• Krátkometrážní

Into the Badlands (2015) (seriál)

Multižánrový postapo seriál s prvky westernu a honkongské klasiky se zajímavým vizuálem. Guilty pleasure roku. Realističnost soubojů jde stranou ve prospěch choreografie. Přepálená stylizace bojových scén většinou působila rušivě. Ale beru to jako záměr a "fan service". Oproti tomu "epickou" bitvu ve třetí sezóně jsem zvládl jen s rychloposuvem. Více než forma mě však v křesle udržel výborný šestákově brakový příběh a vizuál. Tedy až na směšně nepraktické buřinky či bílé uniformy kliperů Chau. Quinn typově odpovídá Abrahamu Lincolnovi. Je to náhoda? Nemyslím si.

Jeden hráč chybí (2015)

Sympatická artovka. Graficky skvělá (rastry, kompozice, barvy), možná ne úplně srozumitelná.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Pro mě osobně nejlepší Defendersovský seriál. Velmi "civilně" pojatý a na tento typ seriálů obsazený výbornými herci. Tennant v roli sociopatického záporáka válí.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Pohádka, zjevně obdařená vyšším rozpočtem na výpravu i herecký ansámbl, kterou lze charakterizovat jako návrat ke kořenům klasiky. Jelikož naši pohádkologové neobjektivně podhodnocují, dovolím si učinit opak.

Jupiter vychází (2015)

Že by Wachovští přiznali karmu, pardon barvu? Pokud něco obdobného vytvoří Marvel v žánru akční/scifi, všichni si sednou na zadek a mlátí čelem o zem. Když si udělají Wachowští prdel z plastelíny, je snímek v očekávání Matrixu IV trashován jak na běžícím pásu. Přitom záměr je zjevný. Doufám, že brzy bude dvojka.;-) Zajímavý komentář: Bloody13

KAMU ve Vietnamu (2015) (pořad)

Ti, kteří nedají dopustit na českou kuchyni a domnívají se, že není nad svíčkovou a knedlo zelo vepřo asi nebudou uspokojeni. Ti, kteří chtějí objevit něco z Asie, si přijdou na své.

Killjoys: Vesmírní lovci (2015) (seriál)

Máte rádi Firely? Odečtěte dvě hvězdy a jste v obraze. Nenáročný sf popcorn pro mladší ročníky. S padouchy všeho druhu se pracuje s humorem a nadsázkou. Ve westernovském duchu a se sympatickou ústřední trojkou - tedy hlavně té dvojnohé kočce Dutch. Z vedlejších postav je nejvýraznější největší seriálová kikina všech dob. Je to ale poněkud předimenzovaná postava. Vydá za deset a neustále bude něčím "překvapovat". Scénáristé občas domotají zápletky a vymýšlí různé krkolomnosti (neboli - scénář zašustí papírem). Většinou však děj sviští hladce. KJ se nedá upřít skvělá kamera. Druhá série se nese v duchu depky o zkáze světa, civilizace a vůbec (už poněkud unavující, jako by nešlo vymýšlet pro sf žánr jiné zápletky)... i ty hlášky docházejí. A stává se z toho kybepunkový komiksový slizoidní před-apokalyptický trip. Občas to tvůrci odlehčí něčím sexy, ale nechutnosti přichází ke slovu čím dál více. Jo, někdo si asi v produkci plní svoje vetřelčí sny.... Trojka není špatná, ale slizoidní rámec zůstává. A bude hůř. Prý to má slíbené dvě další řady.

Kmeny (2015) (seriál)

Záporů bych mohl vyjmenovat spoustu. Naštěstí jsem našel i pár kladů. Např. názvy některých subkultur jsem dříve nikdy neslyšel. Úroveň dílů velmi, velmi nevyvážená. Díl o Hooligans asi točil nějakej hipster, ne?

Kmeny - Graffiti (2015) (epizoda)

Zanechává ve mě znepokojivý dojem, u krátkometrážního cyklu Kmeny obzvláště, když režisér vyplňuje vzácný čas těkavým bloumáním kamery nebo dlouhým snímáním něčích pat při chůzi (a když už víme, jak vypadají boty, střihne totéž na kšiltovku). Záměrem možná bylo zachytit určitou tenzi mezi dobou před akcí a akcí samotnou. To se daří ale jenom v situaci, když se kamera netřepe. Rozumím tomu, že se nedá do 20 min. vměstnat vše, ale ty sprosté keci v úvodu mohli být poloviční, jalové záběry na něčí paty rovněž a místo toho se tam dalo dát něco informačně výživnějšího. Bod plus je za dokumentaci těch dvou ilegálních akcí a za dva tři zajímavé záběry.

Kmeny - Hackeři (2015) (epizoda)

Chápu, že když hacker ukáže svůj obličej na kameru, nebude do ní vykládat nic, co by ho mohlo ohrozit. Tohle ale bylo spíš jak z nějakého kroužku zasloužilých techniků. Lepší by to bylo anonymější a informačně hodnotnější. Když to shrnu: Jako dokument o zaujatých vědeckých home-made experimentátorech super, jako dokument věnovaný hackerům zklamání.