• Krátkometrážní

Pelíšky (1999)

S odstupem času zvyšuji hodnocení na plný počet hvězd. Obecně sladkobolné porevoluční komedie lakující rudý totáč na růžovo z duše nesnáším. Ale Pelíšky jsou vzácná vyjímka. To množství hlášek, které zlidověly předběhnou snad jen Cimrmani. Svůj dílek na úspěchu má určitě i výrazný plakát s ikonickou lžičkou.

Třinácté patro (1999)

Slušný filmík rozehrávající partii o identitě a paralelní realitě. Přesuny mezi současností a 30. lety funguje výborně. Škoda jen, že samotný závěr trochu vyšumí do ztracena, což mírně sráží můj celkový dojem dolů. Ale jinak vydařené scifko na matrixovské téma.

Armageddon (1998)

My sme astronauti! :-) Teda spíš vrtáci. Made in USA.

Babylon 5: Řeka duší (1998) (TV film)

Space opera působící dojmem, že koukáte na díl některého z těch levných nekonečných generických sf seriálů.

Blade (1998)

Na první shlédnutí se mi to nelíbilo. Působilo to na mě jako vykalkulovaný béčko. Jsou lepší filmy s upíří tématikou.... Ale je to béčko, který uvízne a vůbec nevadí opakované shlédnutí.

Jezerní královna (1998)

Podnodnocená pohádka. Občas až thrillerově surrealistická atmosféra. Náš kluk na to se zájmem koukal právě v těch momentech, kdy byl zobrazen podvodní svět, nebo se tam dělo něco dramatičtějšího. Jinak ho hrané pohádky ještě moc neberou. Pohádka měla zjevně slušný rozpočet a trikově a výpravou ho dokázala proměnit v něco magického a fungujícího. Princův sluha byla výborná postava.

Kotel (1998) (pořad) odpad!

Dno diskuzních pořadů. Ale každé zboží si kupce najde.

Královna Alžběta (1998)

Film dýchá na paty historickým špičkám, je to těsné, ale něco tomu jakoby chybí. Uvítal bych lepší prokreslení většiny postav, některé věci tam jsou zbytečně přestylizované a na efekt, což trochu shazuje atmosféru dusna a nejistota doby, která panovala. Skoro se divím, že to točili Britové... Co se mi líbilo, bylo ztvárnění postupné proměny královny z vřelé nezkažené mladé dívky na sebevědomou odtažitou panovnici zakládající vlastní náboženský kult.

Lola běží o život (1998)

Postmoderna běží o život. Naštěstí se podařilo vybalancovat touhu po experimentu s koukatelností a tvůrci natočili po všech stránkách výrazný a zapamatovatelný snímek. Film si pohrává s různými alternativními dějovými liniemi. Dění podtrhuje burácivá technohudba a spestřují animované sekvence. A ta němčina! jaký to zvučný jazyk.:-) Nebýt to v němčině, nebylo by to ono...

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Chytilová meets divadlo Sklep. Vystihnuté devadesátky. Přeplácané. JInak by to bylo za jasných 5*