Soumrak mrtvých (2004)

První půlka filmu je úžasná kombinace typicky britské "sociální" komedie se zombi hororem. Jakmile ale dojde na rubačku se zombíky, dochází filmu dech (neškodní nemrtví vždycky počkají až se hrdinové vykecají a podobně...) Dokonce mi to chvilku připomínalo Choking hazard :-() Ale nakonec z toho vylezl přece jen docela zábavný žánrový kříženec, podobně jako (o něco vydařenější) "Tenkrát v Midlands".

Sexbomba od vedle (2004)

Romantickej film o pornohvězdě, která zjistí, že láska je na světě to nejdůležitější..... Hahahaha.

Já, robot (2004)

Poslabší odvar z Matrixu a Terminátora.

Stopy ve sněhu (1997)

Mně se zdá, že se právě tu "nezfilmovatelnou" předlohu opravdu zfilmovat nepovedlo :-) Jako u většiny "přepisů" románů, i tady se nutně krátilo, vynechávalo a zpolopatičťovalo, takže z toho nakonec nemohlo vyjít nic jiného než tuctový thriller. Škoda. Ale pokud to aspoň pár lidí přiměje přečíst si tu knihu...

Matka (2003)

Největší předností "Matky" jsou herci, mimořádně věrohodní. Největší slabinou je scénárista, kterému se zřejmě film nezdál dost dramatický a tak na konci "vyrobil" alespoň jednoho záporáka.

Troja (2004)

Takhle zhamburgerizovat Homéra je samo o sobě příšernost, ale že to bude navíc taková nuda jsem nečekal. Možná kdyby to natočil někdo jiný podle jiného scénáře a s jinými herci..... Místo neschopného Petersena bych navrhoval třeba Ondřeje Trojana a Hektora by pochopitelně nejlíp zahrál Ivan Trojan.

Stepfordské paničky (2004)

Celkem zábavná "jednohubka", na kterou při odchodu z kina rychle zapomenete.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tedy, po všech těch nadšených ohlasech (a skvělých Gondryho videoklipech) jsem čekal víc než jen "převymyšlenou" romantiku. Navíc Carrey ani Kirsten Dunst nepatří zrovna mezi mé oblíbence.

Non Plus Ultras (2004)

Zmatenost non plus ultra... Nejvíc mi ovšem bylo v kině líto rodičů, kteří na film přišli s malými dětmi (a bylo jich dost), protože distributor, zřejmě ve snaze nalákat víc diváků, neomezil přístupnost (a přitom humor v tomhle filmu je převážně fekálně-sexuální).

Král Artuš (2004)

Je pravda, že to chce trochu sebeovládání, koukat dvě hodiny na několik "sošných" ksichtů a poslouchat jejich státotvorné proslovy, podmalované pompézní hudbou, ale moji hranici bolesti to nepřekročilo (i když to bylo o fous). Kupodivu mi na rozdíl od většiny ostatních hodnotitelů vadili nejvíc Clive a Keira (sorry :-)), ostatní postavy mi přišly všechny věrohodnější. Navíc jsem si při scénách, kdy rytíři jezdí na koních nahoru a dolů po kopcích vybavily "jezdecké" scény ze "Svatého grálu". Monty Python dokázali natočit parodii na tenhle film už třicet let před jeho vznikem!!!