• Romantický

Wolf's Rain (2003) (seriál)

Jeden z prvních anime seriálů, co jsem viděl. Vynikající, byť někdy silně depresivní a melancholický příběh smečky vlků (jevící se lidem jako lidé), kteří hledají ráj ve futuristickém světě, který bezvýhradně ovládá člověk. Motiv cesty, ceny za dosažení ráje, příběh o přátelství, lásce, zradě. Je velmi emotivně podán, postavy jsou velmi věrohodné, je na vás, které si oblíbíte. Vynikající hudba Yoko Kanno, která vždy dodá atmosféře, co je třeba. O dějové zraty a napětí je dokonale postaráno, a mohu slíbit, že i cynikové se u toho asi dojmou. Ze série jsem byl nadšen, tak silný příběh a emoce dlouho nepamatuji, ale tady to funguje i při reprízách. Ano čtyři rekapitulační díly, jsou tu zbytečné, ale jinak seriál nemá chybu! Zejména třicetidílná verze.

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Díky okolnostem se potká pirát z Okinawy Mugen, rónin Jin a velmi temperamentní číšnice Fuu, která má na výše uvedenou dvojku neobvyklé přání, najít slunečnicového samuraje. Celý seriál je neskutečný nářez. Nejde jen o to, že dostanete kotel stylové akce ze které by Miike i Tarantino bledli závistí. Seriál je neuvěřitleně originální, ať už díky postavám nebo příběhu, neobvyklé hip-hopové hudbě, která zde v tomto případě sedí dokonale, byť ji jinak moc nemusím. Chcete se zasmát a poučit o Japonsku, jeho historii, zvycích, užít si celou řadu narážek na různé kulturní odkazy a události, osobnosti? Jste tu správně. Samurai Champloo si zaslouží maximální ohodnocení.