Poga

Poga

okres Bratislava
Fotograf. Filmový maniak. Fanúšik Star Wars.

homepage
Instagram: dejwo

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 4.4.2019  19:35
    Poslední cesta (TV film) (2009)

Nie, nie a nie. Veľká škoda, že Ross Katz nedokázal predlohu lepšie preniesť na plátno. Pritom sa mu núkala možnosť ukázať vojnovú drámu v úplne inom svetle. Takto tu máme v podstate nudnú a patetickú road wannabe drámu. Škoda.

• 5.2.2019  20:01
    How It Ends (2018)

No, ak by som to zjednodušil, tak ani Forest Whitaker to nepotiahne vyššie ako na priemer. Ten najpriemernejší. Celý základný plot scenáru, že aha, tu je katastrofa a aha, tu su dvaja týpci, ktorí musia precestovať xy míl a zachrániť niekoho nie je nijak objavný a ešte k tomu je aj zle obsadený. Absolútne necharizmatický hlavný hrdina v podobe Thea Jamesa, to bol ozaj krok vedľa. To, že celý film sa nejak extra nič moc nedeje, to sa dá, pretože vieme, že pri epic katastrofe sa z ľudí stávajú svine a každý stret s nimi môže byť fatálny. Tu film pomerne dobre funguje. Ale to je všetko a je to veľký problém. Logika tu docela absentuje a pri katastroficko/survivor filmoch jej predsalen trochu potrebujeme. Hodnotenie dvíha pomerne slušný komorný záver s otvoreným koncom.

• 4.2.2019  18:57
    Lupiči (2015)

Jednoducho, ale zato efektne naskriptované akčné béčko s uveriteľným hlavným hrdinom, zasadané do bad-ass parížskej súčasnosti. Hodne prisťahovalcov a černochov, celkovo sa to tu zlými chlapcami len hemží. Svižne natočené, na nič sa to nehrá. Áno, logika príbehu tu nedosahuje priveľa bodov, ale zato je podriadená tomu, aby to na krátkej a o to účinnejšej stopáži riadne šlapalo. Dobrý akčný film.

• 29.12.2018  20:04

Jeden z našich najlepších filmov, obsadený vtedajšou hereckou špičkou ako Rajniak, Mistrík či Kvietik. No a nechýba ani femme fatale v podaní Emílie Vášáryovej. Mám rád ten film.

• 15.10.2018  07:55
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Príjemná oddychovka, ktora pomerne inteligentne zabaví, no netreba pri nej hĺbavo rozmýšľať nad zámermi tvorcov. Casting poteší. Zatiaľ docela pohoda z dielne Netflixu. UPDATE: Po prvej serii dviham hodnotenie na 4*. Pekne vytvorene a charakterovo ucelene postavy, ma to dobry drive a prijemnu buddy atmosferu.

• 8.7.2018  21:43
    Calibre (2018)

Zaujimavý komorný triler s prekvapivou zápletkou a slušnou atmosférou, avšak s mierne rozpačitým koncom, ktorý mu trochu uberá na sile.

• 11.6.2018  21:37

Z toho kuska, co som videl, to je teda hroza.

• 19.5.2018  20:04

Tento film má dva problémy. Pridlhú minutáž, prestrihanie a skrátenie by veľmi pomohlo tempu filmu a hlavne akcii. Druhým problémom je krývajúci dej. Áno, je to slasher, ale to predsa neznamená, že musí byť prvoplánový, dupľom, keď to neprospieva žánru ani deju. O nelogickom chovaní postáv v poslednej tretine filmu ani nebudem hovoriť. A pritom vôbec nie je nutné, práve naopak. Ak by hlavný hrdinovia konali viac uveriteľne a divák sa mal možnosť s nimi aspoň trochu stotožniť, tak by to hodnotenie mohlo byť vyššie. Takto to je podpriemerný zástupca žánru. Klasika určite nie. P.S. A ten, akože, twist na konci? Vlastne ani nie je.

• 13.5.2018  11:22

Veľké sklamanie. Očakával som survival/gore horor, no dostal som, hm... Čo to vlastne bolo? To, že tomu absentuje filmová logika, ok, to som ochotný akceptovať ak by to pomohlo príbehu. Tomu to ale nepomohlo, pretože režisér aj so scenáristom sa rozhodli, že tomu bude absentovať aj príbehová logika, ok teda. Atmosféra tu žiadna nie je, dokonca si musí divák pretrpieť siahodlhú a nič nehovoriacu expozíciu, aby dostal v druhej tretine filmu ako takú akciu s pár vydarenými gore momentami. No a potom to zase ide dolu vodou. Tento film netreba vidieť.

