1899 (2022) (seriál)

Netflix už nespraví bez buzerantov a lesbíc ani krok. Smutné. Ochotnítnov, ktorí sa skurvia pre pár money sa furt pár nájde!!! Doslova - vyhonili si kokota -  cez železné dvere" FÍHA!!! Toto je súčasný trend Netflixu! A to som neni pánbíčkár, ... WTF! Záverečné Closing Edits Music v každej epizóde  si zaslúžia kredit za výber, ináč je to hovno. EDIT 02.01.2023: seriál dostal stopku hneď po 1. season. Načo to vôbec aj vzniklo?!

Spirited (2022)

Preboha, jak ja muzikály a bukvicoidné tanečky neznášam! A ešte keď som si predstavil ako Ferrell kláti 150kilovú prasnicu Octaviu Spencer (má tri otvory a furt si ich spletie), a majú spolu párik dredových černoškov, bolo mi šoufl. Jedna ★ za 2 sekundové cameo Judy Dench.

Vlčí lov (2022)

WTF!!! Masaker! Jatky! A to máme radi! Jednoznačne klenot žánru. Problém filmu je v tom, že si nevie vybrať, na ktorú strunu hrať. Toto mal byť jednoznačne horror, scenár je hala-bala, nemáte komu fandiť, myslíte si o niekom, že je hlavná postava a vzápätí je rozmašírovaný. Problém som mal aj s tými rákosníckymi xichtami-kto by ich rozoznal?! Ale každopádne - "must see movie"!

Urban Legend (2022) (seriál)

1. Fejkový torture net kanál sa vzhľadom na okolnosti mení na skutočnosť. Nič moc. ✮✮ 2. Začína to ako Shyamalanov Old, lenže na tajnej pláži nestarnete, ale dostanete pavúčí kusanec. Výborne nechutná epizóda, bravo ✮✮✮✮ 3. Duchárčina o šatách na maturiťák a jednom vynaliezavom pohrebákovi, nič pre niekoho, kto nemá rád jumpscares ✮✮✮ 4. Priemerné home invasion. Záhadou mi je, kde zobrala slobodná 25ročná Pakistanka prachy na taký barák, (očividne nič v timeline nerobí - sedí na gauči a špúli oči), security system, káru a ešte k tomu živila dobermana, ktorý zožere porciu ako dospelý človek, "vrátane 3 prstov"✮✮✮ 5. Keď sa po blind date zobudíte bez obličky, nevyzerá to pre vás ružovo... táto epizóda nemá s hororom nič spoločné ✮✮

On the Line (2022)

B-čková, ale vcelku pozerateľná double variácia na Fincherovu The Game, s budgetom výplaty upratovačky.

Weird: The Al Yankovic Story (2022)

Keď Al sundá Pabla Escobara platinovým diskom, je vám hneď jasné, že sa jedná o "true story".

Andor - Nikdo neposlouchá! (2022) (epizoda)

Fíha, to bol ale part o piči. Drsnejšie podmienky sú už len na linke v Peugeote! Vyskúšajte si. A dá sa vôbec dojebať námet z väzenského prostredia - ale áno, so stachanovským plánom búraním päťročnice, vás o tom táto časť presvedčí! Fandom si tu zase vyhonil a bežný okoloidúci ostrúha.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Nič moc. Del Tora neznášam, odkedy komplet ujebal námet The Shape of Water a ešte za to získal Oscara. To bola fraška. A aj v tomto sa horko ťažko pohybuje - obrazne aj doslovne, tukan čo si nevidí na pinďúra. Niektoré poviedky sú na odpad (Mimo) atď... Páčila sa mi akurvát pekne zahraná trojka. Ináč Halloweenske fiasko. Teraz možno prásknem od veci... ale jak Jordan Peele dojebal The Twilight Zone.... síce Toro nemal čo dojebať, ale aj tak to spravil! Kuriozita dostala svoje meno, preto nemôže byť ani dobrá, ani zlá. Len zbytočná. A banujem tých pár večerov čo som s týmto stratil.

Barbar (2022)

Keď to zoberem z hororového pohľadu - mínus 10bodov, totálne nadhodnotený film. Pochválim aspoň audiostránku - tie šumy, ruchy, škripoty sú famózne, je počuť, že to nerobil hollywood, nominujem na Oscara.

Poslední střih (2022)

Hodne zvláštny film... je to FF... a kto by to natáčal?! POW... takisto nesedí... Je to taká kurioziota, ale jak sa povie, debilita tvorcov nepozná hranice. Mal som to ako piatočné vysielanie, dojebal mi celý víkend. Coupez!