Inferno (1999)

Van Damme si to rozdává se dvěma úplně nahatejma blondýnkama... to je asi jediná originality toho filmu v jeho kariéře. Při natáčení se asi nenudili, ale dějová linka nestojí za nic.

Dvojitý zásah (1991)

Akční klasika Jean Claude van Damme v hlavní dvojroli. Obsahuje všechny neduhy akčních filmů jako zjednodušenost vykreslení hlavních postav, přímočarý předpovídatelný děj včetně konce, stejný výraz v obličeji od začátku do konce u hlavního hrdiny, primitivní souboje bez zranění, jenže pro každýho komu bylo mezi pěti a dvaceti lety v době premiéry absolutní nostalgická klasika. Pokud by se kvalita filmu měla brát podle toho jak moc zasáhne a ovlivní diváky tak filmy jako Dvojitý zásah by dostaly Oscara, protože po skončení filmů Woody Allena si lidé na chvíli možná zastaví a zamyslí, ale po skončení filmů s JCVD se celá generace rozeběhla do tělocvičen bojových sportů v době karatemánie. Jeden z vrcholů Van Dammeho kariéry, která z něj vytvořil akčního hrdinu. Už dlouho jsem nezažil, že by mladí kluci jako největší hit měli triko s dvojportrétem hlavního hrdiny z toho filmu. Kdo ho měl, byl v éře karatefilmů teenagerovské eso.

Živý terč (1993)

Kdysi mi brácha tvrdil, že kdyby v tom filmu nebyly zpomalené záběry trval by 45 minut ... teď už mu věřím, ačkoliv jsem neměl stopky. Trochu slabší Van Dammův film z éry jeho vrcholu.

Černý orel (1988)

Hodně akční pravěk a van Damme dokonce v záporné roli.

Smrt stopařek (1979)

Arabela a Xenie nahoře bez na pár sekund a brutálně zavražděny... kriminální klasika ačkoliv tam hrál hlavní roli ten ultrakomouš Buchvaldek.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Není to špatné, žádný zázrak, takže body jen za Soňu a kupodivu tleskám panu režisérovi, který od dob Byl jednou jeden polda měl těžce sestupnou tendenci svých děl, protože tohle mělo vcelku hlavu a patu.

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Když si někdo na takový film sežene peníze, tak proč ne, ale lituju lidi , kteří na to šli do kina a čekali víc. Úplně bych to tolerantně nezatracoval, ale pořádnej výbuch smíchu jsem měl jej jednou a jinak to vtipný moc nebylo.

Byl jednou jeden polda (1995)

Ale jo, ten první díl má aspoň nějakou vtipnou dějovou linku, pár vtipů, kterým jsem se upřímně zasmál a excelentní komediální herecký koncert pana Potměšila. Nic víc jsem od komedie z roku 1995 nečekal.

Stav ztroskotání (1983)

Parta pionýrů se správňáckým vedoucím putují po vodě, pak řeší krádež peněz, z které obviní romskou bandičku vodáků v čele s Tofim , pak šmírujou jednu cikánku nahoře bez jak se koupe, no a pak se zjistí, že tahle parta to neukradla, že to byl jeden z nich naprosto árijský typ, ale podrazák.

Fany (1995)

Herecký koncert bohdalové a jiráskové, ale film mne moc nnenadchnul.