• 13.5.2018  11:18
    Noční hra (2018)

Podpriemerná komédia, ktorej chýba uveritelnosť hlavných hrdinov a lepší či zábavnejší príbeh. Scenár sa snaží byť za každú cenu až moc svižný a nedáva priestor na, vlastne na nič. je to prosto naskriptované, no príliš umelo. Škoda.

• 7.5.2018  08:35
    12 hrdinů (2018)

Filmov, ktoré zobrazovali tému americkej/koaličnej vojny v Afganistane, po útokch 11/9, bolo veľa. Tento neaptrí medzi tie najlepšie, aj keď sa z námetu, podľa skutočnej udalosti, dalo vyťažiť omnoho viac. Postavy by tu mohli mať priestor aj na viac, ako len prázdne gestá. Akčné scény sú opakujúce sa, jedna sa zdá ako druhá, vizuál pomerne lacný a hudobný doprovod tuctový. A na koniec, 130 minút je naozaj veľa.

• 29.4.2018  21:54
    The Week Of (2018)

Skrátiť o tridsať minút, prepísať postavu Chrisa Rocka a zmeniť koniec a bola by to dobrá kómedia. To je tak v skratke. V druhom slede totiž ide o pomerne slušnú dávku zábavy, kde ale priestor dostávajú postavy, ktoré ho potrebujú najmenej a tie, ktoré by ho mali mať, ho nemajú. Stačilo by naozaj riadne zapracovať na scenári a netlačiť v každom momente tak na pílu. Škoda, mohlo to byť o dosť lepšie.

• 28.4.2018  22:29

Ak by to bolo o 20-25 minút kratšie, tak mohlo byť aj hodnotenie vyššie. Chýba tomu primočiarejší spád. Hodnotenie o hviezdu nižšie zráža aj nepotrebná a nikam nevedúca, ani príbeh a charakter postavy nerozvádzajúca osobná línia postavy Gerarda Butlera. Takto je to taký priemer s jemne prekvapivým koncom.

• 15.4.2018  13:37

O tom, že The Post bude dobrý film, som vôbec nepochyboval. Očakávania boli naplnené a to aj napriek pomerne zdĺhavému úvodu, kde som mal miestami obavy, či som sa neprerátal. No je tak asi všetko, čo sa filmu dá vytknúť. Je to skrátka Spielberg na akého som posledné roky zvyknutí. Presne a naratívne priamo podaný príbeh o jednej z najväčších afér politických afér v USA. Na piatu hviezdičku tu chýbal možno intezívnejší pohľad dovnútra hláv vydavateľov/novinárov, ale priamočiary dej, ktorý je vo svojej podstate pomerne zložitý, to tu vynahradzuje.

• 24.3.2018  11:54

Keď som prvýkrát videl trailer a meno režiséra, povedal som si, toto môže byť pomerne slušná zábava. Mýlil som sa. 119 minút je dlho predlho, expozícia je príšerne dlhá a toporná a film sa utápa v pravidelnej strate tempa. Pritom svet Jumanji (ako sme sa presvedčili v pôvodnom filme) ponúka divákom všetko, čo od dobrodružného filmu môže žiadať. No tu sa mu dostane priam tupého putovania z bodu A do bodu B, pár gagov a to je vlastne všetko. Potenciál úplne zabitý. Je to veľká škoda, látka mala parádny potenciál, no jej prevedenie na filmové plátno dopadlo naozaj kostrbato. Škoda, mohla to byť pomerne slušná zábava.

• 11.3.2018  20:56
    Bába z ledu (2017)

Áno, má to veľa silných momentov a herecký výkon Zuzany Kronerovej je výborný. Nohy tomu podkopáva slabá rodinná línia, kde dialógy šuštia papierom a pomerne presvedčivá dráma padá miestami až na úroveň priemerného televízneho seriálu. Pritom práve rodinná linka je katalyzátorom udalostí, ktoré z Báby z ledu robia dobrý film. A to je práve škoda, pretože Bohdan Sláma mal v rukách látku, ktorá mohla byť vynikajúca.

