• Pohádka

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

,, A anglickej aksán - horkej brambor do huby, to jde výborně, koukejte. No, dobrý. No vidíte, jenom žádný starosti.“ Lelíček je moje nejoblíbenější komedie s Vlastou Burianem a scénka s přízvukem patří vůbec k mým nejoblíbenějším.Navíc Martin Frič, byl opravdu elegantně okouzlující člověk.

Dívka v modrém (1939)

Myslím si, že je to jeden z nejlépe zpracovaných filmů své éry, není to jen bezduchá komedie, má větší hloubku a najdeme zde i hloubavé myšlenky. Odřich Nový, tu vůbec nepůsobí jako svůdník, ale opravdu jako někdo, kdo spíše utíká před ženskou pozorností. Lída Baarová je dokonalá Femme fatale.

Dědeček, Kyliján a já (1966)

Srdeční záležitost celé naší rodiny, díváme se pokaždé, když tento film dávají v televizi a zasvěcujeme do něho další generace.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

,, Buď hodnej pejsek, nezlob, nebo zase dostanu.“ Bezkonkurenční ,,komiksová“ komedie a možná i jediná svého druhu. Mrzí mě, že české programy neustále omílají staré komedie a tento film jsem v televizi viděla snad jednou jedinkrát. Černobílé zpracování filmu ho dělá jedinečným. Dana Medřická, jako dominantní docentka je naprosto výborná a Jiří Sovák, jako její uťápnutý manžel jakbysmet. Ke komiksovému trojlístu Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, nelze dodat nic víc než, že opravdu vypadají jako dokonalé komiksové postavy.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

,, Co si počít, když jste v koncích a nemáte naději na záchranu, uvědomte si, jaké máte štěstí, že se Vám až doposud dařilo, nebo pokud se Vám doposud nedařilo, což je v této situaci pravděpodobné, uvědomte si, jaké máte štěstí, že Vaše trápení brzy skončí.“ Výborně zpracovaný snímek co se týká vizuální stránky postaviček Vogonů, maniodepresivního Marvina atd. Na pohled na mě velmi zapůsobilo sledovat výrobu planety na zakázku. Jinak bohužel pořád nemám srovnání s kultovní knihou, o které jsem tolik slyšela, ale pořád mi nějak nezbývá čásek si tuto pentalogii obstarat. Stopařova průvodce jsem slyšela také v mp3 verzi a vůbec to nebylo špatné. Někdy bych chtěla ochutnat Bakaliktický megacloumák. :oD

Svět podle Prota (2001)

Film, který ukazuje, že je někdy lepší věřit milosrdné lži, než se dopátrat bolestivé pravdy. Celý film jsem byla v napjatém očekávání, kdo vlastně ve skutečnosti Prot je. Kdyby se na konci změnil v zeleného mužíčka, asi by mi spadla čelist úžasem. Děkuji tvůrcům, že to neudělali a nedotáhli tento film do extrémní absurdity. Skvěle zpracovaný film, který dokáže diváka udržet napjatého, až do závěrečného rozuzlení. Skvělý herecký výkon Kevina Spaceyho. Hodně jsem slyšela i o knize, ale zatím nemám možnost porovnání.

Osudový dotek (2004)

Moc nemusím filmy se sci- Fi tématikou, no jak které. Vždycky mě, ale zajímalo, co by se stalo, kdybychom se vrátili do minulosti a malinko ji pozměnili. Jestli by to opravdu mohlo mít dalekosáhlý dopad na historii lidstva, nebo jestli by se nezměnilo vůbec nic. Zajímavě zpracovaný film, i když uznávám, že ke konci, už těch změn bylo na můj vkus trochu moc. Je to film, při kterém se člověk musí soustředit na děj a neustále nad ním přemýšlet, jakmile nám něco uteče, tak se v ději nenávratně ztratíme. Další z filmů u kterého si i po několikátém shlédnutí, všímám neustále nových detailů a to mě na něm právě baví. Podle mě, ani tak nezáleželo na představiteli hlavní role, na prvním místě je tady děj, hlavní roli mohl hrát klidně i někdo jiný. Tím nechci říct, že Ashton Kutcher byl špatný, ale nějak jsem tu jeho výkon moc nevnímala.

Život je krásný (1997)

Přiznávám se bez mučení můj první a zatím i jediný film, u kterého jsem na konci brečela, jako želva. V ostatních filmech, i kdyby tam vyvraždili celé lidstvo, nehnu ani brvou. Vlastně tam vůbec ani není záběr zpříma, jak Guida zastřelili. Do půlky filmu se vždycky hurónsky chechtám. Od půlky filmu, si rovnou můžu připravit zásobu kapesníků, jaký má film na mě efekt. S odstupem času vím, že je to Benigniho taktika, jak chytnout diváka za srdce. V začátku filmu ho přimět rozesmát se a od půlky filmu ,,děj se vůle boží.“ Prozatím mu tato taktika vychází i v dalších filmech. Tento film, ale prvořadě těží z výborného námětu a toho jak originálně se s ním Benigni popral.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Poprvé se mi film nelíbil ani trochu a přiznám se, že jsem se mu i trochu vysmívala. Jenže to jsem byla o nějaký ten pátek mladší a viděla jsem svět úplně jinýma očima typu: ,, Bože, co je na tom, tak se rozešli, ona na něj zapomene a život pofrčí dál, bez toho, aby si musela nechat přemazat mozek, to je ale pitomost, haha.“ Nicméně teď, když jsem starší a v citech snad zkušenější vím, že osudová láska, někdy jen tak sama od sebe přebolet nedokáže a přegumovat mozek bych si nechala klidně taky. Mandarinka Klementínka se mi ve filmu líbila moc, protože je originální a nepatří mezi klasické vychrtlé herečky. Jim Carrey mě příjemně překvapil, byla to pro mě jeho první vážná role.