsem si též připadala, jako kuřátko, co se ztratilo. Na podruhé lepší a na potřetí na **** Olinka válela a v reálném životě je to i pěkná baba.

Nemocnice XXXXL (2007) (seriál)

Zrovna se na to dívám. Pořád mi nějak nejde do hlavy, jak někdo dobrovolně může nakynout do rozměrů mláděte hrocha, nebo když už to dovolí ten člověk a nemůže se ani hýbat a jen leží, proč ho v tom tedy i nadále podporují příbuzní a nesnaží se nějak regulovat dávky jídla, takto postiženého člověka. Je stašné pozorovat lidi, které musejí vybourat z vlastního domu a vyndávat je za pomoci jeřábu.

Maraton lásky (2007)

Přiznávám, že tuto komedii jsem chtěla vidět jen kvůli Dylanu Moranovi, netušila jsem, že tam bude mít jen malý štěk. Rozhodně mě tento film neurazil, docela dobře pobavil, nejdou na něm moc hledat mouchy, není to totiž film, který by se zrovna diváka snažil něčím oslnit, ani pobavit do té podoby, že by se smíchy svíjel po zemi. Předvídatelný děj o loserovi, který se snaží dokázat okolí a hlavně sám sobě, že není tak velký loser, jak si všichni myslí. Nakonec všechno dobře dopadne. Co taky jiného čekat od komedie, že? Tragický závěr těžko. Jestli tam byl opravdu zadek Morana, is not so perfect.

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Moje oblíbené pohádka, když jsem byla malá. Teď jsem je viděla znovu, je to klasika, která pro mě nikdy nezestárne. S odstupem času, ale zjišťuji, že vůbec nemám ráda toho většího medvěda, on toho maličkého pořád stírá a je hrozně protivnej a škodolibej.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan Atkinson, jako Mr. Bean, je opravdu skvělý, nikdo jiný nedokáže beze slov vyjádřit to co on, pouze mimikou. Bohužel, já si potrpím spíše na mluvený humor, proto dávám pouze 4 *, nemůžu jinak.