• 25.2.2018  17:40

Zatiaľ najväčšie tohtoročné (feb 2018) sklamanie. A to ešte od pomerne skúseného Joe Wrighta. Velká škoda. Bohatá minutáž, ktorá nebola vôbec dramaturgicky využitá. Chýba tomu napätie, tak potrebné pre historický film - kde vieme koniec - a absentuje aj elementárna gradácia deja. A tie náznaky, ktoré tu sú, sú bud celkom nevyuzite, ale uchopene obrazovo doslovne. Je to celkom velka nuda a pritom tu Gary Oldman predvadza herecky fajnovy vykon aj tema je vyborna. Opakujem, skoda. Ja som sa ozaj nudil.

• 24.2.2018  06:53

Nie, nie a nie. Keby som na to isiel do kina, tak chcem aspon polovicu ceny z listka spat. Najlepsie by boli spravili, keby niekolko milionov z toho megarozpoctu dali sikovnym scenaristom, aby to skratili, prepisali a pridali trosku vtipu. Je to nemotorny, zdlhavy negungujuci film, kde hlavna zaporna postava vo vas nevyvolava odpor a hrdinovia su vam relativne ukradnuty, pretoze su pateticky (az na Flasha, ten ma potencial, ale zial ho nevyuzili) a tazkopadny. Velke sklamanie, JL si zasluzili lepsi film.

• 22.2.2018  21:49

Skvelý film.

• 19.2.2018  11:15

Jeden z najlepších animákov vôbec. Ako decko som túto kompiláciu (áno, nie je to úplne celovečerák, ale áno, má to príbeh) na začiatku 90. rokov pozeral na videokazete dookola. A viete čo? Čas tomu vôbec neuškodil.

• 21.12.2017  22:25
    Nový život (2017)

Zaujimavy pohlad na zivot ludi, ktori kvoli peniazom opustili domov a vydali sa pracovat a zit do Norska. Niekto tam objavil caro ekonomickej migracie, niekto prijal moznosti, ktore sa mu naskytli v ramci Schengenu. Pekna kamera, zaujimava tema, no na to, ze dokument vznikal 3 roky mi chyba pohlad aj z perspektivy aktualnych udalosti v ramci pohybu pracovnej sily.

• 17.1.2017  15:54

! POZOR SPOILER !Tak si to skúsme celé rozobrať. Áno, má to síce parádnu atmosféru klasických európskych kriminálok, dokonca aj akúsi postnoir atmosféru by sme tu našli. Rozprávanie je z formálneho aj štylistického hladiska presne také aké má byť. Dokonca aj femme fatale tu vystupuje, aj keď samozrejme jej dramatický koniec je nemastný, neslaný a hlavne prišiel neskoro. No ale ani Polanski sa neodvážil v očiach diváka vykresliť Harrisona Forda ako záletníka, ktorý by bol počas hladania vlastnej ženy neverný. Problémom tohoto filmu je jeho pridlhá stopáž, alebo vzaté z iného konca, privela vatových scén. A tu sa naskytujú dve možnosti. Bud mal Polanski natočiť klasickú kriminálku, kde by neabsentovali ani logika konania postáv a dramatická zápletka by bola uveritelnejsia (tým pádom by to bolo aj o kratsie, respektíve by nám dlzka nevadila), alebo mal natocit klasický noir film, kde by nam nevadila nelogickost konania postav, avsak namiesto vaty, by sa nam dostalo viac scen ako naprilad legendarna tanecna scena v bare (tym padom by nam nevadila dlzka). No Polanski sa nedokazal vzoproet tlaku studia (alebo nechcel a bol v tom kalkul) a natocil takyto hybrid. Pridlhy a miestami rozvlacny a nudny.

• 17.1.2017  15:19
    Mojich sedem divov (TV pořad) (1987)

Videl som asi polovicu dielov, no nsjlepsi bol prr mna ten s p.Grygarom. To bolo skvelych 30 minut encyklopedickeho vykladu pre lajkov v kocke.

• 21.8.2016  16:26

Ono by to vlastne ani nebolo zlé, ale ja si nemôžem pomôcť, Owen Wilson sa tam proste nehodí. A Gene to sam neutiahne. A ešte k tomu mi tam akosi vadila ta nie prave realna atmosfera balkánu. Sorry.

