• Krátkometrážní

Politická hra (2012) (seriál)

Nemám ráda politický filmy, nesnáším politiku samu o sobě a na seriál jsem se podívala na čisté doporučení a posléze pak kvůli Sebastianu Stanovi. A jeho postava taky zůstala jedním z předních důvodů, proč jsem sérii dokoukala. Protože nezáleží na tom, jak smyšlený scénář je - je stále pravdivý, až mrazí. Někteří si svůj život prostě nevybrali, neměli ani ten luxus možnosti, ale pořád zůstávají cílem pověr, pomluv a senzací. A nikdo se neohlíží za tím, že za titulky a drby se stále skrývá skutečná osoba, skutečný žijící člověk s pocity a city. O to se nikdo nezajímá. Hlavně že se noviny prodávají, zprávy filmují a lidé mají další senzaci.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Co si budeme povídat - je téměř jedno, co by Russovi s druhým Capem udělali, zákonitě prostě musel být lepší než patosem naplněná jednička. Problémem dvojky je však především její překombinovanost (snímek by si bohatě vystačil s jedním záporákem), přílišné zaobírání se politikou (NSA........), pomalý rozjezd a hráčský dějový vzor "find clue 1 to get to the clue 2 that will lead you to the clue 3". Film se vyhýbá všemu, co nám Marvelovky dosud představily a evidentně se snaží být v tomto směru inovativní, otázkou však je, není-li mu to až příliš na škodu a nejde-li spíše o krok zpět. Přes to přese všechno se však jedná o nadprůměrný akčňák s famózním Sebastianem Stanem, pro kterého jde o roli, v níž nám konečně může naplno ukázat, co v něm vězí. 85% (Půlnoční premiéra Cinema City Nový Smíchov, 3. 4. 2014; RealD 3D)

Johan Falk: Kodnamn Lisa (2012)

Přestože nepatřím mezi velké fanoušky krimi mne do sebe Johan Falk vtáhnul již s Gruppen för särskilda insatser. S každým dílem se pak série stávala temnější a brutálnější, aby vyvrcholila ve finále, u něhož si nemůžete být jisti naprosto ničím. Kodnamn: Lisa je doslovem, od něhož by se leckterý big budget film mohl učit. Upozornění: Popcorn si připravovat není třeba, film Vás totiž nenechá ani vydechnout.

Need for Speed (2014)

Od Need for Speed jsem raději neočekávala nic víc než čisté béčko s příchutí motorového oleje. O to více mne však překvapilo, když na mne v kině čekal pravý akční film se srdcem i duší. Pravda, prvních pár minut se trochu vleče (a vzhledem k tomu, že vůbec nesouvisí se zbytkem filmu bych se nebála je vystřihnout), poté ovšem nejedno divákovo srdce zaplesá nad zběsilou jízdou, ve kterou se snímek obrátí, a nejedno srdce nechá vzpomenout na ta teenagerská léta strávená právě nad dílem Electronic Arts, z něhož film přebírá nejen styl vyprávění, ale i několik podstatných pro hru typických prvků. Právě tyto elementy mne velmi mile překvapeny, a chápu, že "filmoví fajnšmekři" na ně zřejmě nebyli připraveni a ani o ně nestáli - z čehož vyplívá i zatím ne příliš chvalné hodnocení. Film sám o sobě působí jako plynulá akční videohra a to holt nemusí sedět všem. Ale jsem ráda, že NFS nekopíruje a ani se nesnaží kopírovat tolik omílané Rychle a zběsile. Pro mě film v tomto žánru jednoduše nemá konkurenci, a proto mu uděluji jednožných 100%! :) Klobouk dolů! (VIP premiéra Praha, 11. března 2014; 3D 4DX)

Snadný prachy 3: Život deluxe (2013)

Upřímně - druhý díl šel naprosto mimo mě a doteď nevím, zda jsem jej vůbec pochopila... Livet Deluxe se mi však zdá promyšlenější a dává mi i větší smysl. Je zřejmé, že na jedničku stále nemá, ale nuto říci, že jí slušně šlape na paty. 75%

Sherlock (2010) (seriál)

1. série: 85%; 2. série: 100%; 3. série: 70%

Zimní příběh (2014)

Kouzelná romance o zázracích, lásce a věčném souboji dobra a zla, jehož jediný problém je v tom, že žádná scéna vyloženě nedominuje. Snímek jednoduše jen plynule vypráví svůj příběh o kouzle v každém z nás a o jedinečnosti každé bytosti.

Rock of Ages (2012)

(Evropská premiéra v Londýně, 10. června 2012)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Přestože mne jednička nijak nenadchla (ba naopak), z Prince Kaspiána jsem byla nadšená. Snímek je výrazně akčnější a děj svižnější a promyšlenější. 80% (Evropská premiéra v Praze, 17. června 2008)