Nulová šance (1988) (seriál)

Špionážní akční seriál z osmdesátek - z dnešního pohledu naivní, hravý až parodický, ale legendární. Lidi, kteří si nepamatují ani jednu epizodu si vybaví hlášku z každého dílu: Tento disk se zničí za deset sekund. A pak ta instrumentální pecka, jejíž motiv je moderní i do těch filmových celovečeráků odvozených z tohoto seriálu.

Mission: Impossible (1996)

Životní role marka Vašuta - 10 sekund. Jinak solidní špionážní akčňák odehrávající se chvilku v Praze.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Americká bondovka - hromada akce na spoustě atraktivních míst s nestárnoucím Cruisem a českými herci. Nakonec mne ale nejvíc zaujalo BMW i8, kterým se tu Ethan Hunt tři roky před oficiálním prodejem. Tomu říkám product placement !!!

Život je život (2015)

Oceňuji odvahu pustit se do takového žánru - klobouk dolů. Film na variaci Muže z Acapulka ( kombinace představ a skutečnosti ) ale není moc dotažený. Potenciál měl obrovský, ale nakonec sklouzl k troškovské ukřičenosti. Belmondovského kontrastu a vtipu bohužel nedosahuje. Škoda peněz za kino, ale oceňuji jinou věc. Jestliže nejhezčí oči slovenského filmu ( dle mého názoru !) má Judith Bardos , nejhezčí úsměv má Táňa Pauhofová, nejhezčí erotickou auru má Vica Kerekes tak tímto prvním filmem se Kristina Peláková stává nejhezčí československou herečkou dneška. Dvě ze tří hvězd dávám jen kvůli tomu jak mne okouzlila.

Odsun (2010)

Francouzský způsob čištění Francie od Židů - ne tak provoplánovitě násilné jako na východě, s o to větší tolerancí běžných Francouzů, ale přesto se tu jednotlivci ukazují jako hrdinové. Naprosto klíčové je shromaždiště na cyklistickém stadionu, kde ta depka a beznaděj začíná naplno a končí až v osvětim. Na stejné téma vznikl ve stejném roce i film Klíč k minulosti, tak nevím zda tvůrci neušetřili na exteriérech toho stadionu, když byl asi použit ve dvou filmech naráz.

Jaguár (1996)

Dobrodružná romance z Amazonie. Trochu naivní ale koukatelné. Jedna hvězda pro tu krásnou Venezuelanku Pantricii.

Super Mario Bros. (1993)

Akční film dle videohry v disneyovském hávu - barevné, veselé, nic drastického. Žádná pecka to není, ale hvězdy dávám hlavně za tu pecku od Roxette.

Rytíři (1993)

Docela originální apolkalyptické sci-fi - roboti, bojová umění, šermířské souboje, drsná hlavní hrdinka. Má to sice formu béčkového akčňáku, ale mne to zaujalo. Až na ten dementní konec, kdy autoři čekali asi komerční úspěch, který jim dovolí to dotočit v druhém ( ? třetím ?) filmu pokračování.

Blade 2 (2002)

Slabší než jednička, ale okořeněné českou stopou. Hollywoodská kariéra Marka Vašuta ještě doutnala, než pochopil, že než se prosadit v takových amerických tyjátrech tak je lepší natočit Román pro ženy, kde má hlavní roli.

Blade (1998)

Hvězdy dávám za vcelku originální námět a ten titulní song od Public domain. Ale jinak to až taková řežba není.