Blade (1998)

Hvězdy dávám za vcelku originální námět a ten titulní song od Public domain. Ale jinak to až taková řežba není.

Chaplin (1992)

Životní příběh Chaplina zobrazený vcelku přehledně a poutavě. Kdo zná Chaplina jen jako černobílou němou komickou figurkou bude vcelku překvapen kdo to vlastně byl.

Šerifové (1998)

Obdoba Uprchlíka s Harrisonem Fordem , ale trochu akčnější, ale o to méně nápadité. Poslední smysluplnějí film Wesleye Snipese.

Uprchlík (1993)

Strhující podívaná o pronásledování nevinného doktora obviněného z vraždy vlastní manželky. Postup pátrání a vypátrání skutečného pachatele a objednavatele.

Černý Tulipán (1964)

Legendární dobrodružná šermovačka, která ač natočená v roce 1964 je koukatelná jako pohádka ještě dnes. Delon v roli, která ho definovala jako odvážného krasavce a svůdníka 19. století

Jan Hus (2015) (TV film)

Velice výpravné, celkem přehledné a pro lidi, kteří nemají historii jako koníčka poučné a upřímně řečeno debaty mudrců, že některá fakta jsou nepřesná mi přijdou směšná. Je to 600 let a nikdo neví jak to bylo ( nebyl tehdy internet ) ani jak vlastně Hus vypadal. Kdyby absolventi základních škol měli své znalosti o upálení mistra jana Husa odvozovat od tohoto filmu, tak by to byl větší úspěch, než kolik jim toho zůstane v hlavě po hodinách dějepisu. Překvapivá poloha hraní Matěje Hádka se mi hrozně líbila.

Gangster Ka (2015)

Kdo si oblíbil Cirkus Bukowsky nebude zklamán - styl pana Pachla mi sedí. Životní příběh Káčka popisuje docela přehledně ( také díky voiceoverům , které nejsou až tak rušivé jak se tady píše ) jak asi funguje podnikání takovýchto borců. Jediná nedokonalost - nebylo pořádně vysvětleno jak ta paní zadržovala tu poštu čepra ( lidi kteří o tom nečetli se v tom trochu ztratí ) V postavách Etzlera se asi pozná František Mrázek a v Pyškovi zase Starka J. a pan Zpěvák V. Premiér Gross asi taky nemá klidné spaní, když mu tady přisuzují nájemnou vraždu a to nemluvím o pověsti soutěže Miss ČR. Co se týká hereckých výkonů - Čermák se dal čekat, že mu to sedne, Hanzlík v tom minimu taky boduje, tak jako Etzler, Svátková taky ( ukázala krom talentu i hezká prsa ) ale nejvíc překvapil Predrag a ještě víc A.Pyško, který tady dle mého dokazuje, že to je pan herec. Solidní podívaná v žánru byznysopolitické krimi, ale pokračování bude asi víc pořádná gangsterka. Těším se.

V tichu (2014)

Dialogy nahrazeny voiceovery po celý film, který obrazově ukazuje několik skutečných životních příběhů židovských umělců před válkou, během války až po návrat z koncentráku po válce. Jednoduchý film ve velmi těžké formě, kterou moc lidí nezkousne. Body dávám za výpravu ( opět respekt, že na Slovensku natočí historický film ) a za nejhezčí oči československého filmu - Judit Bardos.

Dealer (1996)

Sedm dní ze života drogového dealera, přičemž to hlavnímu hrdinovi jde od deseti k pěti. Kim Bodnia hraje velice přirozeně, Mikkelsen v té době asi nebyl tak známý taky boduje jako parťák feťák ( proto je v dalším díle v hlavní roli ), dvojka yugošů Buric a Labovic naprosto uvěřitelní. Herecký koncert v dobrém scénáři, točený často bez střihu jednou kamerou. Dobrá podívaná, ale další díly jsou ještě syrovější.

Let číslo 93 (2006)

Realističtější než patetický Stone.