Lupiči (2015)

Jednoducho, ale zato efektne naskriptované akčné béčko s uveriteľným hlavným hrdinom, zasadané do bad-ass parížskej súčasnosti. Hodne prisťahovalcov a černochov, celkovo sa to tu zlými chlapcami len hemží. Svižne natočené, na nič sa to nehrá. Áno, logika príbehu tu nedosahuje priveľa bodov, ale zato je podriadená tomu, aby to na krátkej a o to účinnejšej stopáži riadne šlapalo. Dobrý akčný film.

Medená veža (1970)

Jeden z našich najlepších filmov, obsadený vtedajšou hereckou špičkou ako Rajniak, Mistrík či Kvietik. No a nechýba ani femme fatale v podaní Emílie Vášáryovej. Mám rád ten film.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Príjemná oddychovka, ktora pomerne inteligentne zabaví, no netreba pri nej hĺbavo rozmýšľať nad zámermi tvorcov. Casting poteší. Zatiaľ docela pohoda z dielne Netflixu. UPDATE: Po prvej serii dviham hodnotenie na 4*. Pekne vytvorene a charakterovo ucelene postavy, ma to dobry drive a prijemnu buddy atmosferu.

Calibre (2018)

Zaujimavý komorný triler s prekvapivou zápletkou a slušnou atmosférou, avšak s mierne rozpačitým koncom, ktorý mu trochu uberá na sile.

Marie-Francine (2017)

Z toho kuska, co som videl, to je teda hroza.

Pátek třináctého (1980)

Tento film má dva problémy. Pridlhú minutáž, prestrihanie a skrátenie by veľmi pomohlo tempu filmu a hlavne akcii. Druhým problémom je krývajúci dej. Áno, je to slasher, ale to predsa neznamená, že musí byť prvoplánový, dupľom, keď to neprospieva žánru ani deju. O nelogickom chovaní postáv v poslednej tretine filmu ani nebudem hovoriť. A pritom vôbec nie je nutné, práve naopak. Ak by hlavný hrdinovia konali viac uveriteľne a divák sa mal možnosť s nimi aspoň trochu stotožniť, tak by to hodnotenie mohlo byť vyššie. Takto to je podpriemerný zástupca žánru. Klasika určite nie. P.S. A ten, akože, twist na konci? Vlastne ani nie je.

Prvotní vztek (2018)

Veľké sklamanie. Očakával som survival/gore horor, no dostal som, hm... Čo to vlastne bolo? To, že tomu absentuje filmová logika, ok, to som ochotný akceptovať ak by to pomohlo príbehu. Tomu to ale nepomohlo, pretože režisér aj so scenáristom sa rozhodli, že tomu bude absentovať aj príbehová logika, ok teda. Atmosféra tu žiadna nie je, dokonca si musí divák pretrpieť siahodlhú a nič nehovoriacu expozíciu, aby dostal v druhej tretine filmu ako takú akciu s pár vydarenými gore momentami. No a potom to zase ide dolu vodou. Tento film netreba vidieť.

Noční hra (2018)

Podpriemerná komédia, ktorej chýba uveritelnosť hlavných hrdinov a lepší či zábavnejší príbeh. Scenár sa snaží byť za každú cenu až moc svižný a nedáva priestor na, vlastne na nič. je to prosto naskriptované, no príliš umelo. Škoda.

12 hrdinů (2018)

Filmov, ktoré zobrazovali tému americkej/koaličnej vojny v Afganistane, po útokch 11/9, bolo veľa. Tento neaptrí medzi tie najlepšie, aj keď sa z námetu, podľa skutočnej udalosti, dalo vyťažiť omnoho viac. Postavy by tu mohli mať priestor aj na viac, ako len prázdne gestá. Akčné scény sú opakujúce sa, jedna sa zdá ako druhá, vizuál pomerne lacný a hudobný doprovod tuctový. A na koniec, 130 minút je naozaj veľa.

The Week Of (2018)

Skrátiť o tridsať minút, prepísať postavu Chrisa Rocka a zmeniť koniec a bola by to dobrá kómedia. To je tak v skratke. V druhom slede totiž ide o pomerne slušnú dávku zábavy, kde ale priestor dostávajú postavy, ktoré ho potrebujú najmenej a tie, ktoré by ho mali mať, ho nemajú. Stačilo by naozaj riadne zapracovať na scenári a netlačiť v každom momente tak na pílu. Škoda, mohlo to byť o dosť lepšie.