• 4.8.2016  13:44

V podstate jeden z tých filmov akých tu už bolo vela a akých aj vela v budúcnosti vznikne. Prvá polka je mierne rozťahaná, rozvláčna, druhá polka filmu to vyvažuje aj nápaditosťou, inerakciou postáv a v neposldnej rade aj humorom. Celkom obyčajný, no príjemný film na letný večer. 55%

• 30.5.2016  22:09
    Steve Jobs (2015)

Zaujimavy pohlad na vybrane zivotne/zlomove etapy v zivote Jobsa. Skoda, ze film je vedeny takmer vylucne pre technologickych nadsencov alebo fanusikov/majitelov produktov Apple. Vo filme sa totiz objavi dostatok momentov, ktore z neho mohli spravit nadpriemernu zivotopisnu dramu.

• 27.1.2016  08:34
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

UPDATE 2017 1.séria: 80% Sviezi vietor zavial s väzenskeho prostredia. Zenska basa, zaujimave charaktery, prepracovane postavy, skvely casting. Dej je pekne zomknuty, pomaly ale s istotou plynie od epizody k epizode a divaka pritahuje viac a viac. 2.séria: 85% Druha seria ma utvrdila v tom, ze Piper je najslabsi clanok. Chvalabohu tu mame perfektne osadenstvo väznice, ktore slape daleko viac ako Piper. Su to ine pribehy, ktore maju vacsiu vahu a hlavne vojna medzi Red a Vee vas priputa k sledovaniu druhej serie. Slape lepsie ako prva. Som zvedavy na tretiu. 3.seria: 80% Zo zaciatku to vyzeralo celkom biedne, oproti predchadzajucim dvom seriam to bolo o poznanie horsie. Chybal tomu drive s novy napad. Od stvrteho dielu sa to otocilo a nakoniec to bola znovu super jazda s vybornym vyvrcholenim. A pribehova linia s Piper sa razantne otocila, konecne, bolo na case, teraz jej charakter patri opat k tomu putavemu v scenari. Celkovo velka spokojnost, hlavne poslednych asi 5, 6 epizod ma priputali k sedacke. Som dost nedockavy na stvrtu seriu ktora by maly byt teraz v juni (2016). 4. séria: 95% Zatiaľ posledná séria, ktorá sa dala zhlaidnuť bola naozaj výborná. Vyvrcholenie, ako dramatické tak aj emocionálne, tu dosahuje pomyslený vrchol. Jeden cyklus sa uzavrel, ďalší sa otvára. Som zvedavý na pokračovanie. 5.seria (jun 2017). Zhliadnute prve tri epizody. Prijemny nastup, no dej mierne repetitivny. Tempo pomalsie, dramaticka linka slaba. Verim, ze dslsie casti hodnotenie dvihnu. 70%

• 24.1.2016  18:26

Videné na BluRay, Extended verzia. Tešil som sa na výborné vyvrcholenie trilógie, no bohužiaľ, ostal som celkom sklamaný. Možno je to aj extended verziou, ktorá je naozaj mimoriadne dlhá a napriek tomu obsahuje pasáže, ktoré neposúvajú dej, nerozvíjajú postavy, len tam skrátka sú, ako táka vata, výplň. Veľká škoda. Po druhom diely neohúri ani inak výborn spracovaná bitka, ktorá je, znovu sa opakujem, zbytočne naťahovaná a v polovici ma to už nudilo. Pozitívom je perfektný vývoj postavy Gluma, pravdepodobne najlepšia postava z celej trilógie. Na druhej strane, veľká škoda, že zo štyroch hobitov, je ten v hlavnej úlohe, Frodo, najslabší po hereckej aj charakterovej stránke. Nemôžem dať viac ako ľahko nadpriemerných 60%. Sklamanie.

• 2.1.2016  16:39

No. V kine som videl trailer a vravel som si, ze to moze byt vazne dobry film. DiCaprio, Hardy a k tomu drsna zimna priroda a nutnost prezit. No to som zase raz podlahol klamu a umeniu strihaca vyrobit trailer ktory je iny ako film. Je to nuda, este k tomu dlha nuda. Pribeh je nudny. Aj ta priroda je nudna po hodine. Skoda. DiCaprio aj Hardy hraju dobre, ale v zlom filme. 60%

• 31.10.2015  22:59

Videné prvýkrát a som si istý, že aj posledný. Toporné, kamenné, zdĺhavé bez nápadu a vtipu prvého dielu. Škoda. Sklamanie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8