Špunti na vodě (2017)

Klon S tebou mne baví svět na vodě, který se snaží být komedií, ale je to jen úsměvné a ne vtipné ( já se pousmál až po dvaceti minutách), snaží se být filmem pro děti, ale v těch se neřeší pokus o znásilnění a paragrafy o zneužívání, snaží se být psychologický v rovině otec dcera, ale je to zkratkovité a primitivní. Jediná linka zajímavá je Liška vs. Kvantiková, cesta holek, pak něco málo Langoše a Čermáka a ty děti jsou tam dějově úplně zbytečný. Moje heslo, že k hezkému filmovému zážitku stačí, voda, sluníčko, holky v bikinách se celkem naplnilo, protože jestli tenhle film má nějaké grandiózní plus tak je to atmosféra letní vodácké jízdy, kterou jsem měl hned chuť absolvovat. A možná to je filmový start Jany Kvantikové v Čechách. PS: Přijde mi uhozený jak často v televizi romantizujou vztahy partněrů s věkovým rozdílem 20+

Pobřežní hlídka (2017)

První polovina má celkem světlé momenty - svižné vyprávění, nějaká ta záchranářská akce ( ikdyž digitální a ještě v minimálním množství) a humor, který si pohrává s narážkami na popkulturu a ten původní seriál a bohužel pubertální fekální humor, který převažuje. První polovina toho filmu je pro mne celkem fajn s rezervou a druhá polovina filmu se změní v podprůměrný akční krimi, která nemá s pobřežní hlídkou co do činění. Pro mne celkem zklamání a pro mne osobně překvapení jsem si myslel, že mi k spokojenému filmovému zážitku stačí moře, sluníčko a holky v bikinách. Nestačilo.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Parádní svižná dobrodružná osmdesátková honba za pokladem v potopeném letadlu - můj dětský nejakčnější film a asi jediný film z Nového Zélandu.

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Hodně silný dechberoucí dokument o útěku z jedné z nejhorších diktatur přes komunistickou Čínu, která je silně nepřátelská vůči severokorejským uprchlíkům. Už začátek je síla, převaděč převede šestadvacetiletou severokorejku a hned na hranici ji chce prodat pasákovi, kterej by z ní udělal prostitutku. Naštěstí ji štáb za 500 euro vykoupil.

Taxi, taxi (2000)

Nejlepší z taxikářské série, rychlé vozy, rychlá akce, ninjové, sexy holky ( Emma Wiklund absolutně top), co se umějí prát, kaskadérské kousky a pár věcí, kterým jsem se opravdu zasmál ( dokonce i u nindžáááááh)

Taxi (1998)

Ve své době celkem originální svižná vtipná záležitost s hlavním hrdinou, který moc sympatií ale nebudil.

Cartouche (2009) (TV film)

Neřeším srovnání s legendou s Belmondem, ale tenhle film mne prostě nevtáhl do děje. Oceňuji, že frantíci umějí i z televizního filmu udělat kostýmovou podívanou, ale mne to jako celek nebavilo.

Slepá (2014)

Hodně těžký film, kde realita střídá fantazii tak často, že je to zmatené. Psychologický film, kde je celkem zajímavě nastíněné s jakými i drobnými komplikacemi by se v životě setkal každý kdo by oslepl. Film, který si zapamatuji, ale který mne nenadchnul. Snad krom hereckého výkonu hlavní představitelky, který byl opravdu famózní.

Až po uši - Epizoda 12 (2014) (epizoda)

Scéna Kolesárová, Čvančarová, Geislerová za pět hvězd..... ty vaše polízanice.