Neúplatní (1987)

Narazila jsem na tento film v televizi a hned od začátku mě zaujal, tak jsem mu dala šanci. Během reklam jsem si o filmu načetla všechno možné a byla jsem zvědavá, čím dál více. Obsazení je skvělé, krásně spolu ladí a spolupracují. Jendu výtku bych k filmu měla, dala bych větší prostor Robertu De Niro aka Al Caponovi, mělo to být přeci jenom i o něm a objevil se cca ve čtyrech scénách, což je málo. Nejvíce se mi líbila role nekompromisního policisty Seana Conneryho a Kevin Costner také hodně herecky překvapil. Moc dobrý film.

Pařba v Bangkoku (2011)

Pokračování Pařby hodně vykrádá první díl, námět je vlastně stejný, akorát se ztratí někdo jiný a přibude tam více nových postav, jinak je to skoro stejné jak jednička. Je tam více trapnějších vtípků, které bych vynechala a nemusely by tam být. První díl se mi líbil daleko více.

Hráčské doupě (2017)

Strašná blbost o ničem. Neděje se tam nic zajímavého. Will Ferrell a Amy Poehler spolu vcelku fungují, jejich filmová dcera je sympatická, ale příběh je šíleně děravý. Tvůrci se spíše soustředili na vtipy než na příběh samotný a to je na tom to špatné, jelikož ani vtipy nejsou tak propracované, aby to bylo dobré. Zasmála jsem se maximálně 2x, což by u komedie nemělo nastat.

Pařba ve Vegas (2009)

Vždy jsem se tomuhle trochu vyhýbala, bála jsem se, že to bude zase jedna z těch trapných komedií, u které vám bude nepříjemně, ale nakonec mě to velice mile překvapilo. Je to vtipné, zábavné, akční a napínavé. Líbil se mi konec, když najednou přišli na to, kde se Doug nachází, jak to všechno hezky do sebe zapadlo jak puzzle. Moc mě to překvapilo a pobavilo, i když klidně pár scén bych vynechala.

Benga v záloze (2010)

Typická americká komedie, která ničím neurazí, ale nezazáří. Mark Wahlberg a Will Ferrell jsou skvělá dvojka a moc jim to spolu šlape, krásně kontrastují a je to tím pádem vtipné. Eva Mendes byla skvělé rozptýlení a scény s ní mě bavily asi nejvíce. Rozhodně to nepatří mezi ty nejlepší komedie, ale když to budou dávat občas v televizi, tak se na to ráda podívám.

Terminátor (1984)

Přemýšlela jsem opravdu dlouho nad hodnocením, kolik si první díl Terminátora zaslouží, ale více než 3 hvězdy prostě nedám. James Cameron natočil kultovní akční sci-fi 80.let, kdybych ho viděla v té době asi bych z něj byla udělaná taky, ale v dnešní době se na něj koukám jako na slušnější béčkový akčňák se slabým příběhem, který je místy hodně dobrý, ale ve většině filmu spíše nudný a ne moc propracovaný.

Vražedné spolčení (2014)

Nenazvala bych to mysteriozním žánrem, ale velmi dobrým dramatem. Překvapilo mě, jak dobré to je, příběh vám zůstane v mysli ještě dlouho po tom, co film vypnete. Neustále nad těmi děvčaty přemýšlím a říkám si, jak by to vypadalo, kdyby to dopadlo jinak. Překvapivě dobré herecké výkony Abigail a Georgie byly velkým přínosem. I když film nepatří mezi ty nejlepší, stále stojí za vidění a není to úplně nejhorší, jde o to, že se vám prostě dostane pod kůži.

Šestý smysl (1999)

Ten konec jsem vážně nečekala. Přítel měl ze mě docela legraci, když viděl můj výraz překvapení, ale opravdu jsem to nečekala, zmátlo mě tam tolik scén. Zajímalo by mě jestli o tom věděl i Cole nebo ne. Moc se mi to líbilo, je to napínavé, místy lekací, hudba je úžasná a navodí skvělou atmosféru. Herecké výkony super, hlavně Haley. Snímek má ale jednu nevýhodu, zážitek, který máte z prvního shlédnutí již nezopakujete, jelikož víte co bude následovat, ale i tak prostě wow.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Asi mě film přesvědčil, abych si přečetla i knižní předlohu, zajímá mě, jak moc se to od filmu liší. Nicméně jsem při sledování měla spíše naštvané pocity, strašně moc mě štvala rozhodnutí, které dělala Carey v roli Bathsheby. Od začátku filmu byla pevně rozhodnutá žít bez muže, pak jí někdo sáhne mezi nohy a ona si ho hned musí vzít, i když je nade vše jasné, že jí to přinese spíše zkázu než štěstí?! Omlouvám se, ale žena v té době by se provdala za muže, který by jí byl k něčemu platný, tzn buď ovčák, který umí pracovat na farmě a nebo bohatý soused, který by jí přinesl více jmění a kontakty. Je vidět, že ta kniha byla napsaná mužem, kdyby tu knihu psala žena, vypadalo by to jinak.

Inferno (2016)

Ze všech filmů jsem viděla akorát Andělé a démoni a četla jsem Šifru mistra Leonarda. Trošku jsem se tohoto zfilmovaného dílu bála, už jen kvůli špatnému hodnocení a nečetla jsem na to zrovna ty nejkladnější recenze. Líbilo se mi to, je to napínavé, trošku mě štvalo, že po celou dobu filmu jsem byla s emocemi jak na horské dráze, nikdy jsem netušila kdo je ten špatný a kdo ten dobrý, pak se to najednou otočilo a já byla zase na začátku. Je pravda, že Andělé a démoni jsou lepší a to o dost, ale i tak to má své kouzlo, napětí a historii.

Časové pásmo bylo změněno